18.06.2019
(Platená inzercia)

Život je zmena

Platí to aj o veciach v našej domácnosti. Veľmi dôležitou súčasťou nášho bytu či domu sú rozhodne okná. Možno si ešte viacerí pamätáte ten ošiaľ, ktorý spôsobili plastové okná na trhu. Všetci ich chceli a mnohí ich aj mali. A majú dodnes. Samozrejme, aj vývoj plastových okien sa menil, tie dnešné sú úplne iné ako tie prvé spred niekoľkých rokov. Dnes je veľa firiem, ktoré vyrábajú plastové okná a lákajú svojich zákazníkov rôznymi akciami. A nemožno im to vyčítať, pretože vývoj napreduje a konkurencia rastie. Nielen čo sa týka plastových okien, ale aj okien celkovo-materiálu, z ktorého sa vyrábajú. Čoraz obľúbenejšími sa stávajú drevené či drevohliníkové okná, ktoré sú zaujímavé svojím dizajnom a takmer nenáročné na údržbu.

Spojenie dreva a hliníku

Už vyššie sme spomenuli, že plastové okná si našli svojich fanúšikov, ktorí sú im verní stále. Mnoho našich domácností zdobia okná z plastu, rozdiel je možno iba vo firme, ktorá ich vyrobila a namontovala, veľkosti a v dizajnovom prevedení. Hlavne si ich nevedia vynachváliť tí, ktorí vďaka nim ušetria za kúrenie v zime a zasa v lete majú schopnosť zadržať teplo a slnečné lúče. Dnes však už nie sú na trhu jediné.

Do popredia sa čoraz viac dostávajú drevené eurookná alebo drevohliníkové okná. Sú akýmsi súčasným trendom na trhu s oknami. Vyhovujú požiadavkám zákazníkov vďaka dlhej životnosti a minimálnym nárokom na údržbu. Okrem toho disponujú s dobrými tepelno-technickými parametrami, vodotesnosťou, odolnosťou voči zaťaženiu vetrom a v neposlednom rade aj bezpečnosťou.

Pasívne domy a ich okná

Dosť často v poslednej dobe skloňované slovné spojenie. O čo vlastne ide? Čo to znamená, že dom je pasívny? Inak povedané, ide o dom s nízkymi nákladmi na prevádzku, s veľmi nízkou spotrebou energie. Využíva pasívne tepelné zisky vďaka slnečnému žiareniu a teplu. Svoju úlohu tu zohrávajú aj okná pre pasívne domy, ktoré by mali spĺňať všetky požiadavky majiteľa. V zásade je na Vás, pre aký materiál okien sa rozhodnete, len aby Vám dokonale zapasovali a boli ste s nimi maximálne spokojní.
Pokiaľ ide o technické parametre, plastové, drevené aj hliníkové okná dokážu spĺňať požiadavky na výplne otvorov v energeticky úsporných domoch. Ich vlastnosti sa ešte vylepšia, ak je plast alebo drevo zo strany exteriéru kombinované s ochrannými hliníkovými lištami.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama