14.09.2019
(Platená inzercia)

Pri stavbe či rekonštrukcii bývania na vás čaká množstvo rozhodnutí. Dnes sa preto spolu pozrieme na návrh novej kúpeľne, možnosti výberu dverí a posvietime si tiež na bojlery.

Na čo myslieť pri návrhu kúpeľne

Pri návrhu kúpeľne je dôležité myslieť najmä na dve veci. Sú to estetika a funkčnosť. Preto si potrebujete vopred premyslieť, čo všetko by ste v kúpeľni chceli mať. Rozhodnite sa, či chcete mať vaňu, sprchový kút alebo oboje, aké priestory na odkladanie vecí v kúpeľni potrebujete, či bude v kúpeľni aj wc, bidet a podobne.

Ako druhé si budete musieť vybrať štýl zariadenia. Na výber máte moderný štýl s jeho čistými líniami alebo klasiku pôsobiacu teplom domova napríklad vo vintage štýle. Veľkej obľube sa teší aj škandinávsky štýl. Ak patríte k náročnejším, to pravé pre vás bude iste luxusná kúpeľňa.

Jednotlivé dizajnové prvky sa v priestore navzájom ovplyvňujú. Pri návrhu dizajnu je preto dobré obrátiť sa na profesionálov. Pomôžu vám nielen s návrhom kúpeľne ale aj výberom vhodných materiálov.

Ohrievacie teleso do bojlera

Ohrev teplej vody môžete v rodinnom dome vyriešiť viacerými spôsobmi. Často preferovaný je ohrev pomocou bojlera. Pri jeho kúpe je potrebné vopred odhadnúť veľkosť, akú budete potrebovať. Tá sa stanovuje na základe počtu užívateľov domu. Najbežnejším variantom je 120 l. Takýto bojler ohrieva dostatok vody pre štvorčlennú rodinu.

Po kúpe myslite na starostlivosť o bojler. Je to najmä odstraňovanie vodného kameňa zo stien a ohrievacieho telesa bojlera. Ak sa ohrievacie teleso dobojlera zanesie, zvýši to vaše náklady na ohrev vody. Niekedy dochádza k situácii, že je potrebné zanesené ohrievacie teleso do bojlera vymeniť. Nové teleso vyberajte na základe požadovaného výkonu. Môžete vybrať aj ohrievacie teleso s vyšším výkonom oproti predchádzajúcemu. Dôležité je však, aby malo vyhovujúci elektrický prívod.

Interiérové dvere — viac než spôsob zatvorenia miestnosti

Interiérové dvere neslúžia len na zavretie izieb. Pri ich výbere je potrebné prihliadať na vzájomné zladenie dizajnu celého interiéru. Dôležité sú farby podlahy, stien aj nábytku. Pre dosiahnutie celistvého vzhľadu nezabudnite na vhodný výber zárubne.

Na čo ešte myslieť

Pred kúpou si naplánujte presné rozmery dverí, smer otvárania a reguláciu nastavenia pántov a kľučky. Vyberajte predajcu, ktorý ponúka interiérové dvere z kvalitných materiálov. Na trhu nájdete moderné interiérové dvere, produkty vyrobené z drevovláknitej dosky aj laminovanej drevotriesky. Čo sa dizajnu týka, môžete si vybrať dvere v plnom alebo presklenom prevedení.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama