19.02.2021
(Platená inzercia)

Niektoré kúsky oblečenia sa stali hitom a postupne kúskom, ktorý sa v šatníkoch celkom udomácnil. Sú nadčasové, a navyše vhodné pre pánov každého veku, postavy a osobnosti. Do bežného života sa prebojovali rôznym spôsobom — rifle boli pracovnými nohavicami, koženú bundu začali nosiť nemeckí piloti počas prvej svetovej vojny amikina bola vytvorená pre športovcov. Teraz si však už pánov bez týchto kúskov pomaly už ani nevieme predstaviť.

Modré rifle

Pánske modré rifle budú už navždy nadčasové, aj keďstrih a použitá tkanina sa budú stále vyvíjať s dobou. Vedeli ste, že rifle, ktoré dnes poznáme, neboli vždy bežnou súčasťou šatníka? Vlastne majú zaujímavú históriu. Na začiatku 20. storočia denim slúžil ako preferovaná voľba pracovných odevov pre kovbojov, baníkov a poľnohospodárov v USA. Nielenže bola látka lacná, ale riflovina bola odolnejšia a odolnejšia ako populárna alternatíva — ‘jean’ (tradične vyrobená z bavlny, ľanu a vlny). Po tom, čo Levi’s & Strauss patentovali kovové nity, aby zvýšili odolnosť, začali vyrábať ikonické pánske modré rifle, ktoré sa stali bežnou súčasťou šatníka pracujúcich mužov. No a ako vieme, dnes už neslúžia iba pri práci, ale aj na bežné nosenie, dokonca pri vhodnom zvolení doplnkov si môžu páni vytvoriť ležérne elegantný štýl. Okrem klasického strihu môžete nájsť aj rifle s dierami alebo úzke rifle.

Kožená bunda

Už desaťročia patrí medzi stálice pánskeho šatníka kožená bunda. Jednou z nezabudnuteľných búnd bola určite tá, ktorú nosil Danny v muzikáli Pomáda. Už vtedy bola pánska kožená bunda obrovský hit, a zo svojej obľúbenosti nikdy nestratila. V priebehu času sa iba menili štýly, strihy, farebnosť.Štýl bundy sa, samozrejme, prispôsobuje súčasným trendom, preto neprekvapí napríklad ani kožená bunda s kapucňou.Medzi obľúbené farby patrí klasická čierna, kamelová, hnedá. Zaujímavé sú aj tmavomodré, alebo červené. Pánska kožená bunda je proste klasika! Ak máte radi niečo extravagantnejšie, nie je problém nájsť aj netradičný kúsok, ktorý sa vymyká z radu.

Pánske mikiny

Mikinabola vo svojich začiatkoch len súčasťou športovéhooble­čenia. Postupom času sa však rôzne štýly obliekania prelínajú, a tak sa aj pánska mikina dostala z ihriska do bežného života. Niet sa čomu čudovať, veď je taká pohodlná, príjemná. Strihy sa môžu líšiť spôsobom zapínania alebo kapucňou, ktorá poteší v chladnejšom počasí. Vyhľadávaným kúskom je pekná pánska mikina s potlačou. Tie bývajú rôzne. Či už je to obrázok obľúbenej kapely, zaujímavý prírodný motív a pre pánov so zmyslom pre humor mikina s vtipným textom — vďaka nim môžete vyjadriť svoju individualitu.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama