16.12.2019
(Platená inzercia)

V kuchyni trávime takmer toľko času ako v našich obývačkách, preto by sme nemali podceniť jej dizajnovú ani praktickú stránku. Pri zariaďovaní novej alebo rekonštruovaní starej kuchyne si treba položiť pár otázok, a potom bude rozhodovanie o novom kuchynskom nábytku oveľa jednoduchšie.

Zameraní na praktický nábytok do kuchyne

Aký obrázok by sme videli, keď varíte alebo odkladáte čistý riad?Zásuvky a dvierka kuchynskej linky len tak lietajú a búchajú alebo si všetko pekne dopredu pripravíte, aby ste popri varení urobili čo najmenej neporiadku a špiny? Ako to vyzerá vo vašich skrinkách, na poličkách či v zásuvkách? Keď si budete vyberať vhodný nábytok do kuchyne, myslite aj na vaše zvyklosti pri varení. Nábytok má slúžiť predovšetkým kuchárovi, teda tomu, kto sa v kuchyni zvŕta najčastejšie. Každý vie povedať, či mu viac vyhovuje odkladať riad do skrinky alebo do priestrannej zásuvky, či sa majú dvierka vyklápať nahor alebo roztvárať do bokov. S otázkou údržby kuchyne tiež súvisí aj povrchová úprava dvierok kuchynskej linky. Kým na lesklej uvidíte aj odtlačky prstov a všetky šmuhy, na tej matnej hravo schováte i drobné nečistoty.

Police, potravinové skrine a iný trendový kuchynský nábytok

Nazrite do modernej kuchyne, ostanete prekvapení. Kým kedysi sa v kuchyni okrem horných a dolných skriniek kuchynskej linky a jedálenskej zostavy neobjavoval iný nábytok, dnes už interiérový dizajn nepozná hraníc. Čo všetko nájdete v štýlovej kuchyni? Okrem množstva otvorených políc s krásnymi nádobami na potraviny a príborníkov to sú aj praktické potravinové skrinky či dokonca aj lavice s úložným priestorom. Kto má malé deti, pri výbere nábytku do kuchyne myslí aj na ne – aby sa mali kde pohodlne najesť či sa zabaviť, kým rodičia pripravujú stravu. Ak je vaša kuchyňa dostatočne priestranná a umožňuje vám do jedálenskej časti pridať aj iný nábytok než stôl a stoličky, skúste ju ozdobiť elegantnou vitrínou na porcelán či štýlovým kreslom a stolíkom na servírovanie kávy.

Nábytok do kuchyne má byť dobre udržiavateľný

Myslíte si, že by ste nemali čas na utieranie prachu na otvorených policiach? Tak ich nahraďte hornými skrinkami s dvierkami! Aj pri rozhodovaní, či zvoliť presklené dvierka alebo drevené, treba pamätať na vaše zvyklosti. Uprataný riad a náčinie radi ukážeme aj našim hosťom, no ak by boli v skrinke len tak pohádzané, sklenené dvierka kuchynskej linky by našu lenivosť hneď prezradili. Za sklom vystavujte to, s čím sa chcete pochváliť, no zvyšok elegantne skryte. Aby ste si v kuchynskej linke dokázali udržať poriadok, využite organizéry či rôzne košíky, v ktorých vždy všetko rýchlo nájdete.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama