24.09.2012
(Platená inzercia)

Vedci Michael Davidson a Lester Hutt sa rozhodli pod mikroskopom pokochať rôznym druhom alkoholu. Z bádania vytvorili sériu fotiek, ktoré nazvali Bevshots a zdá sa, že svoju zvedavú zábavku dokázali premeniť na celkom slušný biznis, čiže svetpoziciek.sk už navštevovať veru nebudú musieť. Bežní smrteľníci, ktorí fotografie zočia len tak bez vysvetlenia, by sa azda nikdy nenazdávali, že sa pozerajú napríklad na pivo, víno či tequilu.

Tequila

Tequila je silný destilovaný alkohol vyrábaný najmä v okolí mesta Tequila v mexickom štáte Jalisco. Podľa mexických zákonov sa môže tequila vyrábať iba v piatich oblastiach – a to v celom štáte Jalisco, kde je najviac rozšírený výskyt Weberovej modrej agávy a potom v určitých oblastiach štátov Guanajuanto, Michoacán, Nayarit a Tamaulipas
Na každej fľaši tequily by malo byť označenie NOM a číslo. NOM označuje skratku „Normas Official Mexicana“, čo je ochranná známka tequily mexickým zákonom. Číslo pripojené k skratke NOM uvádza miesto, kde bola tequila vyrobená.

Piña colada

Ide o alkoholický nápoj, ktorý je najrozšírenejším v Karibiku na plážach. Drink sa mieša z bieleho rumu, kokosového mlieka a šťavy z ananásu, pričom podávať by sa mal s plátkom ananásu. V oblasti Karibského mora sa pripravuje z čerstvého kokosu a ananásu. Exiszuje aj nealkoholická varianta, ktorá sa nazýva Virgin Colada.

Tmavé anglické pivo

Anglické tmavé (čierne) pivo má zvyčajne výraznú sladkú chuť a je známe tým, že je ťažké. Tu sa dokonale hodí, že smäd je skrytý hlad, nakoľko keď sa napijete takéhoto piva, isto vás aj zasýti. Bitter je najrozšírenejším pivným štýlom v Anglicku. U Angličanov je hlboko zakorenený a v súčasnosti ho varí takmer každý pivovar na ostrove. Pivné štýly India pale ale (IPA), American pale ale (APA) a English pale ale (EPA) majú anglické korene a sú typické pre svoje intenzívne chmelenie. Anglický štýl porter má široké zastúpenie a zahŕňa škálu pív od hnedých po sýte tmavo-hnedé až čierne.

Írske pivo Pale Ale

V 19-tom storočí hľadali pivovary alternatívu k dlho dozrievajúcim pivám, ktoré boli náročné na skladovanie. So zdokonaľovaním kvasných procesov sa stalo možným produkovať slabšie pivá, ktoré nepodliehali rýchlej skaze a tak vznikol bitter ako súčasť tzv. „rýchlych pív“. Historicky sa ako pivný štýl vyčlenil až na začiatku dvadsiateho storočia. Pivovarníci ho označovali ako „pale ale“, ale zákazníci, ktorí ho odlišujúci od bežne rozšírených „jemných ale“ (mild ale) a ťažkých porterov, takéto pivo začali volať bitter. Pod bitter sa tak zaradili pivá s vyšším chmelením a použitím svetlých sladov. Ďalší farebný skvost, ktorý sa marí ako abstraktné umenie, je taktiež až dych vyrážajúce. Urobiť si z fotografií tapety alebo obrazy v byte, či už len prevetrať kompatibilné tonery, a oblepiť si obrázkami dvere, stojí za to.

Šampanské

Šampanské víno je šumivé víno, ktoré sa vyrába tak, že sa vo fľaši vyvolá sekundárne kvasenie vína, čím vzniká oxid uhličitý. Víno s označením Champagne sa môže vyrábať len vo francúzskéej oblasti Champagne-Ardenne. Tato zásada je v Európskej únii zakotvená v štatúte chráneného miesta pôvodu (PDO). Výroba šampanského je povolená z troch odrôd, ktorými sú rulandské modré, Pinot Meunier a Chardonnay.

Vodka

Vodka je druh obľúbeného alkoholického nápojea obsahujúceho obvykle 35–70 % alkoholu(najčas­tejšie má však 40%). Vodka je väčšinou čírej farby a výrazne alkoholickej chuti. Pomenovanie pochádza zo slovanského slova „vodua“. Konzumuje sa buď čistá (spravidla chladená), alebo v koktejloch, zmiešaná s inými nápojmi (alkoholickými či nealkoholickými). Vyrába sa z obilia.

Margarita

Margarita je kokteil pozostávajúci z tequily zmiešanej s pomarančovým likérom a limetkovým alebo citrónovým džúsom. Mala by byť servírovaná s lemom zo soli na okraji pohára, odkiaľ sa pije. Je to najčastejší a typický drink, ktorý sa pripravuje z tequily, v Spojených štátoch amerických. Po robote si ho v podnikoch dopraje najmä nežné pokolenie. Ak však máte virtuálne sídlo, pokojne si ho namiešajte aj doma a zapadnete tak do štatistík obľúbeného drinku.

Black Russian (vodka + kávový likér)

Black Russian je kokteil z vodky a kávového likéru. Obsahuje buď tri časti vodky a dve časti likéru, na fľašu oštítkovanej Kahlúa vodky, alebo päť častí vodky a dve časti likéru. Niekedy sa robí aj s coca-colou, pričom vtedy sa označuje ako Dirty Black Russian (Špinavý Black Russian). Ak sa vás čašník opýta či chcete tento drink clean – znamená to, či ho chcete bez koly. Tradične sa drink robí liatím vodky cez kocky ľadu alebo drvený ľad do staromódneho pohára, pričom až po vodke sa nalieva kávový likér.

České pivo Pilsner

Je pivo plzeňského typu a označuje sa ako svetlé spodne kvasené varené pivo podľa plzeňskéej receptúry. Od ostatných ležiakov sa líšia predovšetkým výraznejšou chmelovou chuťou.

Gin & tonic

Gin & tonic je highballový koktejl robený z ginu a toniku, ktoré sa nalievajú cez ľad. Obvykle býva ozdobený limetkou či citrónom, prípadne šalátovou uhorkou. Množstvo ginu v kokteili záleží na chuti, zvyčajne sa však pohybuje medzi 25 až 50 % kokteilu.

Biele stolové víno

Biele víno je vyrobené z bieleho, ružového, červeného alebo modrého hrozna. Pri jeho výrobe sa narušené šupky hrozna ihneď lisujú a získava sa čistý mušt na kvasenie. Bielym vínam vyrobených z červeného alebo modrého hrozna sa hovorí klaret. Vinári a vinohradníci, ktorí si predajom vína i zarábajú väčšinou majú svoju stálu klientelu. Ak by však chceli podnikať naplno ale nevedia ako na to, mohli by skúsiť využiť potenciál internetovej reklamy, ktorý ponúka seocentrum.sk a tvrdí, že vám privedie zákazníkov.

M. CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 2


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Milan Švidroň 25.09.2012 20:05
Milan Švidroň

šampus a piňa koláda vyhrali :)

Prihlásenie
 
 
Reklama