10.04.2017
(Platená inzercia)

Niektorí zariaďujeme podľa určitého štýlu, iní podľa farieb, no cieľ je vždy rovnaký – urobiť z domu, domov. Špeciálnu dávku pozornosti si zaslúži práve vaša spálňa, keďže v nej sa každý váš deň začína aj končí.

Farby

Medzi najvhodnejšie farby patria modrá, žltá a zelená, farby ktoré upokojujú, vplývajú dobre na naše emócie a sú veľkým pomocníkom pri príjemnom prebúdzaní. Fialová a hnedá sú vraj nepriateľmi dobrého spánku. Treba si však uvedomiť, že na každého farby vplývajú ináč, a to čo jednému spôsobuje pohodu druhého môže rušiť. Roky som spávala so spálňou na žlto a až po tom čo som sa rozhodla presedlať na červenú, sa stala táto miestnosť miestom kde mi bolo príjemne a kde som úprimne rada trávila čas a vedela si oddýchnuť. Spálňa by mala byť najosobnejšia miestnosť vo vašom byte, a teda či sa rozhodnete riadiť vplyvom farieb alebo nie, vždy vyberajte podľa toho v čom sa cítite príjemne.

Zbavte sa zbytočností!

Síce sme si povedali, že spálňa má byť osobná, no nepreháňajte to s prepĺňaním priestoru. Ozdobujte jednoducho, pracujte s detailom a namiesto hordy vecí a nábytku, radšej zvoľte niekoľko výrazných prvkov. Ak chcete romantickú spálňu, jedným z riešením sú napríklad originálne vintage toaletné stolíky. Snažte sa však povrchy nechať prázdne, čo sa dá odložte do ozdobných krabíc, alebo do zásuviek. Opatrne s kvetmi! V noci totiž dýchajú s nami a potom sa nám ráno môže zdať, že máte ťažký vzduch čo je vlastne pravda. Aj keď cez deň nám kvetinky pomáhajú pri okysličovaní v noci dýchajú ako my, ak teda trváte na kvetine voľte menšie kvetiny a čo najmenej.

Obliečky

Čo robí spálňu spálňou? Posteľ! To, že si nemôžete dovoliť prekrásnu posteľ ako z instagramu toho exotického cestovateľa neznamená, že vaša posteľ nemôže byť útulná a pohodlná. AK sa necítite vo vašej spálni dobre, prvým krokom k pohodliu sú nové obliečky. Nekupujte to čo je lacné a prvé po ruke, ak si dáte záležať a vyberiete niečo čo na vás pôsobí pozitívne, spravíte prvý krok k pohodliu.

Vankúše

Všetci sme to videli vo filmoch a seriáloch postele so záplavou vankúšov. Nebojte sa, neznamená to že na nich musíte spať, ale keď ich pekne zoradíte, postlaná posteľ bude pôsobiť oveľa krajšie. Nezabúdajte si ráno posteľ postlať, keď sa do spálne potom večer vrátite bude na vás postlaná posteľ pôsobiť lepšie, ako rozhádzaný pelech.

Čistota

Určite sa poobzerajte aj po prehozoch na posteľ. Všetci sme vinní zo zlozvyku zvaliť sa na posteľ v oblečení čo sme mali na sebe celý deň. No pravda je taká, že keď robíte, ako keby ste si líhali uprostred chodníka. Všetka špina čo ju cez deň na seba nazbierate, či už v autobuse alebo v kaviarni ide do postele s vami. Ak sa teda chcete zvaliť na postel v dramatickom geste ako z filmu, ochráňte svoje obliečky pekným prehozom. Nezabúdajte tiež pravidelne posteľné prádlo prať. Svieže obliečky vám tiež pomôžu pri pocite čistoty a pohodlia.

Matrac

Nie len posteľ záleží, ale aj kvalitný matrac, ktorý vám pomôže aby ste sa dobre vyspali. Samozrejme, všetci vieme aké astronomické vedia byť ceny matracov, ale kvalitné luxusné matrace sú kľúčovým bodom k dobrému spánku. Vydržia vám oveľa dlhšie, nemusíte sa báť že ich preležíte, a začiatok každého dňa už nebude ako z hororového filmu alebo z reklamy na kosmodisk.

Tma

Aj keď sa to nezdá, je dôležité aby sme spali pri tme. Naše telo dostáva akýsi signál o tom, že vážne môže spať v pokoji. Žalúzie vám síce pomôžu zatieniť slnko, zabrániť susedovi aby vás videl keď sa ráno prezliekate, ale keď ráno vyjde slnko, veľa ho nezdržia, Jedným z riešení sú klasické záclony a závesy, viete nimi tiež dodať izbe osobný nádych spojiť farebné motívy, a na rozdiel od žalúzií nechytajú tak veľa prachu.

Aj vaša posteľ môže byť ako z rozprávky a spálňa miestom pokoja. Nezabúdajte, že v peknej spálni je dobrá nálada a to nie len na spánok!

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Katarína 27.05.2017 08:53
Katarína

To ako niekto tvrdí aká farba čo spôsobuje je diskutabilné. A prinajmenšom je to individuálna záležitosť. Samozrejme pred výberom správneho odtieňa či farby vôbec by som si o nej véľa prečítala :)
www.modernydomov.sk/ poprípade sa inšpirovala a nechala si poradiť ;)

Prihlásenie
 
 
Reklama