05.10.2017
(Platená inzercia)

Nepotrebujete zimnú záhradu, aby sa vaša domácnosť zelenala. Záhončeky vám nahradia kvetináče na bylinky alebo stojany na kvety. Tie nezaberú toľko miesta, navyše splynú s moderným interiérom.

Všetka krása naraz

Nerozmiestňujte kvetináče po celej miestnosti. Aby rastliny vynikli, umiestnite ich k sebe. Napríklad im vytvorte kvetinový stolček. Zelený kútik vyzerá lepšie a tiež sa ľahšie zalieva. Na viac rastlín si zaopatrite stojany na kvety. Podržia mnoho črepníkov.

Pamätajte, že prírodný kútik upúta pozornosť sám o sebe. Preto nepotrebuje žiadne výrazné kvetináče. Kvetom bude svedčať terakota, jednoduchá biela alebo len drobný vzor.

Máte moderný, až minimalistický interiér? „Vyberte iba jednu rastlinu, z ktorej urobíte solitér. Miestnosť vyšperkuje jeden dizajnový kvetináč, trebárs na vysokej nohe,“ radí Ján Zajac z vyhľadávača nábytku a dekorácií Favi.sk.

Málo miesta? Kvety naruby

Na bylinky si zaopatrite visiace nádoby, ktoré oživia kuchyňu a zároveň zaobstarajú ingrediencie priamo pri varení. Bylinkám sa tu ale bude dariť iba v prípade, že máte dostatok svetla nad kuchynskou linkou.

V malých bytoch potrebujete niečo vzdušného. Zamerajte sa preto na zdanlivo nepoužiteľné priestory – na stenu a strop. „Trendové sú obrátené kvetináče, ktoré visia zo stropu ako luster. Do obývačky alebo pracovne sa tiež hodia vertikálne záhradky. Vyzerajú ako obrazy,“ radí Ján z Favi.sk.

Záhrada na balkóne

Investovali ste do pohodlného sedenia na balkóne, ale stále to nie je ono? Využite voľnú stenu a nechajte ju obrásť popínavými rastlinami. Alebo na stenu pripevnite rebrík s hrantíkmi. Kvety sa potom jednoducho zalievajú. Jedno poschodie môžete použiť na dekorácie alebo sem odložiť hrnček s čajom.

Skvelo vyzerajú kovové stojany na kvety. Tie s patinou vytvoria štýlovú vintage atmosféru.

Myslite prakticky. Na malom balkóne využijete závesné hrantíky na zábradlí alebo na parapete. Páčia sa vám balkóny zasypané muškátmi? Zaopatrite si ale samozavlažovacie kvetináče, aby vám počas dovolenky neuschli. Alebo tu chcete strihať čerstvé bylinky? V keramických kvetináčoch sa im bude lepšie dýchať.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama