16.09.2014
(Platená inzercia)

Elegancia a štýl – to sú rozhodne vlastnosti, ktoré by chcel mať každý muž. Často je to však len otázka Vášho outfitu, ktorý môže byť vždy ešte lepší, ak si vyberiete to „správne“ oblečenie.

Košele sú základ

Ak by ste sa mali rozhodnúť pre oblečenie, z ktorého bude vyžarovať elegancia, určite prvé, čo Vás napadne, budú košele. Pánske košele sú elegantné, o tom nemôže byť pochýb. Nie však v každej košeli chlap vyzerá tak, ako by si sám predstavoval. Výber je preto veľmi zásadový a netreba v tomto prípade nič podceňovať. V zásade košele rozdeľujeme na tie s krátkym rukávom a na pánske košele s dlhým rukávom. Oba varianty sú veľmi pekné, aj keď treba pripomenúť, že skôr košeľa s dlhým rukávom je všestrannejšia a použiteľnejšia na viacero príležitostí a miest. Prečo? Všeobecne môžeme povedať, že napríklad k saku je nevyhnutná košeľa s dlhým rukávom. Ak nosíte s krátkym rukávom, porušili ste istý kódex či bontón. Berieme do úvahy však aj vyššie teplo či iné aspekty, kedy chcete mať na sebe čo najmenej vrstiev oblečenia. V takom prípade si môžete dať košeľu s krátkym rukávom, avšak bez saka. Ak už máte košeľu s dlhým rukávom a je Vám horúco, môžete si napríklad vyhrnúť rukávy. Štýlový outfit je na svete a Vy opäť vyzeráte o čosi inak, možno ešte lepšie. Pri košeliach je dôležitých aj strih, pretože klasické veľkosti dopĺňajú aj veľkosti s prívlastkom „slim-fit“, teda strih určený na športovú postavu.

V chladnejších dňoch v bunde

Či už hovoríme o lete alebo o zime, chladno môže byť v oboch prípadoch. Ideálnym oblečením do chladu je pánska bunda, ktorá je na trhu dnes už v rôznych typoch a existujú jej tisícky prevedení. Stačí si len vybrať, ktoré pánske bundy budete mať aj Vy vo svojom šatníku. Výber pánskej bundy je však o čosi zložitejší. Pánske prechodné bundy aj pánske zimné bundy sú väčšinou z nylónu a bavlny, na trhu sú však u starších mužov veľmi obľúbené aj kožené bundy. Prechodné bundy si vyberáme skôr v teplejších tónoch, kým zimné bundy nosíme prevažne čierne či v inej tmavej farbe. Skombinovať koženú bundu chce však aj poznať detailnejšie módu tohto typu. Kožená evokuje akúsi agresivitu, rýchlosť, nespútanosť či iné dynamické vlastnosti. Preto dať si pod ňu celkom fádne a nevýrazné tričko je relatívne veľký módny prešľap. Oveľa viac zaujmete nápadným a farebne pestrejším výberom, ktorý inak tmavú kožu veľmi dobre oživí a vytvorí ucelený outfit.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama