30.09.2018
(Platená inzercia)

Či už chystáte tombolu na svadbe, plese, firemnom večierku alebo pikniku, je niekoľko vecí, na ktoré by ste mali pri ich organizovaní myslieť. Aby sme vám uľahčili plánovanie tomboly, pripravili sme si pre vás niekoľko užitočných rád a niekoľko nápadov na originálne darčeky.

Tombolové lístky

Lístky na tombolu viete kúpiť v hociktorom kvalitnejšom papiernictve, no na internete viete nájsť niekoľko originálnych hárkov s lístkami, ktoré si viete vytlačiť doma. Na svadbe môžete lístky predávať za dobrovoľný príspevok, na akciách by sa cena mala pohybovať medzi 0,5–5 €. Všetko záleží od hodnoty cien.

Ceny

Koľko a aké? Niektorí tvrdia, že v tombole by mal byť minimálne dvojnásobný počet lístkov a cien než počet hostí. No všetko záleží od vášho rozpočtu. Voľte viacero menších cien, a niekoľko veľkých, hlavných cien. Je dobré ich vystaviť, aby ste tak zúčastnených nalákali na to, aby sa na tombole podieľali.

Sponzori

Malé podniky, sa vždy s potešením zapájajú do tomboly, lebo je to priestor pre nich, prezentovať svoje produkty a služby. Ak sa jedná o akciu so zameraním, určite oslovte podniky, ktoré sa venujú danému biznisu. Cestovateľská akcia by určite mala do svojej tomboly zapojiť produkty ako zľavy alebo kupóny na letenky, autobusy alebo pobyty v hoteloch. Môžete osloviť kníhkupectvo, či nechce od tomboly darovať bedekre, alebo osloviť špecializované obchody pre turistické ďalekohľady, alebo cestovné tašky.

Zameranie

Ak sa akcia zameriava na určitú skupinu ľudí, využite príležitosť a ako hlavnú cenu večera si vyberte niečo či ich bude lákať. Ceny nemusia byť len hmotné; poukážky na zážitky alebo cesty sú veľmi vďačná cena. Lístky na koncert, alebo napríklad lístky na zájazdy NHL. Nie každý darček však musí byť zameraný na večer. Kozmetika, čokolády, alkohol, kvalitná káva pre kaviarne, návštevy kúpeľov, športová obuv a oblečenie. Myslite na to, že vaše publikum bude rozmanité, a je úplne normálne, že po tombole si účastníci ceny vymenia.

Vyhlasovanie

Vyhlasovanie tomboly, nie je len ťahanie čísiel z klobúka a podávanie balíčkov. Pokúste sa na odovzdávanie vybrať dobrého rozprávača, „vtipálka“, ktorý z toho spraví zážitok pre všetkých zúčastnených. Tombola je sranda, napätie, očkávanie, a každý by si mal odniesť aspoň nejakú drobnosť. Ak to rozpočet dovolí pripravte si drobné balíčky pre tých čo nevyhrali. Je to milé gesto, čo poteší a ak budete tombolu organizovať znova, ľudia sa isto znova zapoja, lebo budú vedieť, že ich niečo čaká.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama