07.02.2017

Keď som sa opýtala svojich kamarátov a známych koľkí vyskúšali miešané drinky, väčšina z nich odpovedala nie. No nebolo to kvôli tomu, že by im nechutili. Ceny drinkov v baroch sú niekedy privysoké a nie všetci chceme zaplatiť za jeden drink sumu, ktorá nám kúpi aspoň tri pivá. Väčšina zo zvedavosti, alebo už len pre efekt vyskúša Sex on the beach a Orgazmus, no len málo z nás zájde ďalej. Nemusíte však byť majstrom, aby ste si doma vedeli namiešať tie najjednoduchšie z drinkov. Však veď v jednoduchosti je krása!

Pamätám si, že keď som chodievala ku babke ako dieťa, v zástere nosila kľúčik od baru kde mala skrytú dobrú pálenku a drahé bonboniéry, vraj aby jej tam starký nechodil. Vždy keď prišla návšteva vytiahla odtiaľ fľaše čo som dovtedy ani nevidela, zo sekretáru vybrala pekné poháriky do jedného liala to a do druhého ono. Dnes už len veľmi málo ľudí vlastní takýto domáci „bar“. No treba uznať, že na tej myšlienke je niečo štýlové a príťažlivé. Ak by ste teda chceli svoju najbližšiu návštevu troška ohúriť, nemusíte im len lievať za poldeci, pokúsime sa vám predstaviť pár jednoduchých drinkov.

Kde začať?

Netreba vám drahé kryštálové poháre, veľmi lacné a pekné poháre nájdete v Ikei. Ak máte obmedzený rozpočet je vaším najlepším priateľom. Vínové poháre, poháre na whisky či Margaritu, a ak patríte k tým čo majú deravé ruky, aspoň vás nebude mrzieť keď ich rozbijete. Na začiatok to však nepreháňajte. Každý drink viete vypiť aj z jednoduchého vysokého pohára a ak vám zachutí, štýl mu môžete dodať potom.

Ako na to?

Také drinky ako je Cuba Libre alebo Gin Tonic si viete spraviť veľmi rýchlo a ich čaru sa len ťažko odoláva. Nespravte však tú chybu, že kúpite lacný „tuzemák“. Len kvalitné rumy vám vedia priniesť správne Cuba libre. Nebojte sa teda troška investovať. Ak však nepatríte k tým čo sa im chce behať po obchodoch a hľadať kde majú čo lacnejšie, zvážte online nákup alkoholu. Všetko si v pokoji prezriete doma, zvážite a nemusíte potom nadávať, že ste nakúpili draho.

Také Mojito už síce patrí k trocha náročnejším, ale netreba sa báť. V celkovom dôsledku si držte na pamäti, že pokiaľ to chutí vám tak ste to spravili správne. Nápoj Hurricane nepozná veľa ľudí no je veľmi ľahký a osviežujúci. Mojím osobným favoritom a príčinou väčšiny zábavných a trápnych historiek je Long Island Iced tea. Čaj ako žiadny iný, treba hlavne opatrne, tak isto ako klasická whisky s kolou, aj tu kola spôsobuje to, že sa pije ľahko a ledva sa nazdáte už je katastrofa na svete. Veľa ľudí robí Long Island Iced Tea s obyčajným tmavým rumom, no ak máte šancu isto ho vyskúšajte s Captain morgan spiced gold. Môžete ho tiež použiť aj v Cuba libre, dodá tomu iný šmrnc.

A tu už pripájame recepty na spomínané nápoje:

Cuba Libre
5cl tmavého rumu
10cl Coca Coly
kvapka limetkové šťávy
ľad

Gin Tonic
5 cl ginu
15 cl toniku
plátok uhorky/limetky
ľad

Mojito
4 cl bieleho rumu
3 cl čerstvej limetkovej alebo citrónovej šťavy
niekoľko lístkov mäty
2 čaj. Lyžičky trstinového cukru
sóda/sprite
5PL drveného ľadu

Huriccane
5 cl bieleho rumu
5 cl tmavého rumu
5 cl passion fruit ďžúsu
3 cl pomarančového džúsu
Trocha čerstvej limetkovej šťavy
ľad
Limetka na ozdobenie

Long Island Ice tea
17.5ml Rumu
17.5ml Vodky
17.5ml Ginu
17.5ml Tequily
17.5ml Citrónov šťavy
17.5ml Limetkovej šťavy
ľad
Kola na doplnenie
1 plátok citrónu

Pri miešaní drinkov môžete vždy experimentovať. Každému predsa chutí niečo iné, niekto máme radi sladké, niekto horkejšie. Hlavne sa snažte vždy s rozumom. Nebojte sa však vyskúšať niečo nové, nikdy neviete kedy sa vám podarí nájsť nápoj, ktorý vám dodá jedinečnosť ako Martini dodalo šmrnc Jamesovi Bondovi.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama