16.06.2012
(Platená inzercia)

Sto ľudí, sto chutí. Každý je iný a preto je každá situácia s novým človekom výnimočná a jedinečná. Ak vás niekto očaril, opantal vám zmysly a vy by ste ho chceli lepšie spoznať, smelo do toho. Nemá predsa čo stratiť. Veď kto hľadá, ten nájde. A kto nehľadá, toho si nájdete ten druhý.

Konzervatívny názor, že žena by nemala muža pozývať na rande by už v dnešnej dobe mohol byť konečne prekonaný. Mladá generácia nemá problémy takmer s ničím, tak prečo sa tak strašne ostýchať pred schôdzkou? Tréma je prirodzená, no nemala by byť zásterkou pred stretávaním sa „face to face“. Klasické rande má predsa svoju atmosféru na rozdiel od randenia na internetových zoznamkách a chatoch.

Na čo dbať

Omáčky typu buďte sami sebou či nebuďte vystresovaní a uvoľnite sa sú v podstate základným kameňom. Pôsobia však už ako cliché. Ak však máte o danú osobu naozaj záujem, nič nezatĺkajte a hovorte pravdu. Niektoré veci, ako napríklad, že máte „nadupané“ auto, sa potom vysvetľujú ťažko. Pričom vykrúcať sa opäť klamstvom sa nevypláca. Ani vám by sa isto nepáčilo, kebyže vás partner či partnerka vodí za nos.
Flegmatický prístup a podceňovanie sa určite nie je tiež vhodným spôsobom, ako niekoho zaujať.

Pár rád, na čo si dať pozor:
• oblečenie: Šaty robia človeka. Nielen ženy hneď analyzujú muža podľa výzoru. Muži si taktiež potrpia na prvý dojem, pričom oblečenie zohráva veľkú rolu. Dá sa z neho vyčítať, aký veľký záujem máte o druhého, no samozrejme platí, že nič treba preháňať a niektoré veci nechajte radšej na partnerovu predstavivosť.
• ticho vs. monológy: Pauzy ticha počas konverzácie nie je bohvie ako príjemné, no je úplne normálne. Navyše keď ste s niekým prvýkrát. Na všetko treba čas, „oťukať sa“ a vedieť do akej miery sa môžete otvoriť a rozrozprávať. Pozor si však treba dať i na dlhé monológy o samom sebe a druhého tak nepustiť k slovu nie je zrovna úplne atraktívne. Taktiež reči o bývalom partnerovi vedia skôr odradiť ako upútať. Ale keď na to príde čas, netreba robiť drahoty.
• špión: „Nebuď príliš zvedavý, lebo budeš skoro starý“. Svätá pravda. Nezabúdajte, že na rande nie ste na výsluchu.
• trochu opatrnosti nezaškodí: keď danú osobu veľmi nepoznáte a nechcete ju vyplašiť, dajte jej čas, aby sa aklimatizovala na váš druh prejavu, humoru či životnému štýlu. Ak totiž začnete napríklad počas prechádzky praktizovať rôzne úkony, ktoré sa týkajú porekadiel – napríklad keď nájdete mincu na zemi, popľujete ju, otočíte sa, a hodíte za seba – môžete vyzerať ako blázon, ak to váš partner či partnerka vidí prvý krát. Taktiež sa vyhýbajte napríklad rôznemu komentovaniu okolia. Keď napríklad prechádzate okolo obchodu, ktorý má vo výklade luxusné dámske košielky alebo zbadáte na druhej strane ulice sex shop, takéto diskrétnejšie a intímnejšie veci by ste mali na prvej schôdzke prezentovať opatrne , aby si ten druhý nemyslel, že tlačíte na pílu. Keď už musíte, zamyslite sa nad výberom jazyka, aby ste nepôsobili ako nejaký „sedlák“.

• ruky: Tie o vás prezradia viac, ako si možno myslíte. Problémy s nimi majú najmä ženy, ktoré majú zlozvyky sa s nimi neustále hrať, krútiť si vlasmi, hrať sa s oblečením či vázičkou na stole v reštaurácii. Radšej si na ruky sadnite, pretože mužov to vraj rozčuľuje.
• úsmev: každého snáď poteší, keď vidí usmiatu tvár namiesto pochmúrnej či nervóznej. Ak budete vyžarovať pozitívnu energiu, pravdepodobne sa vám vráti i z druhej strany. Pozor si však dávajte na afektované usmievanie sa či hurónsky smiech.
• hranice: svojim správaním, výberom oblečenia a slovami dávate druhému najavo odkiaľ – pokiaľ. Ak by však ten druhý naliehal a vy sa na to necítite, treba sa rázne vyjadriť. Ak totiž na prvom stretnutí ukážete aj to čo by ste nechceli a budete príliš poddajný, nezanecháte možno najlepší dojem. Je známe, že vo vzťahu sa treba dobíjať a hľadať si cestičky k tomu druhému.
• sebavedomie: Tu platí, že zlatá stredná cesta je najlepšia. Ak totiž budete pôsobiť nafúkane až arogantne, očaríte toho druhého asi tak, ako keby ste boli zakríknutá a tichá.
• malá pozornosť: Ženu vždy poteší kvietok. Preto ak jej muž na prvom rande prinesie nejakú maličkú kytičku alebo aj vlastnoručne odtrhnutý kvietok, spraví dojem. Romantika musí byť :-). Darčeky pre mužov nie sú až takými obvyklými, no ak sa chystáte von s niekým o kom viete už viac a padne vám do očí napríklad odznak alebo iná drobnosť, ktorá by ho potešila, urobiť si tak očko môže i nežnejšie pohlavie.

Rande za pár drobných

Aj vy mávate pocit, že sa často nedá nič podniknúť, ak nemáte na účte dostatok financií? Bohužiaľ väčšinou je to tak, ale kto chce, cestu si nájde. Treba byť kreatívny. Nemusíte predsa chodiť na drahé večere do nóbl reštaurácii. To vám šťastie vo vzťahu nezaručí a ani nijak neposilní. Naopak vy sami to máte v rukách. Vaše gestá, komunikácia a nápady. Ak dáte tomu druhému najavo, že o neho bojujete, snažíte sa ho rozosmiať, rozmaznať a prekvapiť, čo viac si môže priať.

Skúste vymyslieť niečo, čo má ten druhý rád. Napríklad ho zoberte do galérie, kúpte si cestou hot-dog, prejdite sa pri rieke, ľahnite si do trávy, pripisujte oblakom tvary, rozprávajte sa, kúpte si kriedy a pomaľujte chodníky, zahrajte si pétanque, bežte na piknik či maľujte obrazy. Spomeňte si, keď ste boli deti a nemali ste peniažky, tiež ste si museli vymýšľať zábavky. Skúste napríklad niektoré preniesť do sveta dospelákov.

M. CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama