09.02.2011

Tvorcovia ženskej módy sa snažia v každom kúsku, ktorý vytvoria prejaviť nielen svoje nadanie a talent, ale aj zvýrazňujú krásu každej ženy. Inšpiráciu hľadajú najmä v antickej kultúre, ktorá má prvky ležérnosti. Empírové šaty zvýraznia nielen postavu štíhlych žien, ale aj tých, ktoré majú oblejšie tvary, pretože šaty doslova splývajú ako vody, používa sa na ich výrobu veľké množstvo látky a celkový dojem zo šiat musí byť veľmi dobrý, šaty musia doslova na žene viať. Možno ste si už stihli všimnúť, že presne tento štýl šiat sa stal veľmi obľúbený u filmových hviezd, ktoré na odovzdávanie Oscarov, či iných cien prichádzajú práve v takýchto nenápadných, ale štýlových šatách. Empírové šaty sa pripravujú zo šifónu a saténu, doplnené sú krajkou.

Ženy pri pohľade na svetové celebrity túžia po rovnakých šatách, v akých vynikajú ich idoly, preto v obchodoch hľadajú podobné modely za ktoré sú ochotné zaplatiť stovky euro. Spracovanie a materiály sa však ani zďaleka nepodobajú na tie, ktoré používajú svetoznámy návrhári. Hitom sa stalo zdobenie empírových dámskych šiat šperkmi. Niektoré ženy sú dokonca také šikovné, že si vytvoria vlastný šperk, čo je v skutku originálne. Keďže empírové šaty sú charakteristickým tým, že jedno plece je odhalené a druhé zahalené, je vhodné takéto šaty oživiť veľkými nápadnými náušnicami, či náramkom na ruku, najlepšie v antickom štýle. Náhrdelníky sa pri tomto type šiat neodporúčajú.

Keďže šaty empírového strihu dýchajú noblesou, sú vhodné najmä na špeciálne príležitosti ako sú spoločenské udalosti, či plesy.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama