24.09.2012
(Platená inzercia)

Aj keď v kalendári máme ešte leto, rána a večery už nie sú veru cítiť len letným sviežim vánkom. Posledné dni sa i výrazne ochladilo, čo sa podpísalo neželanými prechladnutiami. No i s červeným nosom žena zavetrí, že poličky v obchodoch zaplnili odevy v iných farebných odtieňoch – prišla jesenná kolekcia.

Z neónov k farebnému lístiu

Letným výrazným neónovým farbám postupne, ale isto odzváňa a do popredia sa pretláčajú farby jesenného lístia stromov. Výrazné, no nie už tak krikľavé, odtiene žltej, červenej, oranžovej, hnedej či zelenej sú práve tými, ktoré vyfarbia šatníky jesene 2012.

Z mandarínky broskyňa

Farbou leta 2012 bola mandarínková, ktorá si svoje čestné miesto prebojovala i do jesennej kolekcie a to v jej príbuznej, no trochu decentnejšej forme. Na jeseň bude „in“ práve farba broskyne. Čiže mix ružovej a oranžovej. Mnohí odborníci túto farbu označujú už teraz ako neutrálnu farbu jesene 2012.

Spálená oranžová

Po minulé sezóny bola na jeseň obľúbenou farbou oranžová a nie je tomu inak ani tento rok. Ak si myslíte, že je to stále rovnaké, módni návrhári, stylisti a nadšenci by určite nesúhlasili. Tento rok sa podľa nich totiž klasická jesenná oranžová predstaví vo svojej „spálenej podobe“. Čo znamená, že pôjde o sýtu, výraznú a autentickú jesennú farbu. Ak si aj naďalej myslíte, že je to stále o tom istom, môžete mať aspoň dobrý pocit, že v skrini nájdete kúsky, ktoré sedia popisom najnovších trendov.

Za žltou nesmúťte

Ak ste si práve povzdychli, že na žltú akoby sa zabudlo, ste na omyle. Ako sme už spomínali, nepôjde už tiež o jej neónovú letnú podobu, ale skôr o horčicový odtieň – tmavý i bledý. Jesenná horčicovo žltá je vhodná na kombinovanie s ďalšími rôznymi tradičnými jesennými farbami, čo však potom netreba preháňať s líčením, aby ste nepôsobili ako celý farebný les. V jednoduchosti je krása a nahé líčenie dodá Vášmu outfitu vždy len čerešničku a torte. Skúsiť môžete napríklad lussil.com, ktorý ponúka špirálu s ktorou budete mať hustejšie, zdravšie a dlhšie riasy. Na horčicovej farbe vyniknú aj všakovaké potlače, môžu dodať vašej osobnosti ten správny ráz.

Kate a Ralph

Vojvodkyňa z Cambridge Kate Middleton je okrem iného známa tým, že svetu módy ukázala ako si obliecť modrú, čo sa nepochybne odrazilo aj na príchode tohtoročnej jesennej kolekcie. Kráľovská farba má sýtu farbu a práve tá sa stala hitom medzi dizajnérmi pripravujúcimi jesenné trendy. V kombinácii s čiernou, ktorá i naďalej spolu s bielou zostáva v kurze, máte zaručenú večernú eleganciu na svete.

Americký dizajnér Ralph Lauren, ako mnohí iní, potvrdil tohtoročnú farebnosť jesene, na ktorú reagoval: „I have always loved the heritage and romance of England. My collection for Fall 2012 is about a modern glamour inspired by the timeless character and refined elegance of an authentic way of living.“ Pohodolnosť, autenticita a romantika.

Romantika a vášeň

Jeseň sa klasicky spája s nostalgiou a melanchóliou, čo nemôže samozrejme zostať bez povšimnutia svetu módy. Tá doráža nálady nielen do farieb, ale aj do materiálov, vzorov a prostredia.

Vášnivými farbami budú túto jeseň lomcovať aj také, ako sú sýta červená, fialová či tyrkysová. Závisí však od osobnosti a príťažlivosti ženy, ktorá má „povolené“ z jasnej jesennej farby urobiť tú jedinečnú, ktorá podčiarkne jej sexepíl. Takže ak neodoláte farbe mora pri stmievaní, slivkového stromu alebo škvrny od červeného vína, vedzte, že budete trendová.

Topánky a doplnky

Romantika sa odráža i vo farebnosti a výzore topánok, ktoré si razia cestu v jesennej kolekcii. Ak ešte stále neviete čo si obuť, navštívte nanohy.sk a dilema bude isto vyriešená. Napríklad Baťa ponúka temnú romantiku, ktorá sa spája s tmavými odtieňmi, bohatým výberom vysokých opätkov, platforiem a ihličiek, no nezabúda ani na tradičné čierne lodičky, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou každej jesennej sezóny. Tradičná čierna tvorí základ tohtoročnej jesennej kolekcie Baťa, ktorá sa nesie v znamení temnej romantiky. Modely sú zahalené do tmavých farieb, odtieňov sivej a hnedých tónov, oživené zaujímavými patentmi a atraktívnymi detailmi. Dominujú robustné opätky, skryté i priznané platformy, objavujú sa úzke podpätky, ktoré dodávajú nositeľkám punc elegancie a šarmu.

Svetová jesenná kolekcia topánok okrem tradičnej čiernej ponúka i farebné skvosty, najmä čižmy – či už krátke alebo dlhé. Potešia sa nadšenci tmavej žltej, oranžovej, tmavo fialovej, zelenej, hnedej či oranžovej. Semiš sa prejaví v plnej svojej kráse a doplnia ho ozdobné detaily.

Pri outfite samozrejme netreba zabúdať ani na doplnky, ktorými si každá žena podčiarkne svoju osobnosť. Náušnice, prstene, retiazky, náramky, prívesky, brošne či hodinky sú veľkými kamarátmi módy. Jednoduché detaily tvoria základnú líniu a sú dopĺňané kreatívnymi a nápaditými kúskami. Aj tu však platí, že menej je niekedy viac. Medzi kabelkami dominujú aj na jeseň veľké kabelky, ktoré sú nie len praktické, ale trendové. Do popredia sa pomaličky dostávajú aj čiapky, baretky, šále a rukavice.

M. CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama