24.09.2015
(Platená inzercia)

Prečo je niekto úspešný a inému sa nedarí preraziť za žiadnych okolností? Úspešný človek si totiž musí pri dosahovaní cesty na vrchol nielen veriť, ale mať aj špecifický postoj k sebe samému a k situáciám, ktoré život prináša. Úspešní a známi generálni riaditelia, celebrity, autori kníh, politici, ba dokonca aj astronauti majú určite niečo spoločné, pohľad na svet. Ponúkame návod, ako dosiahnuť v živote úspech a byť spokojný sám so sebou:

1. Úspešní vedia, kedy zostať a kedy odísť

Dokážu správne odhadnúť, kedy je potrebné zmeniť zamestnávateľa, založiť alebo zrušiť spoločnosť. Majú dobrú intuíciu a neboja sa robiť ťažké rozhodnutia aj napriek protichodným názorom. Možno Vám vyhovuje pracovať na pozícii personálneho konzultanta, pretože ovládate dobre cudzí jazyk, radi pracujete s ľuďmi a riadenie z kancelárie je pre Vás vhodné. Ak ste ale aktívnejší typ, asi by ste radšej vybehli do terénu. V tom prípade môžete pracovať ako sprievodca cestovného ruchu, prípadne tlmočník obchodných cestujúcich.

2. Prosperujúci ľudia robia vždy viac než len to, čo sa od nich žiada

Ráno si prejdú všetko, čo majú v ten deň vyriešiť, a aj to vyriešia. Ak im ešte zvýši čas, rozmýšľajú nad zlepšeniami projektov, aby skvalitnili súčasný beh vecí. Sú dokonca ochotní vziať aj nudnú prácu, ktorú nikto iný nechce robiť, aby sa ukázali ako tímoví hráči.

3. Sú ochotní zlyhať, ak im to prinesie nejaký úžitok

Všetci úspešní ľudia vedia, že nič nedostanú zadarmo a bez práce, preto sú zvyknutí aj na neúspech, a to dokonca oveľa viac ako na úspech. Sú pripravení poučiť sa z každého neúspechu, pretože len ten im pomôže sa v budúcnosti lepšie rozhodnúť. Zatiaľ čo sa mnoho ľudí po neúspechu a zlyhaní hneď vzdá, úspešný človek vytrvá.

4. Vedia, že sú strojcami vlastného šťastia

Šťastie je závislé od tvrdej práce počas nadčasov, ako aj v samotnom naladení sa na úspech. Úspešní ľudia vedia, že náhodné šťastie neexistuje. Urobia každý deň aspoň jednu vec, ktorá ich posunie bližšie k cieľu. Dnes si možno pozriete cenník autoškola Feki a zajtra budete mať už prvú jazdu, o týždeň sa prihlásite na kurz angličtiny a v novom školskom roku si azda vyberiete atraktívny odbor na vysokej škole.

5. Stanovujú si len reálne ciele, ktoré sa naozaj dajú dosiahnuť

Úspešní ľudia majú naplánovaný svoj deň hneď ráno po zobudení, zatiaľ čo neúspešní ľudia sa usilovne snažia zistiť, čo majú vlastne robiť. Ich ciele sú konkrétne zamerané, pričom na ich dosiahnutie využívajú všetky svoje silné stránky. Vedia, v čom sú dobrí, a tomu sa budú venovať naplno, aby nikto neodhalil ich možné slabiny.

6. Prijímajú zodpovednosť za seba a za svoje činy

Nespoliehajú sa na ostatných ľudí, že zvládnu svoju prácu. Všetko analyzujú a snažia sa čo najlepšie využiť každú príležitosť. Ak urobia chybu, premýšľajú, ako sa jej v budúcnosti vyhnúť. Nikdy nespravia tú istú chybu dvakrát.

7. Robia zmeny bez toho, aby ich o to niekto žiadal

Nečakajú, kým ich ovplyvnia ekonomické trendy. Oni sú tí, ktorí tieto trendy vytvárajú. Aj keď Vám niektoré veci pripadajú ako banality, úspešní ľudia si ich všímajú a prikladajú im veľkú vážnosť. Prestala tlačiť tlačiareň vo Vašej kancelárií? Je problém iba vo výmene tonera? Zájdite do skladu, vyberte nový laserový toner HP CR285A, prípadne iný model, a vymeňte ho! Nespoliehajte sa na druhých v tom, čo zvládnete aj Vy. Pokiaľ si ale na niečo netrúfate, nemiešajte sa do toho. Úspešný človek vie o pomoc tiež požiadať.

8. Sú schopní rýchlo sa prispôsobiť zmenám na trhu

Úspešní ľudia sú ochotní sa preškoľovať, aby udržali krok s ostatnými. Vedia, že stagnovanie a ignorovanie trendov znamená, že Vás všetci ostatní predbehnú. Neustále prichádzajú s novými nápadmi, hľadajú vždy nové príležitosti a získavajú nové zručnosti.

9. Vedia rozprávať efektívne a pritom veľmi stručne

Vedia, kto sú a čo robia. Takpovediac Vás prinútia dôverovať im. Majú silnú pozíciu a sú veľmi presvedčiví a sebavedomí.

10. Kladú správne otázky správnym ľuďom, a tak dostávajú aj správne odpovede

Úspešní ľudia vedia, že na riešenie problémov je potrebné rozhodiť siete. Neboja sa hoci e-mailom alebo telefónom kontaktovať osobu, ktorá im pomôže eliminovať otázniky. Správne otázky majú pripravené a sú vždy ochotní pomôcť ľuďom, ktorí pomohli im.

11. Sú celoživotnými študentmi, ktorí sami seba vytláčajú z pohodlnej zóny

Zatiaľ čo si väčšina ľudí myslí, že stačí absolvovať vysokú školu, úspešní ľudia zostávajú študentmi navždy. Stále sa učia nové veci a naberajú skúsenosti. Neboja sa skúšať neznáme činnosti a hoci aj zlyhať pri nich.

12. Vedia, kto sú a kde je ich miesto vo svete

Úspešní ľudia sú presvedčiví a dokážu viesť iných rovnako úspešne ako seba. Majú svoju vlastnú víziu a poslanie, ktorým sa snažia dať reálnu podobu. Vedia, čo im ide ťažšie, alebo pri čom nie sú vo svojej koži, a preto sa týmto činnostiam vôbec nevenujú.

13. Viac ich nadchýna samotná cesta ako jej cieľ

Úspešní ľudia ignorujú schémy na rýchle zbohatnutie. Zameriavajú sa na budovanie udržateľnej kariéry, a to vďaka tvrdej práci, riskovaniu a kreativite. Úspešní ľudia prekonajú všetky prekážky, pretože robia niečo, čo pre nich má v živote zmysel.

14. Tvoria namiesto toho, aby len konzumovali

Zatiaľ čo je väčšina ľudí zaneprázdnená čítaním e-mailov, sledovaním TV alebo počúvaním rádia, úspešní ľudia trávia čas vytváraním nových nástrojov, prezentácií a prichádzajú s novými nápadmi. Oni sú tí, ktorí robia veci potrebné pre ostatných ľudí.

Skromne veríme, že Vás naše rady správne nakopli a dodali Vám potrebný životný elán. Prajeme veľa šťastia!

O neobyčajnom tajomstve úspechu sa môžete dozvedieť viac aj tu:

Zdroj: forbes.com, wikihow.com, embracepossibi­lity.com, lifehack.org
Foto: dollarphotoclub­.com, freedigitalpho­tos.net

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama