10.09.2010

Kabelka je v dnešnom svete nevyhnutnosťou. Považujeme ju za dôležitý módny doplnok. Žiadna žena neodíde z domu bez kabelky. Čoraz viac sympatizantov si nachádza i medzi mužmi. Aj keď v dávnej minulosti to bolo naopak…

Dávny predchodca kabelky bol vyrábaný z listov a dreva. Ešte v staroveku. Z hieroglyfov sa civilizácia dozvedela, že „ tašky“ nosili len muži. Pripevnené ich mali okolo pása /dnešná ľadvinka/. Neskôr bola kabelka úzko spätá s peňaženkou, kedy išlo o jeden produkt. Až v 14.storočí existuje prvá písomná zmienka o kabelke. Samotný termín kabelka bol 1-krát použitý začiatkom 20.storočia. Išlo o menšiu batožinu, nesenú v rukách / niečo ako dnešný kozmetický kufrík/. 20-te roky 20. storočia priniesli revolúciu. Vznikol nový druh kabelky pre ženy. Mal vnútorné priehradky a zámky. Počas vojnových rokoch kabelka zaznamenala útlm, čo je prirodzené. 50-te roky chceli získať a dobehnúť všetko stratené počas vojny. Začali vznikať dizajnérske značky ako Chanel, Louis Vuitton and Hermes.

Vo februári roku 1955 priniesla na trh Coco Chanel kabelku Chanel 2.55. http://zena.sme.sk/…-chanel.html

Išlo o prešívanú kabelku na retiazke. Prešívanie aj retiazka mali paralelu s jej životom. V detskom veku sa dostala po matkinej smrti a zmiznutí otca so svojimi štyrmi súrodencami do sirotinca. Prešívanie malo pripomínať okná v sirotinci. Na reťazi nosili opatrovatelia kľú­če.

A sme v súčasnosti. Práve kabelka na retiazke prežíva znovuzrodenie. Je trendom tejto sezóny.

Ak chcete očariť na spoločenskom večierku, určite musí byť kabelka zdobená korálikmi, kamienkami alebo perlami. Môže byť do ruky alebo práve na spomínanej retiazke s nádychom extravagancie. Majte na pamäti jednu vec. Čím je kabelka výraznejšia, tým váš outfit musí byť striedmejší.

Ďalšia skupina kabeliek je retro á la Brigitte Bardot inšpirovaná 60-tymi rokmi. Ide o dvojkombináciu sýtych farieb. Kabelka je doplnená veľkou prackou.

Pánsky aktovkový štýl určite uvítajú pracujúce dámy na manažérskych postoch. Sú vysoko praktické a zvýrazňujú eleganciu.

Osviežujúco až zábavne pôsobia chlpaté a huňaté kabelky z kožušín. Poväčšine sú použité umelé kožušiny. Ale v kolekcii svetových značiek nájdete aj krokodíliu, hadiu či tigriu kožu. A znova – na retiazke.

Možno práve tento druh kabelky využijete milé dámy v zimnom období. Trendom tejto zimy budú práve „chlpaté“ čižmy.

Hitom sezóny sú strapce a batohový tvar kabelky so stiahnutým vstupom. Z farieb prevláda svetlo béžová, ťavia, čokoládová, kamenný odtieň sivej a ebenovo čierna. http://www.bata.sk/…mske-kabelky. Zo sýtych farieb si určite vyberte oranžovú alebo červenú.

Pri výbere kabelky zvoľte väčšie množstvo vnútorných kapsičiek. Využijete ich na mobil, kľúče, hygienické vreckovky ,doklady alebo make-up, maskaru a rúž. Taktiež parfém má mať svoje miesto. Získate tým poriadok a prehľad o uložených veciach.

Ak farebne zladíte peňaženku, bude to vypovedať o cite pre detail. A získate pocit dokonalosti. Kabelku nechajte vyniknúť. Noste ju v zovretej dlani a ruku spuste pri tele. Na pleci stráca na kráse. Rúčka je schovaná v oblečení a rukou prekrývate časť kabelky. Možno práve tie najkrajšie detaily.

Dobrá rada pre pánov. Ak chcete prekvapiť svoju partnerku, práve kabelka je jeden z najvhodnejších darčekov. Kvalitná a módna kabelka vo farbe obľúbených topánok poteší nie jedno srdce.

http://ikabelky.sk/…lky-trendove

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama