11.12.2019
(Platená inzercia)

Vybrať vhodný darček v dnešnom materialistickom svete môže byť naozaj ťažké. A zvlášť vtedy, ak chcete, aby ho obdarovaný naozaj využil. Druhou podmienkou väčšiny z nás je nízka cena. Viete, na čo by ste ešte mali myslieť pri výbere?

Prečo vlastne kupujeme darčeky?

Zmyslom dávania darčekov je urobiť obdarovanému radosť. Prostredníctvom darčekov vyjadrujeme svoju lásku, priateľstvo, záujem, obdiv či úctu. Čím viac nám na obdarovanom záleží, tým ťažšie môže byť vybrať vhodný dar. Otázka: „Čo kúpite svojim blízkym na Vianoce?“ sa vyskytuje na internetových fórach v rôznych obmenách a variáciách nespočetne veľa krát. Ako teda vybrať darček, ktorý nie len poteší, ale prinesie obdarovanému úžitok aj počas nasledujúcich dní?

Na čo myslieť pri výbere darčekov

Pri výbere darčekov sa pokúste odosobniť a myslite najmä na obdarovaného. Nemali by sa páčiť len vám ale hlavne jemu. Často sa nám tiež stáva, najmä keď kupujeme narodeninové alebo vianočné darčeky pre deti, že sa necháme zlákať pestrou ponukou na trhu a nakoniec nakúpime viac, ako sme pôvodne chceli.

Druhou zásadou, ktorá vám pomôže vybrať tie najlepšie darčeky, je nakupovanie v predstihu. Budete tak mať dostatok času na premýšľanie. Vopred si skúste predstaviť, či a aký bude mať z neho obdarovaný úžitok.

Darčeky pre deti, pre mužov a pre ženy

Pri výbere darčekov pre mužov a pre ženy je dobré riadiť sa ich záľubami a želaniami. Cena, ktorú v obchode zaplatíte, pritom vôbec nie je dôležitá. Užitočná maličkosť urobí oveľa väčšiu radosť ako drahá ale celkom zbytočná vec.

Moderným trendom je podarovať namiesto hmotných vecí napríklad zážitky. Pre mužov môžete vybrať adrenalínovú jazdu v športovom aute alebo let lietadlom. Ženy možno ocenia pobyt vo welness alebo poukážku na kozmetiku podľa vlastného výberu. Pre menšie deti sú najvhodnejšie darčeky, ktoré môžu vziať do ruky. Aby im priniesli viac než len novú vec na hranie, vyberajte edukačné hračky. Napríklad stavebnice, hračky pre rozvoj motoriky, detské Clementoni puzzle alebo kreatívne hračky.

Ako obdarovať väčšie deti

Väčšie deti majú často rôzne požiadavky. Pod stromček si prajú nový mobil alebo tablet, či iné drahé zariadenia. Na nás rodičoch je naučiť ich nie len radosti z dostávania ale aj dávania. Pomôžte im vybrať finančne nenáročné darčeky pre ich priateľov alebo súrodencov. Napríklad detské šperky pre dievčatá, prívesky na kľúče či mobil alebo handmade dekorácie.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Livia (Neregistrovaný užívateľ) 22.02.2021 13:58
Livia

Ja som tento rok dostala od priateľa tieto bieliace pásiky bielime.com/ lebo som ich už dlhý čas chcela vyskúšať a musím povedať, že som s nimi naozaj maximálne spokojná :) odporúčam každému

Prihlásenie
 
 
Reklama