20.09.2017
(Platená inzercia)

Výberom správneho zatienenia okiendocielite maximálne pohodlie, bezpečnosť domácnosti a zníženie nákladov na energie. Z čoho ale vybrať, aby tienenie plnilo presne tú funkciu, ktorú má? Môžete sa rozhodnúť medzi screenovými a predokennými roletami. Základný rozdiel, ktorý môže pri výbere zavážiť, je účel okenného prvku.

Tienenie vhodné do novostavieb aj rekonštruovaných bu­dov

Tieniace systémy na okná, akými sú screenové clony a rolety, slúžia na zatemnenie miestnosti alebo odtienenie tepla a ponúkajú najrôznejšie spôsoby montáže a umiestnenia v blízkosti okenného otvoru. Pozrite sa bližšie na možnosti riešenia inštalácie v súvislosti s nadokennými prekladmi.

Umiestnenie krycieho boxu pod okno

Jedným z najjednoduchších spôsobov inštalácie tieniacej techniky je umiestnenie viditeľného krycieho boxu pred okno, kam sa predokenná roleta Classic alebo screenové clony navíjajú. Tento variant nevyžaduje žiadne stavebné úpravy existujúcej stavby ani zásahy do nadokenného prekladu. Krycí box a vodiace lišty sa jednoducho a rýchlo pripevnia na rám okna alebo na fasádu. Ak si neželáte, aby umiestnením boxu na rám okna došlo k obmedzeniu výhľadu, je možné použiťnadstavovací profil, ktorý vytvorí dostatočný priestor pre umiestnenie boxu.

Využitie zaomietacích boxov

Vhodným riešením, obzvlášť pre novostavby alebo rozsiahlejšie rekonštrukcie, je možnosť zabudovať screen alebo roletu do zaomietacieho boxu Fasade, ktorý sa umiestni pod fasádu a dokonale s ňou splynie. Toto riešenie ponúka hneď niekoľko spôsobov montáže. Ktorý zo spôsobov bude použitý, záleží najmä na použitom stavebnom systéme pre obvodové múry a na individuálnom rozhodnutí projektanta. Častým spôsobom je inštalácia zaomietacieho boxu do špeciálneho typu prekladu vybaveného tzv. „zubom“, ktorý vytvára priestor pre umiestnenie boxu.

Inštalácia do roletového prekladu

Zaujímavým riešením inštalácie predokenných alebo screenových roliet je ich zabudovanie do roletového prekladu HELUZ. V tomto prípade sa roleta alebo screen nenavíjajú do samostatného krycieho boxu, ale priamo do špeciálneho nosného prekladu, vo vnútri ktorého sa nachádza priestor plniaci funkciu boxu. Toto riešenie je však určené výhradne pre novostavby. Inštalácia prebieha v niekoľkých fázach. V prvej fáze počas hrubej stavby je potrebné nainštalovať samotný roletový preklad, zamurovať puzdra vodiacich líšt a pripraviť prívod elektriny, ktorý je z prekladu vedený pomocou husieho krku. V ďalšej fáze je už potom možné inštalovať do prekladu samotný screen alebo roletu. Veľkou výhodou je, že táto fáza sa môže realizovať kedykoľvek po úplnej finalizácii stavby.

Správne zvolená tieniaca technika vám poskytne komfort v interiéri po celý rok. Dostatočná pozornosť pri výbere toho správneho typu sa preto naozaj oplatí.

Na adrese www.minirol.sk vám výrobca tienenia odporučí konkrétneho dodávateľa z vášho regiónu. Ten vám poradí s výberom vhodného tienenia a vypracuje cenovú ponuku.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama