27.06.2017
(Platená inzercia)

Sklo interiéru dodáva vzdušný pocit, prepúšťa do miestnosti prirodzené svetlo a vytvára pocit prepojenosti. Navyše je nadčasové a zároveň neskutočne trendy. Zaradiť sklo do interiéru sa naozaj oplatí!

Záujem o sklo v interiérovom dizajne čoraz viac stúpa. Podľa toho, na čo sa sklo využije, sa mení aj jeho pevnosť. Malo by byť predovšetkým bezpečné, s čím vám pomôžu špecializovaní predajcovia.

Sklenená stena otvorí priestor

Sklenené steny či priečky sa kedysi používali najmä v kancelárskych priestoroch. Dnes sa posunuli aj do súkromného interiéru, kde pomáhajú vytvoriť nestiesnený priestor. Sklenená stena dodáva pocit prepojenosti, no zároveň sa obyvatelia daného priestoru nerušia. Na zachovanie istého súkromia sa číre sklo môže ozdobiť pieskovaním. Buď na celej ploche, alebo len sčasti. Takáto sklenená stena je praktická napríklad aj vtedy, keď máte prepojenú spálňu s kúpeľňou bez okna. Zabezpečíte si prísun svetla a zároveň nenarušíte súkromie.

Sklenené dvere

V prípade celosklenených dverí je okrem typu skla potrebné vybrať aj typ otvárania dverí. Okrem klasického otočného variantu sú na výber napríklad aj posuvné dvere. Sklenené dvere príjemne doplnia moderný interiér.

Nábytok, ktorý nič neschová

V moderných domácnostiach sa sklo často využíva aj na tvorbu kusového nábytku. Obyčajný sklenený konferenčný stolík dokáže s obývačkou zázraky. Vytvorí priestor plný elegancie a čistého štýlu. Vďaka jednoduchým líniám sa dá skombinovať s akýmkoľvek zariadením. V sklenenom nábytku však nič neukryjete pre zrakmi návštevníkov. Sklo uložené v sklenenej vitríne má úplne iný vzhľad, ako keď je ukryté v drevenej skrinke za menšími presklenými dvierkami. Dokonca niektoré povrchy skleneného nábytku sú samé o sebe dekoratívne, takže na pritiahnutie pozornosti nepotrebujú žiadne iné ozdoby.

Foto: Bigstockphoto

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama