30.09.2015

Kabelka je symbolom ženskosti a praktickým módnym doplnkom. Tieto kúsky sa stali natoľko legendárne, že takmer každá žena túži po ich prítomnosti v jej šatníku. Ich cena to však v mnohých prípadoch nedovoľuje, a tak sa mnohé utešujeme aspoň „fejkami.“ Originál je však originál a o týchto kabelkách to platí dvojnásobne.

1. Hermès Birkin Bag

Príbeh vzniku slávnej kabelky je legendárny. Idea na jej vznik sa vraj zrodila v hlave riaditeľa spoločnosti Hermès, Jean-Louis Dumasa. Raz sedel v lietadle vedľa speváčky a herečky Jane Birkin, ktorá sa mu posťažovala, aké je pre ňu ťažké nájsť ideálnu kabelku. Dumas sa zamyslel… a jednu takú vytvoril. Meno dostala práve po jeho inšpirácii a dodnes ju každý volá „birkinka.“ Je vyrábaná ručne v rôznych farebných aj materiálových prevedeniach. No jej cena začína na sume 5 850€ a je na ňu čakacia doba, takže pre mnohé z nás navždy zostane len krásnym snom.

2. Chanel 2.55

Jednoduchá listová kabelka od slávnej Coco Chanel v sebe tiež nesie zaujímavý príbeh vzniku. Návrhárka našla inšpiráciu vo svojom detstve, ktorá trávila za oknami sirotinca, čo symbolizuje prešívanie kože. Reťazový remienok kabelky má zase pripomínať reťaze s kľúčmi, ktoré nosili tamojšie rehoľné sestry. A práve ten znamenal revolúciu v nosení kabeliek – Chanel 2.55 sa ako prvá kabelka dala nosiť cez rameno. Cena najmenšieho modelu začína na 1 350€, preto sa netreba čudovať, že patrí medzi najviac imitované listové kabelky.

3. Louis Vuitton Speedy Bag

Značka Louis Vuitton sa špecializovala najmä na kufre a cestovnú batožinu, no kabelka Louis Vuitton Speedy Bag ju vystrelila do módnych nebies. Na prvý pohľad možno vychádza z praktického cestovného štýlu, no za 85 rokov existencie sa stala symbolom elegancie a dobrého vkusu. Kabelka, ktorú spopularizovala aj herečka Audrey Hepburn, je vyrobená zo špeciálneho materiálu zvaného savoir-faire, vďaka čomu je prakticky nezničiteľná. Kúpiť ju môžete „už“ od 950 USD, čo je asi 820€.

4. Prada Saffiano

Taliansky módny dom pomenovaný po jeho zakladateľovi menom Mario Prada sa preslávil výrobou luxusných kožených výrobkov. Výnimkou nie je ani jedna z najobľúbenejších módnych kúskov. Vyrába sa s vysokokvalitnej kože saffiano, podľa ktorej získala aj svoje meno. Táto koža sa ručne spracováva a je charakteristická svojou textúrou i vzhľadom. Napriek tomu na trhu často narazíte na jej napodobeniny. Jej cena začína na 990€, takže ak si dokážete čo-to odložiť z každej výplaty, o pár mesiacov môže byť aj vaša.

5. Yves Saint Laurent Cassandre

Kabelka Cassandre od Yves Saint Laurent taktiež spopularizovala listové kabelky. Tento klasický minimalistický kúsok patrí do šatníka každej ženy. Jeho prednú stranu zdobí povestné logo spoločnosti, ktoré je zakončené strapcom s jemnými retiazkami. Kabelka sa dá nosiť cez rameno, ale aj ako klasická listová kabelka – v ruke. Kúpite ju v rôznych farbách a veľkostiach, z príťažlivosti jej uberá len cena. 1 550 USD, teda asi 1 340€ je skutočne pekný peniaz.

6. Fendi 2Jours

Najmladší prírastok do rodiny dokonalých kabeliek má meno 2Jours. Prvýkrát bola predstavená nedávno, v kolekcii jeseň/zima od Fendi v roku 2012. Okamžite sa stala hitom. Rovnako ako Saffiano od Prady, aj 2Jours je vyrábaná z odolnej saffiano kože. Na prednej strane má charakteristickú ozdobu, v jej vnútri nájdete tri priehradky. Cena jej menšej verzie (Petite 2Jours) začína na 1 900 USD (cca 1 600€) za „bežnú“ veľkosť zaplatíte minimálne o 400€ viac.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

AngelikaTruskova (Neregistrovaný užívateľ) 09.09.2019 09:52
AngelikaTruskova

Pekný článok. Vybrať si peknú, kvalitnú a lacnú kabelku je dosť obtiažne. Ja som si kúpila kabelku z tohto obchodu:
( www.modneveci.sk/zena/doplnky/kabelky ) a zatiaľ som spokojná.

Prihlásenie
 
 
Reklama