17.05.2017

Ak nepatríte k tým, čo sa ako tínedžeri z amerického filmu vo voľnom čase s nadšením potulujú po nákupnom centre, necíťte sa zle. Nákupy vedia byť pre väčšinu ľudí veľmi stresujúce a v zhone potom často kúpite to čo sa vám až tak nepáči za zbytočne veľa peňazí. Je to normálne. Keď však viete ako na to, nakupovanie vie byť bez stresu a za prístupné ceny.

Internet náš každodenný

Netvárte sa pohoršene, všetci vieme ako veľa času trávime na sociálnych sieťach, čítaním článkov o celebritách alebo nad videami mačiek. Nikto nehovorí, že tohto času sa teraz musíte vzdať. Iba ho obohaťte o informácie zo sveta nákupov. Nájdite svoje obľúbené obchody a značky na Facebooku a Instagrame, väčšina z nich má svoje účty, o ktoré sa niekto stará, kde pridávajú ponuku oblečenia, novinky a v neposlednom rade AKCIE a ZĽAVY! Áno, cink-cink-cink! Aj moja peňaženka sa teší keď vidím slovo výpredaj a to nie je nič, prečo sa hanbiť. Využite zľavy, ktoré vám ponúkajú predajcovia, váš život nie je posledný diel Smotánky, nemusíte mať veci z najnovšej kolekcie, kupujte to čo sa vám naozaj páči, no nezabúdajte vykročiť zo svojej komfortnej zóny a niekedy vyskúšať aj niečo nové.

“Buy what you don’t have yet, or what you really want, which can be mixed with what you already own. Buy only because something excites you, not just for the simple act of shopping.”
Karl Lagerfeld

Kúpiť či nekúpiť?

„Kupujte to čo nemáte, to čo naozaj chcete a to, čo sa dá skombinovať s tým čo už máte. Kupujte len keď vás niečo skutočne nadchne, nie len pre to, aby ste nakupovali.“ Známa tvár značky Coco Chanel vie o čom hovorí, aj keď ich oblečenie patrí v mysli smrteľného človeka do kolónky „iba v tých najšialenejších snoch“. Karl tak isto ako Coco vedeli o čom je móda a nakupovanie samotné. My máme tendenciu zabúdať. Nie len pri oblečení, ale aj pri veciach každodenných, elektronike, kozmetike. Koľkokrát sme si už kúpili lacnú voňavku so slovami, „to budem mať do práce“ a už rok a pol nám stojí na poličke, nemáme z nej radosť, ale len lapač prachu. Ľudský nos si dokáže zapamätať až 50 000 vôní a priradiť si ich ku konkrétnym miestam a situáciám! Ak si kúpite lacnú voňavku len do práce, vždy sa vám s ňou budú spájať len povinnosti a zhon. Nemusíte si zrovna kupovať CHANEL N°5, parfumy napríklad od Moschino alebo Marc Jacbs sú cenovo dostupnejšie a kvalitou sa vyrovnajú cene. Aj tu viete využiť zľavy na parfémy, vyskúšajte si vôňu v obchode a potom objednajte doma cez internet. Kombinujte kvalitu a zľavy tak ako všetko iné, neuponáhľajte sa len kvôli tomu, že niečo je lacné a môžete to mať už teraz. Počkajte, kým to, čo sa vám fakt páči, príde do zľavy a nebudete ľutovať.

„In order to be irreplaceable one must always be different.“
Coco Chanel

Zrkadielko, zrkadielko čo sa hodí k týmto nohaviciam?

Veľa autorov a tvorivých ľudí sa zhodlo na tom, že neobmedzené množstvo možností nie je vždy pre kreativitu to najlepšie. Obmedzenia sú to, čo nás núti v rámci možností nájsť riešenia a východiská aké nám vyhovujú. Mysleli ste si, že štýl môžu mať len tí čo sú bohatí? Omyl! Pozrite sa na to takto, relácia Nákupné maniačky v TV JOJ je jeden z príkladov, ktorý nám ukazuje ako sa v rámci obmedzenia vedia nakupujúce vynájsť. Obmedzený rozpočet, obmedzené zadanie a každá si v ňom musí nájsť niečo čo kričí áno, toto som ja! Veľkým hitom sú zľavové kupóny, vďaka ktorým môžete nazrieť do prostredia a obchodov, kde by ste možno ináč nešli a nájdete niečo čo vás osloví. Ja viem, všetci chceme nosiť trendy, no prečo ich neurčovať? Ako povedala Coco, ak chcete byť nenahraditeľní, musíte byť odlišní.

Pomaly viacej nájdeš!

Ako teda nakupovať, pýtate sa? Musíte byť stratég, mať trpezlivosť a zvedavé oko. To čo sa vám nepáči na vešiaku, môže úplne ináč vyzerať keď si to oblečiete. Vyskúšať si niečo, je zadarmo. Pamätajte si tiež, že všetci návrhári sa snažia kopírovať drahé značky. Videli ste Beyonce v pekných šatách? Verte či nie, nemusíte zaplatiť stovky eur, aby ste našli niečo podobné. Sledujte módne časopisy a blogy, kde často nájdete odporúčania na podobné kúsky, ale za prístupnejšie ceny. Nakupovanie samo o sebe vie byť stratégia ako všetko ostatné, len musíte vedieť ako na to. Nová kolekcia pôjde o pár mesiacov do zľavy, lebo ju vystrieda ďalšia.

Všetko s mierou

Dávajte si však pozor, aby ste pri honbe za zľavami neskončili ako z denníka shopoholičky. Ako každá aktivita, keď je nekontrolovaná stáva sa problémom, a keď je nakupovanie chorobou nie je to o nič príjemnejšie ako hocijaká iná závislosť. Veľa ľudí sa práve kvôli tomuto dostalo do finančných problémov, dávajte si teda pozor, nenakupujte bezhlavo a verte mi, aj keď svet v malých čiernych šatách od Chanela znie krajšie, nič sa nestane keď ich mať nebudete. Nech je už váš štýl akýkoľvek, vždy sa snažte byť úprimná a sama sebou. Noste čo sa vám páči, a keď vám niekto do toho bude hovoriť pošlite ho do hája, ste to totiž vy na kom záleží. Ak sa cítite dobre v teplákoch, môže vám celý svet vyliezť na chrbát. No nebojte sa riskovať, žite naplno a experimentuje. Móde sa predsa žiadne medze nekladú!

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Katka :) (Neregistrovaný užívateľ) 18.05.2017 08:58
Katka :)

Aj keď malé čierne šaty od božskej Coco :) by boli viac než božské, väčšina žien sa bude musieť uspokojiť aj bez nich. Od Chanel mám parfém. Nie, že by to bola najlacnejšia záležitosť, ale rozhodne stojí za to!
Kúpila som si ho bez zlavy , ale našla som stránku, kde sa to so zľavou dá.
www.kuponyzdarma.sk/parfemy-elnino-sk/

Prihlásenie
 
 
Reklama