14.12.2017
(Platená inzercia)

Vianoce nám už neúprosne klopú na dvere. Ak aj Vy patríte medzi milovníkov USA tento článok a tipy v ňom sú ako stvorené pre Vás!Vianoce v USA sú trošku odlišné od tých našich, prinášajú viac čara, tajomna, viery v dobro a lásku a v neposlednom rade omnoho viac výzdoby. Vieme, že viacerí z nás už dlho túžite navštíviť túto krajinu za veľkou mlákou, kde Vám na vycestovanie stačí už len povolenie ESTA viza, ale stále sa Vám sen nepodaril uskutočniť, tak si potom urobte aspoň pravé americké Vianoce a nalaďte sa na atmosféru Santa Clausa v pohodlí Vášho domova. Ako na to?

Dekorácia

Vianočná dekorácia nie je takmer vôbec podobná tej našej na Slovensku. Výzdoba v USA je pompéznejšia a honosnejšia. Američania milujú vianočné ozdoby a hlavne kopec svetielok. Takže vyberte všetky ozdoby, ktoré doma nájdete a doplňte zásoby ešte z najbližšieho supermarketu. V tomto prípade nikdy nie je dosť a girlandy či vianočné gule sa vždy zídu. Okrem toho nevynechajte platené či štrikované čižmičky, najlepšie ak ich umiestnite nad krb. Steny lemujú ihličnatou výzdobou so svetielkami, domy sú častokrát lemované drahou výzdobou, a to nielen svetielkami ale aj postavičkami. Američania milujú vyzdobené nielen interiéry ale aj exteriéry. A nezabúdajte na Santa Clausa, pokojne ich môže byť aj viac, zatiaľ čo jeden svieti v záhradke, druhý môže visieť z okna. Viac inšpirácii na ozdoby nájdete napríklad aj TU.

Imelo

Zatiaľ čo ešte pred pár rokmi sme poznali imelo len z amerických filmov, dnes ho už nájdete v predvianočnom období v každom kvetinárstve. Postupne si ho obľubujú aj Slováci. V USA je imelo neodmysliteľnou súčasťou príbytkov, ktoré dotvára vianočnú atmosféru a nesmie chýbať kopec bozkov.

Darčeky

Aj americkí obyvatelia sa môžu radovať z vianočných darčekov, ale musia si na ne počkať až do rána 25.decembra. Tu darčeky nosí Santa Claus a možno cestovanie do USA je pre neho náročnejšie, a preto sa deti k darčekom dostanú až ráno. Ak si chcete spraviť originálne americké Vianoce, tak potom to vydržte aj vy, deťom dajte darčeky pod stromček až v noci a ráno budete mať od nich pokoj, budú sa totižto hrabať v baliacom papieri pod vianočným stromčekom.

Slávnostná štedrá večera

Ak nepatríte medzi Slovákov, ktorí na Štedrý deň jedia len ryby, ale radi si pochutnáte na pravých rezňoch, tak potom si môžete pochutnať aj na plnenom moriakovi, ktorý nechýba na žiadnom americkom vianočnom stole. Zvyčajne je plnení gaštanovou plnkou a podávajú sa k tomu klasické alebo americké zemiaky či kaša, plus brusnicová kaša. Tak ako aj my pripravujeme rezne či kapra celý deň, príprava moriaka je taktiež celodenná záležitosť.

Dezerty

Typické koláčiky z lineckého cesta, či perníky môžete nahradiť americkými muffinami alebo cookies, čo sú v podstate také sladké koláčiky s rôznymi príchuťami. K veľkej obľube patria cookies z arašidového masla. Typickým vianočným dezertom je aj tekvicový koláč a slivkový puding. Vianočnú atmosféru dopĺňajú oriešky či sušené ovocie. A všetko môžete zapíjať vianočným punčom.

Soby

A samozrejme, nesmieme zabudnúť na soby. Nebojte sa, živé soby nemusíte isť chytať na severný pól. Opäť stačia soby v podobe hračiek, vianočnej dekorácie, či ponožky a svetríky s motívmi sobov. Bez sobov by Santa nemohol roznášať darčeky, takže bez sobov by americké Vianoce neboli jednoducho Vianocami.

Tak čo urobíte si tento rok americké Vianoce? Alebo Vás to nalákalo až tak, že chcete zavítať na Americký kontinent ešte tento rok? Výhodné letenky sú tu pre vás aj počas Vianoc! Tak neváhajte a zabezpečte si cestovnú autorizáciu ESTA USA a oslávte tak Vianoce na americký spôsob.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama