13.12.2020
(Platená inzercia)

Zariaďujete si vlastné bývanie alebo rekonštruujete svoj príbytok? Tak by ste rozhodne nemali zabudnúť na praktické a štýlové doplnky, ktorými sú koberce. Ten správny koberec dokáže totiž oživiť a skrášliť miestnosť, v ktorej sa nachádza a nebudete pociťovať ani chlad priamo z podlahy. Môžete si dokonca vyberať vhodné koberce priamo z domova on-line a nestrácať čas behaním po kamenných obchodoch.

Kusové i metrážne

Každý má svoj štýl, vkus, každému sa páči niečo iné. Platí to aj o doplnkoch do domu či bytu nevynímajúc ani koberce. Rozmer koberca je veľmi dôležitý faktor pri jeho výbere. Niekedy totiž netreba zakrývať celú miestnosť, postačí napríklad umiestniť koberec pod stôl v obývačke a hneď celá miestnosť bude vyzerať krajšie, živšie a zaujímavejšie.

Môžete vsadiť aj na dizajnové metrážne koberce, ktoré zvyknú bývať 4 alebo 5-metrové a možno ich použiť na zakrytie celých plôch. Odborníci vám narežú presné rozmery podľa vašich požiadaviek. Kusové koberce môžu zasa zdobiť napríklad detskú izbu, obývačku či spálňu a sú vhodné na menšie plochy.

Koberec kúzelník

Ak vyberiete ten správny koberec do danej miestnosti, viete, že z nej dokáže vyčariť útulný domov a navodiť úplne inú atmosféru, než dovtedy v izbe bola. Kľúčovým faktorom pri výbere kobercov sú samozrejme jeho rozmery ako aj fakt, kde budú umiestnené. Napríklad do detskej izby perfektne zapasujú koberce s rozprávkovými motívmi, na ktorých sa vaše deti budú veľmi rady hrať, sedieť či len tak blázniť.

Do úvahy treba vziať aj farbu koberca, určite by mala ladiť s ostatným zariadením izby a tiež aj so samotnou podlahou. Môžete vytvoriť napríklad kontrast: k bledšej podlahe vyberte koberec tmavšej, pestrejšej farby a zasa k podlahe tmavšej sa bude hodiť bledší koberec. Moderné sú koberce s rôznymi abstraktnými vzormi či motívmi, ktoré vyniknú na svojom mieste úplne dokonale.

Zdroj obrázku:
Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama