04.01.2018
(Platená inzercia)

Niekto to rád horúce a niekto zase sladké. Faktom je, že pečenie a sladkosti patria k príjemným životným zážitkom. Zozbierali sme pre vás 6 zaujímavostí, ktorými si môžete spestriť a osladiť život.

  1. Ak by ovocný koláč obsahoval alkohol, jeho trvanlivosť by bola určite veľmi vysoká (pokiaľ by ho niekto nezjedol). O pravdivosti tohto tvrdenia sa presvedčil aj americký komik Jay Leno, ktorý si vo svojej show pochutnal na koláči starom 125 rokov. Ako povedal Jay, koláč by vraj potreboval ešte trochu času…
  2. Správny donut má v strede dierku – to platí zhruba od polovice 19.storočia. Za tento „objav“ má byť zodpovedný istý Hanson Crockett Gregory, v tom čase 16ročný námorník. Jeho mama pekávala výborné donuty, avšak v strede bývali často nedopečené, surové. Chlapec teda stred vždy vybral a…ďalej to už poznáte. Dnes „dierku vo vnútri“ zabezpečia moderné vykrajovačky.
  1. Chutí ako čokoládový puding, no pritom obsahuje štyrikrát viac vitamínu C ako pomaranč. Zdá sa vám táto kombinácia ako z ríše fantázie? Vedzte, že nie je! Tato charakteristika totiž sedí na druh ovocia menom diospyros nigra.
  2. Domáci ňou plnia formičky na pečenie a patrí k momentom, ktoré túto krajinu preslávili po celom svete. Reč je o Švajčiarsku, Švajčiaroch a samozrejme ich výbornej čokoláde. Vedeli ste, že každý Švajčiar spotrebuje v priemere takmer 9kg čokolády ročne?
  1. Krvou zo slávnej scény čiernobielej kultovej snímky Psycho by ste pokojne mohli naplniť silikónové formičky. Prečo? Odpoveď je jednoduchá – nejednalo sa o pravú krv, ale čokoládový sirup. Ak by bol film farebný, scéna v takomto zložení by si pravdepodobne toľko slávi neužila.
  2. Úlohou reklamy je spropagovať daný produkt alebo tovar stoj čo stoj, aj s využitím prostriedkov, ktoré balamutia zmysli a nie sú celkom pravdivé. Platí to aj pre reklamy so zmrzlinou – aby sa zabránilo jej topeniu počas dlhých hodín nahrávania, je zmrzlina často vymenená za zemiakovú kašu.
Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama