10.10.2017
(Platená inzercia)

Keď sa povie klimatizácia všetci si predstavíme obchodné centrá a letné horúčavy. Klimatizácia však neslúži len na ochladenie počas horúcich letných dní. Klimatizácia prináša do vašich domácností aj množstvo iných výhod!

Klimatizácia alebo ľudovo nazývaná klíma je zariadenie, ktoré nám pomáha pri regulovaní kvality vzduchu v uzavretých priestoroch, alebo v priestoroch s obmedzenými možnosťami vetrania. Pomocou klimatizácie sa mení teplota a vlhkosť vzduchu. Nemusíte ňou len chladiť, ale aj udržiavať teplotu vzduchu na vami zvolenej teplote. Vďaka regulácii vlhkosti môžete predchádzať problémom s plesňou, a v neposlednom rade alergiami!

Zle vetrané priestory

Mamy a babky nám vždy hovorili, že v nevyvetranej izbe sa šíria choroby a bacily. Pri každej chorobe mamka niekoľkokrát do dňa prišla, vyvetrala izbu na päť-desať minút, či bol máj alebo november, a veru, nerobila to len z dlhej chvíle! Niekoľko štúdií dokázalo, že v nekvalitne vetraných priestoroch sa choroby šíria ľahšie, ľudia sú viac náchylní na alergie a astmu. Ťažký a vydýchaný vzduch spôsobuje únavu, spomaľuje mozgovú aktivitu a tiež pri ňom klesá naša tvorivosť. Klimatizácia je vhodná rovnako do bytu, alebo do kancelárie, pre tie izby v dome, ktoré nemôžete kvalitne vetrať, pre domy pri cestách, kde otvorenie okien spôsobuje nie len príval prachu, ale aj hluk a narúšanie súkromia.

Alergie a regulácia vzduchu

Klimatizácia zvyšuje kvalitu vzduchu a pôsobí priaznivo voči alergiám, znižuje ich a celkovo môže zlepšiť kvalitu vzduchu vo vašej domácnosti. Klimatizácie Samsung ponúkajú napríklad zariadenia, ktoré majú prachový a aj antibakteriálny filter a vďaka nemu vedia zachytiť až 90% prachových častíc. Vďaka diaľkovému ovládaniu viete jednoducho regulovať teplotu vzduchu, ktorá je prospešná nie len pri alergiách, ale napríklad aj pri nespavosti. Spanie v nevyvetraných priestoroch môže ovplyvniť kvalitu nášho spánku, spôsobiť pocit únavy a vyčerpanosti a tiež vedie k bolestiam hlavy. Klimatizácia Samsung z rady Better má vstavanú technológiu čistenia vzduchu a ľahko si poradí aj s členitými priestormi.

Na trhu je dostupných niekoľko druhov klimatizácií. Od tradičných, ktoré vás schladia počas letných dní, až po tie náročné, ktoré slúžia ako dobrý pomocník a tiež prevencia pri boji s chorobami. Správna klíma vie zlepšiť kvalitu vášho bývania a pri správnom používaní pomôcť pri nejednom zdravotnom probléme.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama