26.02.2020

Prebudená pestrofarebnosť jari v nás evokuje myšlienku prispôsobiť sa jej aj svojim oblečením. Pre všetkých milovníkov farieb sme pripravili návod, ako si vyrobiť extravagantné dúhové pančuchy v neónových farbách. Nemusíte však zostať len pri nich. Dekorovanie neónovými farbami môžete použiť aj na podkolienky, legíny či tričká.

Potrebujeme

100% bavlnené pančuchy bielej farby, podkolienky a podobne
Neónové, alebo sýte vodou riediteľné farby na textil (žltá, červená, modrá, fialová, zelená). Dostanete ich v špecializovaných hobby obchodoch, alebo objednaním cez internet. Vďaka ich priaznivej cene nie je problém nakúpiť ich viac druhov
Samo upínacie plastové spony  – kúpite ich v železiarstvach, alebo v obchodoch s autodielmi
Gumené ochranné rukavice
Mriežku na sušenie – môžete použiť napr. z rúry na pečenie – farby na textil sa z nej dajú jednoducho zmyť
Papierové utierky

Obrázkový postup

Pripravte si pracovnú plochu a pančuchy, Tieto namočte na chvíľu do studenej vody a vyžmýkajte tak, aby prebytočná voda z nich nekvapkala. Pančuchy zložte pozdĺž na polovicu a potom preložte ešte raz.

Pripravte si samo upínacie plastové spony a podľa dĺžky pančúch si určite, na koľko farebných sekcií ich rozdelíte. Plastovými sponami obtočte hranice jednotlivých sekcií a poriadne ich utiahnite – najsilnejšie, ako vám pôjde, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky farbenia.

Farby na textil zmiešajte s vodou podľa návodu a dobre pretrepte – premiešajte. Umiestnite pančuchy na mriežku, kde sa budú sušiť. Ak ste si požičali mriežku z rúru na pečenie, je dôležité pred použitím ju odmastiť a vysušiť do sucha. Pod mriežku podložte niekoľko vrstiev papierových utierok. Farby nanášajte dookola na jednotlivé sekcie a všade okolo miest, uviazaných sponou. Farby budú presakovať dovnútra tkaniny, spona im však zabráni prechodu do druhej sekcie. Nezabudnite používať ochranné rukavice.

Nebojte sa pohrať s farbami a s počtom sekcií.

Nafarbené pančuchy nechajte ma mriežke schnúť minimálne 10 hodín. Dosiahnete tak intenzívnu farebnosť. Potom odstráňte spony a pozrite si výsledok vašej práce.

Farbenie naozaj nie je zložité a ak máte radi pestrofarebnú veselosť vášho odevu, tak je tento návod niečo pre vás.

Foto: ilovetocreate.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama