06.09.2011
(Platená inzercia)

Chystáte sa do školy a ešte nemáte školskú tašku? Poradíme vám, ako vybrať vhodnú tašku pre najmenších i veľkých školákov.

Školské batohy a aktovky pre najmenších

Batoh pre malé deti nie je vhodný, pretože je neprehľadný a neprispieva k správnemu formovaniu chrbtice. Práve vzhľadom k formovaniu chrbtice je pre žiakov prvej a druhej triedy dôležité voliť aktovku s anatomicky tvarovanou zadnou časťou a s nastaviteľnými popruhmi.

Postupom času však dávajú deti prednosť batohom. Pre mladšie deti ste mali ale vyberať školské batohy (nie však športový), ktoré minimalizujú zdravotné rizika. Športové batohy chrbtici veľmi neprospievajú.

Taška pre chlapcov

Taška pre chlapcov

Taška pre dievčatá

Taška pre dievčatá

Lacnejšia verzia školských tašiek
Poznáte slogan: „Nie sme tak bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci?” Pri nákupe školských batohov a aktoviek to platí dvojnásobne. Lacné tašky, ktoré kúpite na tržnici môžu byť nedostačujúce a nebezpečné, preto je lepšie sa im úplne vyhnúť. Navyše ich životnosť nebude mať dlhého trvanie, a tak sa vám nakoniec môže predražiť.

Vyberajte starostlivo
Školská taška by mala prejsť nezávislými skúškami a testami, ktoré zaručujú bezpečnosť výrobku. Lacné aktovky sú obvykle vyrobené z nekvalitných materiálov a môžu deťom uškodiť. Pri výberu sa musíte riadiť tiež vkusom vášho dieťaťa, pretože inak tašku nebude chcieť nosiť.

Vsaďte skôr na nadčasový design, ktorý nie je tak ovplyvnený módnymi trendmi. V každom prípade sa dieťa musí naučiť nosiť školskú tašku na oboch pleciach, inak by ani lepší výrobok nepomohol.

A ešte pár tipov…

• Základom je anatomicky tvarovaná zadná časť tašky, ktorá nespôsobujú deformácie chrbtice.
• Aktovka by mala byť čo najľahšia.
• Školský batoh či taška by nemali mať ostré hrany a odpadávajúce kovové časti.
• Aktovka musí mať bezpečnostné prvky pre dobrú viditeľnosť dieťaťa – reflexné odrazky, nášivky, pruhy.
• Popruhy by mali byť vystužené, nastaviteľné a dostatočne široké.
• Povrch by mal byť vode-odolný, umývateľný, poprípade by sa mali dať vyprať.
• Aktovka by mala mať vystužené dno, dostatok priehradiek a vreciek a ďalšie príslušenstvo ako: pevné pútko na zavesenie, priestor pre menovku, oddelené časti na zošity a učebnice apod.
• Pútko na uchopení tašky by malo byť dostatočne pevné a priestorné.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama