03.12.2015
(Platená inzercia)

Dávno preč sú už časy, keď v takmer každej obývacej izbe za socializmu trónila sedačková zostava 3+2+1. Postupom času si zákazníci mimoriadne obľúbili napríklad rohové sedacie súpravy, kombináciu divánu s kreslami, dve rovnaké pohovky stojace oproti sebe alebo aj zriedkavejšie verzie, ako sú napríklad sedačky v tvare U.

Rohová alebo do účka?

Rohové sedacie súpravy v sebe spájajú účelnosť, nadčasový dizajn a bezhraničné pohodlie. Výhody rohovej sedacej súpravy sú zrejmé: vytvára veľa miesta na sedenie aj v malom priestore, a preto je univerzálnym riešením do každej obývacej izby.

Čoraz väčšiu obľubu si však získavajú sedačky typu U: predstavujú naozaj špeciálne riešenie sedenia. Ide o mimoriadne priestranné sedacie súpravy, ktoré sa ideálne hodia pre veľkú rodinu či partiu priateľov. Ponúkajú maximálny komfort, sú stelesnením dokonalého pohodlia a priateľskej domácej atmosféry. Už pri pohľade na fotografiu je zrejmé, že si vyžadujú viac priestoru ako sedačky rohové a že sa budú vynímať predovšetkým v priestoroch so štedrými rozmermi.

Sedačky U: menej časté, no očarujúce i praktické

Ak k sedačke v tvare U prisuniete ešte jednu pohovku alebo taburetku, budete so svojimi spoločníkmi sedieť akoby okolo „ohniska“, čo môže vyvolávať príjemnú archetypálnu predstavu zomknutosti spoločenstva. Každý účastník diskusie či večierka bude mať optimálny očný kontakt s ostatnými, ktorý je taký dôležitý pre navodenie uvoľnenej atmosféry. Pravouhlé rozostavenie pôsobí harmonicky a podnecuje komunikáciu, o ktorú predsa v konečnom dôsledku ide.

Je síce pravda, že fixné usporiadanie v tvare U ponúka menej flexibility ako kombinované použitie viacerých menších kusov nábytku, avšak tento zdanlivý nedostatok kompenzuje dokonalým komfortom. Na akej inej pohovke máte k dispozícii vychytené rohové miestečko hneď pre dvoch ľudí?

Divokú farebnosť nahrádzajú nadštandardné rozmery

Pred zakúpením sedačky U si treba uvedomiť, že jediný, pomerne masívny kus nábytku bude tvoriť dominantu miestnosti a tomuto faktu treba prispôsobiť aj výber farieb. Sedačky Phase ponúkajú decentnú farebnosť a moderne jednoduchý, no vizuálne príťažlivý dizajn, ktorý ale v interiéri nebude pôsobiť stroho. O čo je jednoduchší podklad, o to lepšie vyniknú na sedačke farebné doplnky, ktoré jednoliaty monolit roztrieštia.
Príklon k jednoduchosti, ktorý je momentálne „in“, je markantný v celom sortimente spoločnosti Phase.

Na čom záleží klientom? Budete sa čudovať

Zákazníci si pochvaľujú najmä vynikajúci prístup a skutočne expertné poradenstvo zamestnancov priamo v predajni. Voľba správnej sedačky nie je jednoduchý proces a obzvlášť pedantní klienti si ju vyberajú aj dlhé mesiace.

Pozoruhodné je, že mnohí zákazníci s nostalgiou spomínajú práve na socialistické sedačky s vysokými opierkami. Ak si potrpíte na dobrú ergonómiu, mohol by vás osloviť model Milano. Jeho najväčšou výhodou sú polohovateľné lakťové aj hlavové opierky, ktoré vám poskytnú maximálne pohodlie za každých podmienok. Veľmi zaujímavý je aj model Lamia: jeho chrbtové opierky plynulo prechádzajú do polohovateľných opierok hlavy. Špecialitou je možnosť elektrického polohovania sedadiel stlačením tlačidiel na lakťových opierkach.

Tipy na záver

Pomerne masívny vzhľad sedačky U dokáže vyvážiť jednoduchý konferenčný stolík, najlepšie s praktickým úložným priestorom. A taktiež stojí za zváženie, či takej honosnej súčasti zariadenia namiesto televízora nedopriať radšej výhľad na útulný krb.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama