25.05.2016

V záplave nových i starých módnych výstrelkov pôsobí tetovanie ako malý ostrov stability. Po stáročia sa ľudia snažili skrášľovať svoje telo nosením rôznych nápisov a ornamentov priamo na pokožke. Tetovanie však vždy rozdeľovalo ľudí na priaznivcov a tých, ktorí boli kategoricky proti. Už v staroveku bolo bežné nielen v Japonsku, na Polynézií, Filipínach, Afrike, Strednej Amerike a podobných krajinách ale tiež u určitých náboženských skupín v oblasti Stredomoria, čo pravdepodobne viedlo k zákazu tohto zvyku v starozákonnej časti Biblie. Od tých dôb prešiel samotný proces tetovania technologickými zmenami, podstata však zostáva nemenná – preniesť pomocou tetovacej ihly čiastočky farbiva priamo pod kožu.
Menej bolestivým variantom permanentného tetovania ihlou je dočasné tetovanie pomocou samolepiacich odtlačkov či priameho maľovania na pokožku rôznymi trvanlivými farbami.
Dnes vás naučíme, ako si jednoduchým spôsobom vyrobíte dočasné tetovanie podľa vlastného návrhu či výberom z množstva šablón, ktoré nájdete na internete.

Pomôcky

Všetko, čo potrebujeme je:

  • Atramentová tlačiareň
  • Papier na pečenie
  • Nožnice
  • Počítač s grafickým programom na úpravu fotografií

Postup

Z papiera na pečenie vystrihneme formát A4. Dávame si pozor, aby sa tento papier neskrčil a ostal hladký.
V počítači nájdeme šablónu, ktorú chceme mať „vytetovanú“ napríklad na ruke, alebo si svoj nápad vytvoríme v programe na kreslenie sami.

Obrázok stiahneme do počítača a v grafickom programe ho rozmerovo upravíme podľa potreby. Ak nejde o geometrický vzor, musíme zároveň v tomto programe vytvoriť zrkadlový obraz obrázku.
Pri tlačení je síce jedno, či je naša atramentová tlačiareň čiernobiela, alebo farebná, výsledok je však autentickejší na tlačiarni farebnej, nakoľko môžeme obrázok vytlačiť s farbou tmavomodrého tetovacieho atramentu, prípadne celofarebne.

Ihneď po vytlačení vystrihneme výtlačok na papieri na pečenie a opatrne ho pritlačíme k pokožke. Samotný prítlak musí byť silný.

03a.jpg
04.jpg

Pritlačenie by nemalo trvať viac ako 5 sekúnd. Papier potom odložíme. Veľký pozor dávame hlavne na to, aby sme papierom počas pritláčania nehýbali a aby bola zdobená pokožka čistá a suchá. V opačnom prípade by sa mohol obrázok zdeformovať či rozpiť.

Ak sme však predchádzajúce body postupu dodržali, mal by byť výsledok takmer na nerozoznanie od pravého tetovania.

01.jpg

Dôležité rady a upozornenia

Takéto dočasné tetovanie samozrejme nevydrží dlho, prakticky len do prvého umývania pokožky, na party však môžete byť za hviezdu. Pozor si však treba dávať na nadmerné potenie (v horúcich mesiacoch sa takéto tetovanie neodporúča. Na druhej strane toto dočasné tetovanie neprináša žiadne riziká a nie sú známe žiadne alergické reakcie na tlačiarenský atrament.

Foto: Doc Penguin, instructables.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Katarína 26.05.2017 08:56
Katarína

Je to zaujímavé, ale sama sebe by som takéto tetovanie teda nedala. Keď už tak to zveriť do rúk odborníka, a nie do tých vlastných :)
Možno by som šla do niečoho menej boleestivého.
A možno :) sa inšpirujú tu www.modnehity.sk/ aj ďalšie slečny.

Prihlásenie
 
 
Reklama