18.10.2018
(Platená inzercia)

Nielen v lete prahneme po vychladených drinkoch. Všeobecne sú alkoholické miešané drinky veľmi obľúbené. Pripravujú sa rôznymi spôsobmi a pri ich výrobe sa stretávajú rôzne chute a arómy. Tiež ste práve dostali na nejaký chuť? Pozrite si našich X miešaných drinkov, ktoré si pripravíte ľahko a ktoré vás v tieto horúce letné dni schladia.

Rum trochu inak

Vytvorte si doma karibskú atmosféru. Mojito už pozná každý. Biely rum sa používa nielen do rôznych variácií tohto obľúbeného drinku, ale napríklad aj do Piňa Colady. Tentokrát sa ale pozrime na drink, v ktorom by sme vedeli použiť korenistý karibský rum.

Vyskúšajte exotický rum trochu inak. Vysoký pohár naplňte kockami ľadu. Do polovice nalejte rum a dolejte colu. Jednoducho zmiešajte a vychutnajte si tento výnimočný okamih. Vďaka Cole vynikne aróma vanilky a vy sa budete môcť preniesť do chutí Karibiku. Ozdobiť môžete na záver napríklad plátkom pomaranča.

Zdroj: freepik.com / freepic.diller

Piňa Colada

Pre milovníkov kokosu tu máme spomínanú Piňa Coladu. Ďalší z miešaných drinkov, kde je hlavnou ingredienciou rum. Patrí medzi tie sladšie varianty alkoholických miešaných nápojov a je rovnako obľúbený ako Mojito.

Pripraviť si ju je naozaj ľahké. Budete potrebovať biely rum, ananásový džús, kokosové mlieko a smotanu. Všetky tieto suroviny stačí poriadne premiešať a pretrepať, kým nevznikne spenený nápoj. Potom už len stačí pridať pár kociek ľadu a ozdobiť plátkom ananásu.

Mojito

Keď už sme ho spomenuli, povieme si aj výrobu klasického Mojita. Vo svete nájdeme rôzne úpravy tohto obľúbeného miešaného nápoja. Určite ste už videli alebo aj ochutnali napríklad jahodové či melónové mojito.

Ako si ho teda pripravíte? Potrebovať budete len biely rum, trstinový cukor, mätu, limetkovú šťavu, ľad a sódu. Do pohára vytlačte šťavu z limetky a pridajte trstinový cukor. Nasypte tam ľadovú drť a nezabudnite na mätu. Nasleduje rum a sóda. Na záver môžete pohár ozdobiť mätou a kolieskom limetky.

Zdroj: freepik.com / freepic.diller

Jäger Lime

Čo takto vyskúšať niečo nezvyčajné? Keď sa povie miešaný drink, asi málokomu napadne ako ingrediencia mojito.jpg. Táto silnejšia alternatíva miešaného nápoja vás isto osvieži. Vyskúšajte, príprava je jednoduchá.

Budete potrebovať limetku, trstinový sirup, ľad a Jägermeister. Do pohára vhoďte niekoľko plátkov limetky. Podľa chuti nalejte trstinový sirup a pridajte drvený ľad. Hlavnou ingredienciou je Jägermeister, po ktorom nasleduje na záver limetková šťava a ďalší ľad.

Tequila sunrise

Tento osviežujúci miešaný drink pripomína východ slnka. Ak si ho chcete vychutnať, budete potrebovať tequilu, pomarančový džús, grenadínu, plátok pomaranča a ľad.

Do vysokého pohára vhoďte ľad a pomarančovú šťavu. Pridajte tequilu a grenadínu. Nemiešajte, aby sa nepokazil farebný efekt. Ozdobte plátkom pomaranča a drink máte hotový. Na zdravie!

Zdroj: pixabay.com

Aperol Spritz

Ak vás lákajú skôr drinky s nižším obsahom alkoholu, rozhodne skúste Aperol Spritz. Svojou sýtou farbou a mierne horkastou chuťou si vás získa už po prvom hlte. Čo takto si ho rovno pripraviť?

Na jeho prípravu potrebujete šumivé víno Prosecco, likér Aperol a sódu. Pohár na víno naplňte ľadom. Pridajte sódu, Prosecco a Aperol v pomere 1:3:2. Takto sa pripravuje originálny Aperol Spritz. Samozrejme, doma si ho môžete pripraviť podľa vašej chuti. Na záver pridajte do pohára plátok pomaranču alebo grepu a drink máte hotový.

Zaujal vás niektorý z týchto drinkov? Dajte nám vedieť, ako vám chutil, prípadne nám napíšte vaše obľúbené miešané drinky.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama