13.06.2019
(Platená inzercia)

Pri zariaďovaní či rekonštrukcii kúpeľne sa zameriavame predovšetkým na dizajn sanity, obkladačiek či nábytku. Dôležitým detailom, ktorý doladí vzhľad celej kúpeľne, sú kúpeľňové doplnky. Vďaka drobnostiam, ako sú poháre, držiaky či dávkovače na mydlo, dodáte vašej kúpeľni osobitý štýl a šmrnc.

Detaily vytvárajú dokonalý celok

Kúpeľňa dnes nie je len miestnosťou na nevyhnutnú očistu, ale aj miestom, kde môžeme relaxovať a načerpať nové sily. Zároveň je aj priestorom, do ktorého vojde takmer každá návšteva, preto by mala byť reprezentatívna a vkusne zariadená. V moderných obydliach môžeme nájsť veľa kúpeľňových doplnkov, ktoré svedčia o individuálnom vkuse majiteľa.

Samotné zariadenie a nábytok nestačí k tomu, aby kúpeľňa pôsobila útulne a príjemne. Pokiaľ sa nechcete púšťať do extrémov a experimentov, pri výbere doplnkov do kúpeľne sa riaďte jednoduchým pravidlom: jednota farby, materiálu a tvaru. Doplnky by mali kopírovať celkový dizajn kúpeľne a mali by byť umiestnené tak, aby boli praktické a zároveň plnili svoju funkciu.

Pohár

Obľúbeným kúpeľňovým doplnkom je pohár, ktorý slúži na vyplachovanie úst po čistení zubov. Niektorí ho však používajú len na odkladanie zubných kefiek, pasty, či dokonca hrebeňa a iných kozmetických prípravkov. Vybrať si môžete medzi samostatne stojacim pohárikom alebo pohárom s úchytom na stenu. Väčšinou sa vyrábajú z keramiky alebo skla, kovu, dreva či plastu, nájdete ich v rôznych farbách, ktoré jednoducho doladíte so zvyškom kúpeľne.

Dávkovač na mydlo a mydlovnička

Rovnako aj dávkovač na mydlo môžete umiestniť na stenu kúpeľne alebo položiť na umývadlo či poličku. Súčasťou nádobiek sú aj rôzne typy pumpičiek. Pokiaľ ste milovníkmi jednoduchosti a minimalizmu, zlaďte dávkovač na mydlo s dizajnom pohára a ďalších doplnkov.
Hoci sú mydlovničky pre niekoho už len historickým prežitkom, stále viac sa dostávajú do popredia vďaka rastúcemu záujmu o tuhé mydlá. Ak dávate prednosť tuhým mydlám aj vy, možností máte opäť niekoľko. Mydlovničku môžete umiestniť na stenu i na poličku, ideálne však čo najbližšie k umývadlu. Nájdete ich v rôznych farbách, prevedeniach i dizajnoch.

Držiak na toaletný papier a kefa

Osvedčeným materiálom pri výrobe držiakov na toaletný papier je kov. V poslednej dobe sa však stále viac objavujú držiaky, v ktorých sa kombinuje aj drevo či keramika. Držiaky s krytom sa hodia do domácností, v ktorých žije nezbedné domáce zvieratko milujúce hry s toaletným papierom.
Súčasťou doplnkov k toalete je aj WC kefa, na ktorú netreba zabúdať. Spolu s ďalšími doplnkami, napríklad držiakom na uteráky či držadlami do vane, plní dôležitú funkciu a dotvára celkový dizajn vašej kúpeľne.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama