22.10.2014
(Platená inzercia)

Detské izby sú malým rajom, kde majú deti svoj vlastný dokonalý svet. Aj preto je potrebné mať na pamäti niekoľko dôležitých vecí. Pre dieťa je jeho izba nielen miestom na spánok, ale aj osobným priestorom na hranie a trávenie väčšiny voľného času. Veľkosť a vybavenie detskej izby je preto nutné upraviť práve tak, aby zaručovala bezpečnú oázou pokoja a istoty. Pri výbere nábytka či vhodných doplnkov a dekorácií nezabúdajte na názor svojho dieťaťa a pýtajte sa ho, čo sa mu páči a čo nie, aby ste predišli zbytočným hádkam či detským „trucom“.

Bezpečnosť na prvom mieste

Zvedavosť je najzákladnejšou detskou vlastnosťou. Nábytok a zariadenie preto vyberajte so zvláštnym dôrazom na bezpečnosť. Začnite pekne od začiatku, a teda pri detskej posteli, ktorá by nemala mať žiadne ostré hrany a jej súčasťou by mali byť matrace na mieru pre zdravý vývoj dieťaťa. Kvalitnú ponuku (tiež s atypickými rozmermi) nájdete aj na tomto odkaze. Najmä rám postele by mal byť dostatočne pevný, aby Vaše dieťa udržal. Ďalšou potenciálnou rizokovou oblasťou sú rôzne poličky a regále s kovovými časťami či ostrými rohmi, preto dbajte na vhodný výber materiálu a samotné umiestnenie týchto poličiek.

Správne doplnky – základ úspechu

Pri výbere vhodných doplnov pre Vaše dieťa opäť nevynechajte komunikáciu. Pýtajte sa, ako si „drobec“ svoje kráľovstvo predstavuje. Je veľmi dôležité, aby ste počúvali požiadavky svojho dieťaťa, pretože tu bude tráviť väčšinu svojho času a ľahko sa môže stať, že mu izba nebude vyhovovať. Pri vyberaní doplnkov stavte na hravú formu a svieže farby, motívy, ktoré má Vaše dieťa rado. Môžete mu napríklad kúpiť panoramatické puzzle, ktoré si spoločne poskladáte a následne dáte zarámované na stenu detskej izby. Na jednej strane bude Vaše dieťa na seba hrdé, že si samo vyrobilo dekráciu do izby a na strane druhej strávite spoločné chvíle. Pozornosť je potrebné venovať aj podlahe, pretože väčšina detí sa hrá práve na nej. Ideálnym riešením je podlahové kúrenie alebo jeho lacnejšia verzia – koberec. Ten by nemal byť veľký, ale pestrý. Umiestniť koberec po celej ploche detskej izby nie je veľmi vhodné riešenie, pretože sa nielen ťažšie udržuje, ale je aj často najväčším zdrojom prachu, čo pre dieťa nie je vhodné po zdravotnej stránke.

Rozprávkové, farebné, detské

Pri zariaďovaní detskej izby sa môžete nechať inšpirovať obľúbenými rozprávkovými postavičkami Vašich detí. Na trhu existujú rôzne vzory tapiet, kobercov, obliečok, nálepiek na stenu či na sklo, ktoré dodajú detskej izbe rozprávkový nadých a najväčšou odmenou Vám budú žiariace detské očká, pretože ste im práve dali malý kúsok raja. Možnosti vybavenia detských izieb sú dnes takmer neobmedzené a je len na Vás (a Vašom dieťati), v akom štýle izbičku zariadite. Stačí sa nechať viesť trendmi a rôznymi nápadmi, zapojiť však môžete aj vlastnú fantáziu inšpirovanú tou detskou. Vaše dieťa sa tak vo svojej izbe môže cítiť ako v malom rozprávkovom kráľovstve. A skrášliť bezstarostné roky detstva príjemným prostredím je určite dôležitým záujmom každého milujúce rodiča.

Cenné rady ohľadom zariaďovania izby pre Vaše ratolesti nájdete aj na týchto troch linkoch:

najnovsie.sk/?ti­tlee=zariadenie-detskej-izby-podla-feng-suej-je-dobrym-predpokladom-pre-harmonicky-vyvoj-dietata&id=577&ka­t1=2&kat2=9&kat3=24&sho­pid=24

byvanie.pravda­.sk/interier-a-technologie/cla­nok/19726-uz-pri-malom-dietati-treba-zariadovat-izbu-pre-skolsky-vek/

lepsiebyvanie­.centrum.sk/moj-byt/228315/

Zdroj: wikihow.com, housetohome.co.uk
Foto: freedigitalpho­tos.net, nabytok-elegancia.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama