20.04.2017
(Platená inzercia)

Kuchyňa je miesto kde sa sústreďuje väčšina domácností, či už chceme alebo nie. Veľa sa o nej hovorí ako o srdci domu. Však veď láska ide cez žalúdok, a keď ho naplníme dobrým jedlom, prečo by sme nemohli to jedlo servírovať v kuchyni, v ktorej nám nebude od šťastia pišťať len bruško, ale aj zrak?

Zorganizujte si poličky, múku, cestoviny, sušené ovocie presypte do sklenených vzduchotesných nádob, dostať ich v rozličných veľkostiach; v papiernictve viete kúpiť nálepky so štítkami, ktorými nádoby označíte, a nie len že obmedzíte neporiadok v poličke, bude to vyzerať krajšie. Keď domácu limonádu, alebo sirup prelejte do tradičnej sklenenej fľaše na vodu dodáte svojej kuchyni nádych nostalgie. Sklo je veľmi priateľský dekoračný prvok, je neutrálny, má jednoduchú údržbu a hlavne elegantný a nerušivý dizajn.

Nálepky na stenu, tapety a iné dekorácie dnes už dostať ľahko. S peknými citátmi do kuchyne či už o jedle alebo rodine, môžete si tiež vyrobiť šablóny z kartónu a podľa nich ozdobiť steny s jednoduchými motívmi ako sú šálka, príbory, etc. Do klasických rámikov môžete vložiť obrázky čo vystrihnete z novín, na klasický vešiak môžete zavesiť hrnčeky. Tabuľová farba premení každý povrch na tabuľu, je to dobrý pomocník na písanie zoznamov na nákup, môžete ju natrieť na vnútornú stranu dvierok niektorej z poličiek, alebo na drevenú tabuľku čo potom zavesíte na stenu.

Večera navarená, treba si sadnúť ku stolu. Nerobte však z večere maratón, urobte z neho stolovanie, čas kedy si spolu sadnete a užijete jedlo ktoré ste pripravili. Na pekné jedálenské stoly patrí aj pekné prestieranie. A ak ste doteraz neprestierali stôl, lebo vám to prišlo zbytočné, určite tomu dajte druhú šancu. Pekne prestretý stôl vždy ulahodí oku a nie je to žiadna veda. Stačí kúpiť pekné farebné servítky, ktoré viete veľmi jednoducho poskladať. Je to maličkosť, ale spraví veľa. A časom sa možno aj z vás stanú origami majstri!

Veľa z nás si pamätá bavlnené obrusy len od babky. Dnes už len málokto dáva na stôl obrus, no je to trend, ktorý si zaslúži šancu. A keď už nie každý deň, aspoň na špeciálne príležitosti by ste určite mali mať v svojom inventári pekný obrus. Je to tiež ďalší prvok ktorý vám pomôže farebne spojiť miestnosť, ak ste sa rozhodli zariaďovať podľa farieb.

Miska s ovocím nie je prežitok. Je to ďalší detail, ktorý vie dodať vašej kuchyni trocha života a vám pripomenúť, že ste celý týždeň nemali ani jeden kúsok ovocia.
Nápadov je plné vrece, predstavivosti sa medze nekladú, nebojte sa skúšať, všetci v sebe máme kreativitu, ktorá iba čaká na to kým ju objavíme.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama