01.06.2011

Stará známa múdrosť vraví: „Alkohol je metla ľudstva“. Táto múdrosť nám pripomína, že mnohí ľudia veľmi draho doplatili na nezodpovedné konzumovanie tohto omamného nápoja mnohých podôb. Áno, mnohým sa rozpadli manželstvá, ba celé rodiny, iní na to doplatili zdravím, či životom. Avšak skôr ako na samotné konzumovanie alkoholu doplatili na nezodpovednosť – je to podobné, ako pri jazde na motorke: ak to robíte s mierou, je to zábava, ale nezodpovedné užívanie končí tragicky. Pitie alkoholu sa na Slovensku stalo spoločenským štandardom – symbolický prípitok nesmie chýbať na žiadnom druhu oslavy, dokonca jeho odmietnutie sa považuje za vrcholne neslušné.

Slováci pijú za každých okolností

Slováci pijú za každých okolností

Napriek vyššie vymenovaným rizikám sa alkohol stal bezodným zdrojom skvelej zábavy, keďže jeho pitie je spoločenskou aktivitou. Jeho konzumáciou sa otupujú všetky zmysly, ľudia strácajú ostych a zábrany, vďaka čomu robia veci, ktoré by ich za triezveho stavu nenapadli, resp. by sa ich hanbili spraviť. V spoločnosti viacerých podobne naladených ľudí sa tento efekt znásobuje. Preto niet divu, že Slováci pijú alkohol vždy a všade, za akýchkoľvek okolností. Fotky zo spoločenských akcií a osláv, pri ktorých je pitie alkoholu samozrejmosťou, si mnohí ľudia s ochotou zdieľajú na Facebooku, resp. si preposielajú videá podobného obsahu. Takisto, historky, ktoré vzniknú pri takýchto spoločenských príležitostiach patria k tým najzábavnejším príbehom, ktoré si s priateľmi predávame ústnym podaním. Preto na slovenskom internetovom trhu vznikol prázdny priestor, ktorý sa pred necelými dvoma mesiacmi rozhodol hrdo obsadiť zábavný web Alkoholici.sk.

Pri sledovaní tohto zábavného webu vám môže veru pekne vyskočiť promile v krvi, dokonca až na hodnotu 8 ‰. Ale nebojte sa, aj v takomto stave budete môcť nasadnúť za volant auta bez obáv, že vám zoberú vodičák. Nejedná sa totiž o reálny obsah alkoholu v krvi, ale o špecifické hodnotenie aktivity užívateľov tohto webu. Totiž, obsahom stránky sú vtipné obrázky, zábavné videá, či príbehy s alkoholickou tematikou. Tie majú možnosť pridávať aj samotní užívatelia webu, za čo sú odmeňovaní stúpajúcou hodnotou promile. Podobným spôsobom nie je odmeňované iba samotné pridávanie fotiek, videí, či príbehov, ale každá jedna relevantná aktivita – ako je napr. komentovanie príspevku, či jeho hodnotenie. Samozrejme, každá jedna aktivita má inú váhu. S každým novým dosiahnutým promile získavate novú alkoholickú hodnosť (je ich 7), od „príležitostného pijana“ až po „kráľa liehu“. Rebríček najvytrvalejších pijanov je non stop uverejnený na titulke stránky. Avšak pozor! Dané promile vám môže nielen stúpať, ale aj klesať! Preto udržať sa na alkoholickom piedestáli nie je ľahké. Avšak, za vyskúšanie to stojí…

Preto neváhajte a zaregistrujte sa na webe Alkoholici.sk hneď teraz! Ako hovoria jeho tvorcovia: „Nepropagujeme alkoholizmus, ale dobrú zábavu pri poháriku!“. Tento mladý zábavný portál má za krátku dobu existencie už vyše 1400 fanúšikov na Facebooku!.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 2


Anketa
Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Tomáš (Neregistrovaný užívateľ) 23.06.2019 09:03
Tomáš

dosť smutné, že toto je najzábavnejšie hobby slovákov, budúcnosť je v rukách prepitých ľudí, samozrejme v tomto svete je to už normálne, lebo tento svet je proste nenormálny.

Poprosím odstrániť komentár Tomáš Lukovický

Tomáš Lukovický 21.06.2011 22:52
Tomáš Lukovický

dosť smutné, že toto je najzábavnejšie hobby slovákov, budúcnosť je v rukách prepitých ľudí, samozrejme v tomto svete je to už normálne, lebo tento svet je proste nenormálny.

Prihlásenie
 
 
Reklama