16.12.2012
(Platená inzercia)

Kasína lákajú mnohých. Niektorí majú túžbu okúsiť šťastie len raz a zažiť tú atmosféru, vzrušenie a adrenalín. Iní to tvrdia tiež, no zakaždým, čo doň v stúpia. So zimomriavkami z hry treba narábať opatrne. Chaldná hlava a nadhľad niekedy zabráni zmiznutiu niekoľkých núl z bankového konta. Koketovať s hazardom je ako korčuľovať sa na tenkom ľade. Snáď nik netúži po nedostatku kyslíku a pocitu zapychávania špendlíkov do každého kúsočka tela. Vtedy už peniaze nemajú žiadnu hodnotu…

Velikán

Najdrahšie kasíno na svete sa „prekvapivo“ nachádza v Las vegas. Ide o komplex budov pod názvom City Center Las Vegas a jeho cena je 9 000 000 000 $. Rozprestiera sa na 31 hektároch s úžitkovou plochou 1 560 500 m2.

Komplex sa skladá zo štyroch hotelov (Vdara, Harmon Hotel, The Mandarin Oriental, Aria Resort & Casino) a kasína, ktoré sa volá Aria, tuctov reštaurácií a barov, dvojicu poschodových veží The Veer Towers a obchodného a zábavného centra Crystals.

Súčasťou rezortu je aj parkovací dom s kapacitou 6 900 áut a moderná požiarna zbrojnica. Všetky technológie boli v komplexe navrhnuté s ohľadom na životné prostredie.

Ihrisko pre dospelých či mesto hriechov

Hodiť si kockami, zahrať si automaty či si zabalfovať v pokri priamo v Las Vegas postaví chlpy snáď každému. Byť v centre diania toho, čo väčšina pozná len z televíznej obrazovky ohúri myseľ i telo. Len sa prejsť či pozrieť na výhľad vysvieteného mesta hriechov z jedného zo stovák mrakodprapov je určite zážitkom. Hovorí sa, že čo sa stane v Las vegas, to v ňom aj ostane. Pekným príkladom je komédia Vo štvorici po opici (The Hangover).

Podľa pokerportal.sc zažíva poker v Las Vegas svoju renesanciu. Skoro každé kasíno má momentálne pokrovú herňu. No uvidí sa, ako sa to bude v budúcnosti ďalej vyvíjať a či menšie herne nezaniknú, pretože ich je vo Vegas už proste príliš veľa. Ako začne pokrový boom postupne upadať, niektoré herne sa budú musieť zavrieť. Avšak očakáva sa, že tie najväčšie a najkrajšie budú ďalej profitovať a poskytovať svojim zákazníkom i naďalej neopísateľné zážitky. Koniec koncov, kým budú hráči, dovtedy sa nemajú poskytovatelia čoho obávať. A povedzme si na rovinu, len tak ľahko sa zbaviť takej zvučnej povesti magického miesta, kde sa hrá nonstop, sa asi nedá tak ľahko. Ak si aj totiž niekto neodnesie výhru, zoberie si so sebou nezabudnuteľné spomienky a rozhodne aj dobrodružstvá.

Hor sa na “trip”

Cestovanie a zážitky s ním spojené sú na nezaplatenie. Okúsiť niečo nové, vytúžené a vysnívané je prosto dych vyrážajúce. Preto ak máte čo-to našporené a chcete niekomu vo svojom okolí urobiť poriadnu radosť alebo si dopriať sebe samému, neváhajte. Spomienky sú tými najdrahšími . ak sa však vyberiete na skusi ako partia, najprv sa vopred trošku pripravte. Ak plánujete vyraziť autom, či si ho tam požičať, nepodceňujte ročné obdobie a dbajte na kvalitnú výbavu. Na pneumatiky.sk rozhodne nájdete vhodné obutie, ktoré napomôže vašej bezpečnosti. Dať skontrolovať auto odborníkom pred dlhou cestou nie sú tiež vyhodené peniaze, ako by ste mali ostať niekde trčať namiesto toho, aby ste si vychutnávali rinčiace mince v automatoch na červených kobercoch s pohárom dobrej whisky v ruke. Také ložiská si sám predsa každý nevymení. Aj keď si to možno myslí.

Vhodné je si pred cestou naštudovať aj miestne zákony, aby ste sa vyhli zbytočným nedorozumeniam a pokutám. Pozrieť si vopred čo sa oplatí vieideť priamo vo Vegas či jeho okolí môže byť tiež vhodné, aspoň budete vedieť ako si rozdeliť čas. Nájsť si ubytovanie vopred a pozrieť sa na pár recenzií sa oplatí tiež a aspoň na mieste nevysolíte za ubytovanie celý mailand.

Avšak Vegas je azda najlepšie zažiť spontánne a nechať sa v ňom unášať kam vás nohy zavedú. Pozor však na sobášne siene :-), ak tam zrovna nejdete s týmto úmyslom. Na zosobášenie v Las Vegas totiž potrebujete len platný cestovný pas a povolenie k pobytu, ktoré získate po vyplnení internetového formuláru. Takisto však potrebujete certifikát o spôsobilosti uzavrieť manželstvo, ktoré vám priamo na mieste vydá svadobný úrad. Po sobáši dostanete svadobnú licenciu a tú si dáte doma úradne preložiť do slovenčiny. Až potom ju môžete zaniesť na svoju miestnu matriku a stanete sa manželmi aj podľa slovenských zákonov.

V kasíne v papučiach

Ak vás cesta priamo do veľkého Las Vegas neláka alebo si ju nemôžete dovoliť, no kasína vás vábia, zahrať si môžete aj z pohodlia domova. Nemusíte sa prezliekať, nikam chystať a prepravovať. Stačí si totiž zapnúť počítač a vygoogliť napríklad ruleta online. Vzrušenie z hry môžete tak zažiť aj online cez internet a z vašej teplej obývačky a nemusíte tak cestovať za adrenalínom stovky kilometrov.

M. CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama