12.04.2012
(Platená inzercia)

Nápaditosť, originálnosť a kreativita. Jednoducho priniesť niečo, čo tu ešte nebolo. Ak splníte toto kritérium, vaša oslava by mala byť znamenitá. Ak do príprav vložíte aj kus seba, hostia si vašu oslavu zapamätajú dokonca v tom pozitívnom zmysle slova. Keď sa na oslavu naopak nepripravíte, ľahko sa vám môže stať, že hostia sa začnú nudiť alebo sa zábava zvrhne či stíchne. No všetko závisí od ľudí a situácie; ako si človek urobí, tak má…

Výzdoba

Svoju, či už narodeninovú alebo hocijakú inú, party môžete naaranžovať do nejakého štýlu. Predstavte si napríklad Hawai party, párty v štýle Pirátov z Karibiku, mafiánsku party alebo Baywatch party. Okrem oblečenia hostí, ktorých samozrejme upozorníte vopred pozvánkami (prípadne ich ústne informujete alebo v dnešnej dobe vytvoríte event/udalosť na facebooku), by ste sa mali snažiť zladiť aj celý interiér do danej témy, prispôsobiť aj servírované menu, ako aj jeho spôsob podávania – či už zvolíte namiesto tanierov palmové listy alebo švédske stoly, vo všetkom máte voľnú ruku. Dôležité sú aj detaily, napríklad ozdobené lyžičky, nachystané prskavky, či polepené alebo pokreslené balóny, to všetko dotvára atmosféru. Ak pôjde napríklad o mafiánsku party príjemný rozruch môže vyvolať v našich končinách ešte stále neprebádaná elektronická cigareta. Budete „in“ a duchu mafie dáte nový „eko vzhľad“, keďže elektronickými cigaretami môžete nahradiť dútniky a nemusíte tak po party vetrať ešte niekoľko dní. Aby to však malo ten správny efekt, nezabudnite do nich zaobstarať aj e-liquid náplne. Každý sa určite poteší i malému darčeku, ktorý môžete pripraviť na rozlúčku ako spomienku. Obdarovať hostí sa hodí najmä na nezvyčajných príležitostných večierkoch. Dáte im najavo, že si ich ceníte a určite ich milo prekvapíte. Treba si však poctivo naplánovať prípravu celej oslavy či večierku a vyčleniť si na ne dostatok času.
Nezabudnite fotiť! Prezrieť si fotografie z dobrej akcie po dlhšom čase padne vhod a vytvorí úsmev na tvári.

Menu

Zvoliť vhodné pohostenie je veľmi dôležité. Slovné spojenie „zabávať sa dá aj bez alkoholu“ je v našich končinách akoby menej obľúbené a preferované, no kto to raz vyskúša, nebude banovať. Jediné o čo príde, je ranná nevoľnosť a bolesti hlavy… S jedlom to netreba preháňať, no samozrejme netreba byť skúpy. Je ťažké odhadnúť koľko dobrôt treba pripraviť na určitý počet ľudí, no záchranou môžu byť pripravené jednohubky, chlebíčky, slané pečivo či koláčiky, prosto niečo na vyhrýzanie do zásoby. Zaujať môžete rôznymi exotickými jedlami alebo menej známymi či novými receptami. Vyhrať sa s jedlom a dbať na dizajn sa na takýchto podujatiach vypláca. Nemusíte na to ísť zložito, myslite na to, že v jednoduchosti je krása. Napríklad vydlabané paradajky plnené šalátom či naaranžované chlebíčky v tvare plachetníc (na špajdle alebo špáradlá napichnite šunku, ktorá bude vyzerať ako plachta) zaujmú oči, ale pošteklia i chuťové poháriky. Na stole (podľa okolností a priestorových možností aj na viacerých stanovištiach) by malo byť vždy niečo pod zub. Podľa zloženia hostí sa hodia aj vybrané druhy pokrmov. Nie každého osloví a uspokojí podávanie napríklad teplej bagety s bylinkovou či inou náplňou, ktorú by si mali hostia namáčať do syrovej omáčky, pričom by ste pred všetkých dali len jednu misku s omáčkou. Vyriešiť sa to pritom dá veľmi jednoducho, a to napríklad daním do onej spoločnej misy naberačku a vedľa dať menšie mištičky alebo tanieriky a kto bude mať chuť, nech si naberie. Mali by ste dbať i na to, že niektorí z vašich hostí môže mať rôzne alergie či iné zdravotné problémy na určité jedlá, a preto by ste sa mali pokúsiť o to, aby ste o nich vedeli už v prípravných fázach oslavy, aby ste mohli vyhovieť každému rovnakým dielom.

S druhmi nápojov treba tiež pestro. Niektorí hostia nemusia mať radi perlivé limonády, iní zas sladké príchute. Ponúknuť by ste mali vedieť i základné teplé nápoje ako čaj alebo kávu, ale v zime poteší, napríklad na vianočnom večierku, i varené víno či punč. Ochutené či neochutené minerálky a limonády spolu s džúsmi sú základnými kamarátmi osláv, blysnúť sa však môžete rôznymi nezvyčajnými príchuťami podľa charakteru či štýlu oslavy. Napríklad na Hawai party sa môžete vyblázniť do sýtosti. Miešané nápoje, ako alkoholické i nealkoholické, bohato ozdobené poháre s ovocím, pitie z kokosových orechov či pestrofarebné dáždničky v pohároch oslovia snáď každého.

Hry

Na oslavách, party či večierkoch by nemali chýbať veselé hry, ktoré ich rozprúdia a prijmú hostí ku komunikácii a nespútanej zábave. Medzi obľúbené hry patria napríklad šarády – postupne si každý ťahá lístoček, na ktorom je napísané nejaké slovo či slovné spojenie a ten, kto je na rade ho musí bez slov ukázať, aby ostatní uhádli o čo ide. Verte, že ukázať sa dá čokoľvek, ako napríklad spojenie „ľuľok zlomocný“, a od smiechu vás bude počas večera často bolieť brucho. Ak organizujete záhradnú party a máte k dispozícii väčší priestor, hosťom môžete pripraviť napríklad aj takzvanú „pokladovku“. V rôznych „kútoch“ poskrývate nejaké predmety, ktoré budú musieť podľa inštrukcií či vyrobenej mapky pozvaní nájsť. Zábavu môžete vyčariť aj jednoduchými nápadmi, napríklad ak do mladej bandy oslavujúcej napríklad narodeniny podsuniete alkohol tester. Ak sa hostia nepoznajú, klasicky dobrou zoznamovacou hrou môže byť hádanie osobností, ktorých mená majú hostia prilepené na papierikoch na svojich chrbtoch či čelách a za úlohu majú zistiť kým vlastne sú, len za pomoci otázok, ktoré pokladajú ostatným zúčastneným. Niekedy však tento nápad môže ostatným prísť ako nuda a stereotyp, no niekedy, keď vynaložíte veľa úsilia s predstavením novej hry a nikto nebude chápať pravidlám, neuspejete ani tak. Záleží od osadenstva a typu podujatia.

Nebojte sa nových vecí, buďte otvorení všetkým možnostiam a hlavne sa vyvarujte stresu či nervozite. Užite si to. Ak sa niečo nepodarí tak, ako ste plánovali, nevadí a hlavne sa nenechajte znechutiť. Využite situáciu tak, ako sa vyvinie a experimentujte. Spontánne rozhodnutia sú niekedy tými najlepšími. Nesnažte sa silou mocou presadzovať svoje plány, berte ohľad aj na ostatných a skúste veci riešiť kompromisom. Hlavné je sa zabaviť, a nie sa predvádzať.

M. CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama