14.11.2011
(Platená inzercia)

Vybrať atraktívny, pekný, ale zároveň aj pohodlný outfit, upraviť si vlasy, nalíčiť sa, či zvoliť vhodné doplnky býva niekedy proces trvajúci aj niekoľko hodín. Prvé rande, dôležité pracovné stretnutie, rodinná oslava alebo ples. Najmä ženy poznajú túto náročnú disciplínu. Cvik však robí majstra.

Sú chvíle keď sa každá z nás proste musí ukázať v tom najlepšom svetle. Či už kvôli konkurencii, vlastnej vôli alebo nútenej spoločnosti. Vnútornú krásu je potrebné obaliť pôvabom aj zvonka, čím sa zväčša zvýši i sebavedomie a celkový dojem tak očarí klienta, s ktorým uzatvárame dôležitú zmluvu alebo panovačnú večne nespokojnú príbuznú, ktorá si neodpustí uštipačné poznámky o výzore na našu adresu. Základ je nadhľad a keď už sa človek vyfintí, nemal by si tak ľahko nechať zobrať dobrú náladu, keď už strávil nejaký ten čas pred zrkadlom.

Upraviť sa vlastnoručne alebo to nechať na odborníka?

Každý dobre vie, že svoje telo pozná najlepšie. A tak rozumie svojim možnostiam a krivkám, ktoré si vie ladne predstaviť v konečnej fáze stylingu. No nie každý dôveruje svojim rukám a radšej tieto procedúry prenechá na odborníka, ktorý má pevnú a istú ruku napriek svojej praxi a bez odličovania v jednom kuse dokáže nalíčiť každú tvár v priebehu takmer pár minút. Na druhej strane sa však niektoré ženy obávajú zveriť niekomu do rúk kvôli finančným predsudkom. Dnes však kozmetické salóny a vizážisti ponúkajú denné líčenie už od štyroch eur, večerné či slávnostné líčenie od 25 eur a kurz líčenia trvajúci tri hodiny stojí približne 80 eur. Preto ak ide o významnú príležitosť alebo nemáte čas sa líčiť sama, je dobré zveriť sa do rúk odborníkom, ktorí ochotne poskytujú poradenstvo a počas líčenia máte chvíľu aj na zrelaxovanie. Tie, ktoré sa nelíčia často a nemajú výbavu potrebnej kozmetiky by pravdepodobne na takýto nákup minuli asi viac alebo približne rovnako ako pri zaplatení samotného líčenia. Treba preto zvážiť koľko máte na líčenie času, trpezlivosti, zručnosti a financií. Rozdiel je samozrejme i v špičkovom značkovom salóne v porovnaní s menším niekedy až domácim prostredím. Niekedy sa však v neznámejšom prostredí správajú viac príjemnejšie a ľudsky k svojim zákazníkom ako vo veľkých stylingových centrách, kde líčia svojich klientov ako na bežiacom páse. Menšie kozmetické salóny si v niektorých prípadoch vážia zákazníkov viac a preto sa snažia, aby sa u nich cítili pohodlne, pretože si chcú urobiť istú reklamu, aby sa k nim vrátili či povedali o nich svojim známym. Takže nie vždy platí, že čím väčšia a známejšia spoločnosť, tým lepší, a samozrejme aj drahší, výsledok.

Na webe existuje pár stránok, ktoré ponúkajú virtuálne líčenie. Môžete si tak na nich vyskúšať čo Vám pristane a pohrať sa s farbami. Postup je jednoduchý – nahráte si svoju fotografiu a potom už len klikáte a skúšate variácie. Jednou z mnohých stránok je napríklad marykay.sk/vir­tualniliceni.php.

Čo s vlasmi?

S účesom je to podobne ako s líčením, pričom s vlasmi sa dá tiež pekne vyhrať. Dĺžka, farba, strih – každé vlasy sú jedinečné a pristane im iná úprava a účes.
Dnes je však na trhu veľa noviniek, ktoré uľahčujú a urýchľujú styling vlasov. Ide o rôzne ozdobné spony do vlasov, napr. Magic Hair Combs, ktorý pripomína motýľa a za pár sekúnd vie zopnúť vlasy do rôznych foriem.

Ak si ale hovoríte, že z vašich vlasov sa nedá urobiť nič, nepomôže im ani nový strih či farba, pravdepodobne vás poteší novinka – clip-in vlasy. Ide o časovo veľmi nenáročné skrášlenie, ktorým zmeníte svoj vzhľad za pár minút. Prostredníctvom 100% ľudských vlasov, ktoré si pripnete veľmi jednoducho do svojich vlastných vlasov, tak budete mať okamžite hustejšie, či dlhšie alebo kučeravejšie vlasy. Nejde o žiadne „umeliny“, ktoré by pôsobili odpudivo, nakoľko sú to prirodzené ľudské vlasy a dajú sa aplikovať veľmi rýchlo a pohodlne. Cena clip-in vlasov sa pohybuje približne od 50 eur za 10 ks pripínateľných pásov vlasov. Záleží však od veľkosti, hustoty či farby.

Šaty robia človeka

Zladiť líčenie s oblečením a s doplnkami je umenie. Potrebný je hlavne cit a mať otvorené oči. Ak si niekto neverí a myslí si, že v ladení hocičoho je úplne antitalent, ľahká rada je všímať si okolie. Existujú však tiež módne poradne, v ktorých ponúkajú služby ako kombinovanie farieb, spoločné nákupy, komplexný návrh farebnosti šatníka a pod. Za služby tohto typu sa zväčša účtuje suma okolo 80 eur za tri hodiny stráveného času s klientom. Často však módni poradcovia chodievajú nakupovať len do značkových obchodoch ako je napríklad Tommy Hilfiger , kdežto pestrosť v značkách a tým pádom aj v štýloch a strihoch by prinieslo možno väčšiu spokojnosť u zákazníkov, ktorí by si mohli vyskúšať viaceré varianty. Avšak agentúry či jednotliví predajcovia majú niekedy dohody s istými obchodnými sieťami a samozrejme im ide o zisk. Oblečenie značky Tommy Hilfiger však našťastie zodpovedá kvalitou cenovým reláciám, čo dnes bohužiaľ nie je samozrejmosťou.

Šaty robia človeka, no doplnky ho vyzdvihnú ešte viac. Netreba však zabudnúť, že v jednoduchosti je krása. Niekedy stačí náhrdelník, náušnice, okuliare či rôzne spoločenské kabelky a ilúzia dokonalosti sa stane skutočnosťou. Nápadité a originálne doplnky vzbudzujú pozornosť a zvedavosť, no pohľady môže upútať aj veľké množstvo doplnkov, ktoré navyše spolu vôbec neladia. Niekedy je preto menej viac.

Farebná typológia

Ak sa neviete farebne zladiť, nemáte sa ani na koho obrátiť, aby vám pomohol či poradil pri nakupovaní a nechcete utrácať svoje úspory na módne poradenstvo, mohlo by vám pomôcť orientovať sa pomocou farebnej typológie. Pri výbere šiat či doplnkov sú dôležité vaše vlasy, farba očí a odtieň pleti. To sú kritériá, podľa ktorých sa zadeľujú osobnosti do štyroch druhov farebnej typológie.

Jarný typ: človek tohto typu má pleť s broskyňovým nádychom, je zlatistá a teplo sfarbená. Pri rozčúlení, sa na tvári i na krku človeka jarného typu objavujú červené škvrny, často sčervená i celá tvár. Jarné typy nemávajú kruhy pod očami. Pery bývajú jemne červené, vlasy sú najčastejšie blond so zlatým podtónom alebo svetlo hnedé.

Vhodné farby, ktoré tomuto typu pristanú sú zelená, žltá, oranžová či lososová. Všetky farby majú byť ostré, veselé a jasné. Z oblečenia sa odporúča vyskúšať klasické strihy a malé až stredne jemné vzory.

Letný typ: má svetlú, priehľadnú pleť na ktorej vidno i presvitajúce žilky. U tohto typu bývajú časté kruhy pod očami. Charakteristickým znakom sú väčšinou nevýrazné oči sivomodrej alebo sivohnedej farby. Farba vlasov je stredne hnedá, platinová či sivá.

Farebné odtiene, ktoré pristanú tomuto typu sú strieborné, cínové, ružové a modré farby. Odporúča sa voliť romantické, ale aj decentné a klasické oblečenie. Vzory, ktoré pristanú letnému typu by mali byť drobné, jemné, maximálne so stredne veľkým rozmerom.

Jesenný typ: sa vyznačuje teplo béžovou pleťou, ktorá býva citlivá a trpí na úpal. Farba pokožky býva často aj biela s pehami či bez. Pery sú prirodzene sýto červené, vlasy hrdzavé. Vlasy sú pritom zväčša veľmi husté, nos smeruje väčšinou nahor, typická je špicatá brada a trojuholníková tvár.

Vhodné farby pre tento typ sú teplé zemité, sýte, ako napríklad tmavšie odtiene padajúceho lístia. Vhodnou farbou pre letný typ je i kaki. Tomuto typu pristane oblečenie vo folklórnom štýle či sýte exotické materiály. Odporúčané vzory sú malé až veľké.

Zimný typ: máva pleť buď bledú, olivovú alebo čiernu. Spodné časti tváre sú vždy v chladných tónoch – do modra. Oči bývajú často jednofarebné, pričom riasy sú výrazne husté. Pery bývajú ružovkasté alebo modrasté. Vlasy čierne, hnedé, modročierne, a väčšinou skoro šedivejú.

Vhodné farby sú studené, ľadové, ale aj žiarivé a kontrastné. Vhodnými sú i striebristé lesklé tóny, a čistá biela a čierna farba. V oblečení sa preferujú vzory ako bodky, pruhy a geometrické vzory.

M.CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama