06.03.2018
(Platená inzercia)

Ústna voda je súčasťou našej bežnej dennej rutiny, alebo by aspoň mala byť. U niekoho je to možno len taká náhrada umývania zubov, keď ste príliš unavený. Možno ju však ani nepoužívate, pretože ste si mysleli, že je pre vás zbytočná. Zrejme ste len nevedeli, že ústna voda ponúka oveľa viac, než len „niečo ďalšie“ na ústnu hygienu. Pre naše zdravie môže poslúžiť aj inak, toto sú ďalšie osvedčené spôsoby pre využitie ústnej vody pre lepšie zdravie.

Úľava podráždenej pokožky

Eukalyptus v ústnej vode má upokojujúce účinky na podráždenú pokožku, a to dokonca robí divy aj pri rôznych problémoch s vyrážkami. Jeho priaznivé liečebné účinky sú dávno známe. Alkohol v ústnej vode pomáha liečiť infekciu a zastaviť jej šírenie. Nalejte trochu ústnej vody na vatový tampón a aplikujte na umytú pokožku.

Čistenie tváre ústnou vodou tiež funguje ako alternatíva na čistenie pórov a môže tak pomôcť aj pri problémoch s akné. Nalejte ústnu vodu na zloženú servítku a položte si ju na problémové časti pokožky. Stačí nechať aplikovať a pozorovať zlepšenie. Pozor však na otvorené rany a miesta na pokožke, ústna voda by vám mohlo spôsobiť nepríjemné pálenie.

Koniec lupinám

Zbavte sa lupín vďaka ústnej vode. Vmasírujte si ústnu vodu do vlasov a pokožky na hlave. Následne si zabaľte vlasy do uteráka a nechájte pôsobiť. Stačí počkať 20 až 30 minút a následne umyť šampónom.

Stačí nechať aplikovať 20 až 30 minút

Stačí nechať aplikovať 20 až 30 minút

Zdravé a pekné chodidlá

Ústna voda pomáha aj pri riešení problémov s plesňami a zanechá vaše nohy krásne hladké. Už žiadne vyhodené peniaze za pedikúru! Stačí ústnu vodu zmiešať spolu s čistou teplou vodou. Túto kombináciu si pripravte do lavóra a doprajte nohám dostatok času na regeneráciu, postačí 20 až 30 minút. Osvedčená rada funguje až prekvapivo dobre. Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov pridajte aspoň niekoľko decilitrov ústnej vody.

Ako deodorant

Ak ste niekedy v núdzi a nemáte práve po ruke deodorant, nemusíte sa obávať, ak je po ruke ústna voda. Namočte vatový tampón do ústnej vody a vytrite ho pod paže. Toto neutralizuje nepríjemné telesné pachy. Ak nemáte po ruke vatový tampón, poslúžiť môže aj zložená servítka alebo kus látky.

Úľava od štípancov

Obsah alkoholu, mentolu a ďalších látok v ústnej vode vám uľaví od nepríjemných bolestí od štípancov komárov a iného hmyzu. Stačí si postihnuté miesto potrieť trochou ústnej vody, úľava sa dostaví okamžite. Rovnako dobre a rýchlo to funguje aj pri popŕhlení.

Koniec zažltnutým nechtom

Aj tu vie pomôcť ústna voda. Či už sa jedná o zašpinenie pre kontakt s rôznymi prostriedkami a chemikáliami alebo následok infekcie, môžete vyskúšať tento trik. Zmiešajte si ústnu vodu s bielym octom a čistou vodou. Môžete použiť menší lavór, misku alebo väčší tanier tak, aby sme následne do tekutiny ponorili všetky nechty prstov. Po asi 20 minútach nechty pretrite hubkou alebo starou kefkou. Celé to treba opakovať každý deň aspoň týždeň alebo do požadových výsledkov.

Opakovať treba každý deň aspoň týždeň

Opakovať treba každý deň aspoň týždeň

Užitočná aj v domácnosti

Ústna voda je nielen užitočná pre naše zdravie, ale aj pre našu domácnosť. Môžete ju využiť aj pri čistení a upratovaní. Vďaka čisteniu s ústnou vodou môže byť obrazovka monitora alebo televízora čistejšia a viac sa lesknúť, ako len pri čistení s čistou vodou. Zložená servítka poliata ústnou vodou na spode smetného koša zaručí, že z koša sa nebudú šírť nepríjemné pachy.

Obsah ústnej vody je s alkoholom a má antibakteriálne účinky, využijete ju preto pri čistení kúpeľne, sanity, podláh, kuchyne a ďalších súčastí domácnosti. Stačí ju priliať do čistej vody alebo prípravku na čistenie. Vyskúšajte ju na rôzne povrchy a predmety v domácnostu. Vaša domácnosť sa bude lesknúť a rozvonia sa hygienickou čistotou.

Ako ušetriť pri kúpe

Ešte stále si myslíte, že je to len ďalší doplnok ústnej hygieny? Veľký výber ústnej vody majú viaceré osvedčené obchody ako Alza, Hej, Pilulka.sk, Notino a mnohé ďalšie. Aj pre tieto obchody sú dostupné zľavové kupóny a kódy na www.kuponyzdarma.sk, kde sú stovky zliav – všetky sú okamžite platné a môžete ich ihneď uplatniť pri nákupe. Ako sme uviedli vyššie, ústna voda má viac spôsobov využitia, ako by ste možno čakali. Oceníte ju nielen ak ide o prevenciu a vaše zdravie, ale je užitočná aj vo vašej domácnosti.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Juraj (Neregistrovaný užívateľ) 06.03.2018 16:19
Juraj

Pekny clanok, tie kupony poznam a vyuzivam ;)

Prihlásenie
 
 
Reklama