31.07.2017
(Platená inzercia)

Okolo vína sa viaže niekoľko legiend a jeho vznik sa pripisuje nehode. Jednou z nich je príbeh ženy, ktorá bola odmietnutá kráľom sa chcela otráviť podivne voňajúcou tekutinou z hrozna. Namiesto toho objavila víno, jeho omamnú chuť a účinky. Tento príbeh je zaznamenaný v najstaršom literárnom diele Epos o Gilgamešovi.

Víno môžeme zaradiť ku klasikám overeným časom čo nikdy nesklamú. Či už si ho vychutnávate ako gurmán, alebo ako laik, víno vám ponúka veľa možností a každý si v ňom pri správnom výbere nájde to svoje. Ak ste ochutnali víno a nechutilo vám, znamená to len, že ste ešte nenašli to správne víno pre vás.

“In vino veritas”

Alebo vo víne je pravda. Okolo vína sa točí veľa citátov, napísalo sa a povedalo sa o ňom ešte viac. Často sa spája s bohémskym spôsobom života, umením a divadlom. Víno však môžeme zaradiť medzi sofistikované nápoje a elegantné darčeky. Či už je to večera s priateľmi, alebo narodeniny, víno sa ako darček vie uplatniť za rôznych okolností. Vďaka tomu, že sa pohybuje v rôznych cenových reláciách, viete vždy primerane k danej príležitosti vybrať to správne. Ak teda hľadáte darček pre milovníkov vína, otvára sa pre vás široké pole možností.

Víno so zlatom

Pre niektorých ešte stále novinka, no víno so zlatom už má na trhu svoje miesto. Je to trochu extravagantný darček s pocitom luxusu, ktorým viete obdarovať napríklad na jubileá. Môžete siahnuť po klasickom víne, alebo po šumivom víne. Zlato vo víne je bezpečné a konzumovateľné, takže sa nemusíte ničoho obávať. Je to šanca ako obdarovať niečím nie len kvalitným, ale aj originálnym.

Víno s venovaním

Darčeky na mieru sú a vždy boli niečím čo nás poteší viac ako hocičo iné. Znamená to totiž, že do darčeku bol vložený čas a úsilie. Darčekové víno s venovaním je preto krásny spôsob ako ukázať, že nám na obdarovanom záleží, či už je to rodinný príslušník, alebo naša drahá polovička. Na víno môžete dať jednoduché nápisy, venovanie, alebo aj fotky či citáty. Predstavivosti sa medze nekladú.

Vek a poháre vína by sa nikdy nemali počítať
Talianske príslovie

Poháre

Všetci máme doma tie lacné vínové poháre, z ktorých sa pije za všedných udalostí, často z IKEI, ktoré keď sa rozbijú nebude za nimi veľa plaču. Darčekové vínové poháre s číslom, alebo menom sú však tiež pekný dar na, ktorý sa zabúda. Nemusí to byť len na jubileum a svadbu kedy niečo takéto dostanete. Na trhu sú dnes dostupné poháre na rôzne príležitosti, rozlúčka so slobodou, poháre s vtipnými nápismi a citátmi a rôzne iné. Na pohár môžete napísať „Zuzkin vínový pohár“ alebo „Jej veličenstvo“ a isto zožnete úspech.

Ochutnávky vín

Oddaný milovníci vína určite ocenia darčekový poukaz na ochutnávku vína. Poukazy sa pohybujú v rôznych cenových reláciách, môžete vybrať klasické ochutnávky vo vinárstve blízko vás, no dostupné sú tiež ochutnávky vo viniciach, degustácie v historickej pivnici a mnohé iné. Na internete toho nájdete veľa.

„Boh stvoril vodu, ale človek vytvoril víno.”
Victor Hugo

Nezabúdajte však, že na to, aby ste si užili víno nemusíte byť znalcom. Je to univerzálny darček, ktorý keď spojíte s peknou a originálnou myšlienkou poteší tak isto ako laika tak aj nadšenca pre víno.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama