10.09.2015
(Platená inzercia)

Pôvodne boli chytré šperky doménou športovcov, ktorí pomocou nich mohli merať zabehnuté kilometre alebo spálené kalórie. U mužov našli veľkú obľubu šikovné hodinky, v ktorých sa ukrýva telefón, samozrejme s prístupom na internet. Postupom času sa o chytré šperky začali zaujímať aj ženy a na to výrobcovia týchto hračiek reagujú aj novým, pre ženy zaujímavým dizajnom.

Obľúbenou vychytávkou žien zo sveta šikovných šperkov sú napríklad zlaté šperky Bellabeat, ktoré po priložení alebo pripnutí k oblasti bruška dokážu zmerať tep a pohyby bábätka vo vnútri. To začína postupne inšpirovať aj ďalšie firmy a umelcov, ktorí začínajú tvoriť zaujímavé dizajnové kúsky plné dômyselných nápadov a použitia, v prípade Bellabeat šperkov napríklad aj pre oblasť zdravotníctva.

Odpoveďou na narastajúci dopyt zákazníkov po týchto inteligentných zariadeniach bolo vytvorenie radu Leaf. Jedná sa v podstate o mosadzné alebo strieborné šperky v tvare brošne, ktoré sú vhodné nie len pre športovcov. Dokážu totiž merať tep, výkon, počet spálených kalórií, ale tiež napríklad hladinu stresu. Niektoré typy týchto zaujímavých šperkov sú schopné dokonca sledovať ženskú periódu. Rad Leaf slávi taký úspech, že len v prvých 48 hodinách uvedenia do predaja bolo predaných viac ako 10 000 kusov tohto produktu.

Záujem a obľúbenosť, ktorá stále stúpa u žien o tieto technologické unikáty viedla k vzniku špeciálnej rady Shell, ktorá je určená priamo pre ženské potreby. Okrem sledovania ženskej periódy sa stará tento typ šperkov predovšetkým o sledovanie vývoja bábätka v brušku ženy. Navyše obsahuje aj prehrávač hudby, vďaka čomu dokážete bábätko upokojovať pomocou hudobných tónov, ktoré sa mu najviac páčia.

Ako sa tiež ukazuje, tieto múdre prístroje budú čoskoro nápomocné aj u zdravotníkov pri liečbe ich pacientov. Taký malý nenápadný elegantný šperk totiž môže byť v skutočnosti prístroj na meranie srdcovej aktivity, tepu alebo výšky tlaku. Tým pádom nezrovnalosti hodnôt, prípadne blížiace sa nebezpečenstvo bude vďaka šikovnému šperku odhalené a včas upozorní, čo umožní rýchle vyhľadanie lekárskej pomoci.
Vo vývoji sú teraz tiež mechanizmy, vďaka ktorým by šikovné šperky dokázali nielen sledovať a informovať vás o stave vášho tela a zdravia, ale budú schopné vám aj navrhnúť vhodnú aktivitu alebo rovno zabezpečiť akútnu nápravu stavu, napríklad v prípade zvýšeného tepu k vám zasielať vibrácie, ktoré by váš tep postupne upokojovali.

Pre ženy, ktoré túžia po bábätku, navyše výrobcovia chystajú zariadenie, ktoré by im pomáhalo sledovať ich plodné a neplodné dni, aby si naplánovali tie najvhodnejšie momenty k počatiu. Skoro sa až zdá, že je len otázkou času, kedy ženy vymenia trblietavé zlaté prstene a šperky s rôznymi drahokamami za múdre elegantné šperky, ktoré im okrem krásy pomôžu uchrániť si a vylepšiť svoje zdravie.

Zdroj: digitaltrends­.com/wearables/be­llabeat-leaf-news/#/5

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Martina (Neregistrovaný užívateľ) 29.05.2016 00:19
Martina

To sú naozaj veľmi zaujímavé vychytávky. Keď som bola tehotná asi by ma nič nepotešilo viac ako práve takýto šperk. Teraz nedávno som si ale objednala fitnes náramok cez www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/ takže som aj niečo ušetrila a už sa ho neviem dočkať. Možno si ho raz kúpim aj v podobe šperku :-)

Prihlásenie
 
 
Reklama