12.10.2018
(Platená inzercia)

Väčšina z nás sa v živote stretne s potrebou prepisu vlastníctva nejakej nehnuteľnosti. Najčastejšie sa tak deje pri kúpe vlastnej nehnuteľnosti na bývanie teda bytu alebo rodinného domu. Samozrejme to platí aj pri predaji. Toto všetko sa vybavuje na katastri nehnuteľností. Či už sa jedná o prepisy vlastníctva alebo napríklad zápis alebo výmaz vecného bremena všetko toto je potrebné spraviť na katastri.

V dnešnej dobe pri kúpe napríklad bytu, zvyknú realitné kancelárie zabezpečiť túto administratívnu časť za klienta sami. Tu sa jedná o jednoduchý proces ktorý navyše robia realitné kancelárie opakovane. Samozrejme je možné si tieto služby zabezpečiť aj vo vlastnej réžii. Bude to ale vyžadovať viac študovania problematiky. Pri menej štandardných procesoch je to už ale trochu náročnejšie. Našťastie dnes už existuje pomoc aj v tomto smere. Odborníci z webu kataster.sk vedia vyriešiť všetky požiadavky v tejto sfére. Či už sa jedná o prepisy vlastníctva služby katastra alebo geodetické služby, všetko je možné vyriešiť elegantne a rýchlo. Jednou z najčastejších služieb katastra je návrh na vklad do katastra. O čo ide v tomto prípade? Zjednodušene sa to dá vysvetliť tak, že ak ste vlastníkom nejakého bytu domu alebo pozemku je potrebné aby to bolo zaznačené v katastri nehnuteľností. O tomto zápise rozhoduje kataster do tridsiatich dní od návrhu na vklad.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama