21.06.2010

Slnko už vonku páli a zdravou či príjemnou ochranou pred ním sú pochopiteľne slnečné okuliare. Väčšinou sa hľadí na cenu a tvar alebo štýl, no smerodajný cieľ by mal byť určite ochranný faktor, ale aj farba drahých okuliarov, ktorých pravý zmysel nie je len imidž.

glasses.jpg

Druhy okuliarov sú rôzne. Existujú okuliare určené pre športovcov, vodičov alebo len tak na bežné nosenie. Ale aj okuliare pre deti.
Pre pohodlie si vyberáme kus podľa toho či dobre sedia na nose a netlačia na lícach alebo za ušami.
Ak chcete kvalitu a nie hocijaký kúsok, tak nikdy nekupujte okuliare zo stojanov v obchodných domoch, kde sú na každom kroku, alebo nedajbože na ulici. Výlučne ich kupujte iba v optike. V tom prípade si môžete byť istý, že okuliare budú mať UV filter.

Farba šošoviek neslúži len ako imidž, ale má o dosť podstatnejšiu funkciu.
Šedé, ružové a žlté sklíčka sú vhodné pre okuliare určené na športovanie
Zelené sú na bežné nosenie pri menšom žiarení a hnedé či jantárové sú určené pre silnejšie slnečné žiarenia, vhodné sú aj do hmly. Klasické čierne sklíčka sú viac-menej univerzálne.
Základ výberu ale tvorí ochranný stupeň, poznáme 5

  • 0. stupeň prepúšťa 80% – 100% slnečného žiarenia
  • 1. stupeň 40% – 80% žiarenia
  • 2. stupeň 18% – 40%
  • 3. stupeň 8% – 18%
  • 4. stupeň 3% – 8%

Zapamätajte si, že drahé neznamená dobré!

Keď vyberáte okuliare pre deti, tak nekupujte v hračkárstvach, ale v optike. Dajte si taktiež záležať. Rám by mal byť pevný a kvalitný, ktorý prežije aj detskú nemotornosť. Takisto musia dobre sedieť na tvári a mohli by byť pekne farebné, čo sa deťom páči ;-)

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama