21.03.2013

Tento článok vznikol vďaka ohlasom na kurz „Ako ovládať energiu?“ , ktorý pripravujem v spolupráci s portálom Zlepši sa. Ani pri najlepšej vôli sa nedajú všetky javy spojené s prírodnou energiou počas troch či štyroch hodín trvania kurzu opísať a tak si tento fenomén žiada viac. Témou prírodných energií a ich tajomných účinkov som sa už na stránkach Hobbyportalu zaoberal v článku o pyramídach a popisoval som ju aj v príspevku o mandalách. Dnes sa budeme venovať látke, ktorá je nám najdostupnejšia – vode.

Fyzikálne vlastnosti

Voda je najrozšírenejšia látka na celej našej planéte a tak sme si na ňu zvykli, ako na úplne bežnú vec. Otočíme kohútikom – tečie. Sprevádza nás naozaj na každom kroku. Na prvý pohľad by sa zdalo, že nás nemôže ničím prekvapiť. Pravda je však úplne iná. Pri čítaní nasledujúcich riadkov sa mnohí pousmejete a mnohí budete fakty v nich spomínané pokladať za utópiu, klamstvo či umelo vytvorenú senzáciu. Mnohokrát sa stretávam s názorom že to, čo rozprávam o vode nie je možné. Nie je vedecky dokázané. Vedecky dokázané? Stáročia bola voda skúmaná z fyzikálneho aj chemického hľadiska. Dodnes však na Zemi nenájdete vedca, ktorý vám spoľahlivo vysvetlí, prečo je voda jediná látka na svete, ktorej hustota sa v mínusových teplotách zvyšuje na rozdiel od iných látok, u ktorých je to presne naopak . Dokázať, že je tomu tak, je jednoduché. Nalejte vodu do skleneného pohára a nechajte ju v noci vonku na mraze. Vytvorí sa ľad, ktorý bude mať väčší objem, ako kvapalná voda a pohár praskne. Ale prečo zväčší svoj objem, to nevieme. A keď nepoznáme odpoveď na takúto jednoduchú otázku, budeme ju poznať na zložitejšie? Nebudeme. Vieme iba jedno. Javy, ktoré si opíšeme fungujú. Nevieme ako, ale fungujú.
Voda je jedinou kvapalinou na Zemi, ktorá existuje vo všetkých troch skupenstvách – plynnom, kvapalnom i pevnom. Nachádza sa všade. Pre nás dôležitou informáciou bude pre začiatok tá, že aj ľudské telo sa skladá vo väčšej miere práve z nej. V závislosti od veku človeka nám vychádza, že tvorí cca 70 – 80% objemu nášho tela.
Molekula vody má úplne špecifické vlastnosti. Neexistuje iná látka, v ktorej by sa spájalo toľko anomálií. Bez týchto anomálií by však na našej planéte nebol život.

Liečivé účinky vody

Akákoľvek zmienka o vode v rámci medicíny okamžite rozdelí vedeckú i laickú verejnosť na dva tábory, ktoré medzi sebou doslova bojujú o to, kto má pravdu.
Dr. F. Batmanghelidj je autorom knihy Water for Health, For Healing, For Life (Voda pre zdravie, liečbu, život). Je tiež zakladateľom National Association for Honesty in Medicine (Národná asociácia pre čestnosť v medicíne). Bol jedným z posledných študentov Sira Alexandra Fleminga, objaviteľa penicilínu. Tento dnes už zosnulý lekár v rozhovoroch bez zábran poukazoval na pomery v svetovom zdravotníctve: „Lekári všeobecne málokedy podporujú liečivé účinky H2O, aj keď sú dávno medicínsky overené. Nebojím sa povedať, že farmaceutický priemysel a organizované lekárstvo všeobecne, naozaj nechce podporovať nič, čo by bolo priemernému pacientovi poskytované zadarmo, alebo takmer zadarmo. Slnečné svetlo je zadarmo, voda je takmer zadarmo – a tak mám na to svoj názor, že ide hlavne o peniaze. Farmaceutické korporácie si myslia, že keby si ľudia mohli liečiť svoje choroby a dosiahnuť dobrého zdravotného stavu sami s týmito bezplatnými látkami, znížilo by to ich zisky a dôležitosť.“

Svoje vedecké tvrdenia o liečivých účinkoch vody mnohokrát publikoval, no prostredníctvom lekárskych komunít sa jeho výskum nedostával k pacientom. Prečo? Nebol postavený na zárobku, na zisku. Svojim pacientom, ktorí trpeli napríklad silnými bolesťami brucha totiž nevypisoval recept. Rovno im povedal: „Pite viac vody.“ A ono to zabralo. Je zdokumentovaných viac, ako 3000 prípadov ľudí, zo žalúdočnými vredmi či inými bolesťami brucha, ktorí boli vyliečení len obyčajnou vodou. Výskum doktora Batmanghelidja sa nezameral len na bolesti brucha: „Pýtal som sa sám seba, prečo trvá farmaceutický priemysel na používaní takzvaných antihistaminík pre tento druh liekov proti bolesti? Tak som začal skúmať úlohu histamínu v organizme a tam bola odpoveď – histamín je nervový mediátor zodpovedný za reguláciu vody a riadenie sucha v tele. Keď sa to prejavuje bolesťou, v skutočnosti to naznačuje dehydratáciu. Takže telo dáva dehydratáciu najavo bolesťou. V závislosti na tom, kde sa dehydratácia usadila, cítite bolesť. Veľmi jednoduché.“
Mnohí ho považovali za šarlatána, vždy sa však našiel dostatok ľudí, ktorí mu uverili a vyskúšali to. Priaznivé ohlasy povzbudili Dr. Batmanghelidja k ďalším výskumom: “ V Amerike je 17 miliónov detí, pravdepodobne viac, pretože čísla každým rokom rastú, ktoré majú astmu. A dôvodom je, že deti konzumujú čoraz viac a viac limonád. Za posledných desať rokov skonzumovali deti vo veku od troch do piatich rokov trikrát viac limonády, než v predchádzajúcom desaťročí. Takže títo ľudia sa stávajú dehydrovanými, pijú viac limonád, čo nefunguje rovnakým spôsobom ako voda a to je dôvod, prečo dostanú astmu. Dajte týmto deťom vodu a ich astma zmizne veľmi rýchlo. V priebehu niekoľkých málo hodín sa dýchanie stáva úplne normálne. Inhalátory už nebudú potrebné. A keď som kontaktoval NIH (Národný inštitút pre zdravie)a toto všetko im vysvetlil, muž, ktorý to mal na starosti, povedal, že vôbec nechápem, o čo tu ide. Chcel brániť svoj subjektívny názor, a tak tieto informácie ignoroval, aj keď som išiel za vtedajším prezidentom Clintonom a požiadal ho, aby zasiahol a vrátil späť dych týmto deťom. NIH bol ale voči užívaniu liekov neoblomný.“
Toto je len pár prípadov, ktoré súvisia s liečením vodou. Viac sa môžete dočítať na stránke http://www.watercure.com/ . Pre tento príspevok je však dôležitou časťou, aby sme si uvedomili, aký zázračný no nedocenený liek nám dáva samotná príroda.
Samozrejme sa naskytne otázka – ako môžem byť dehydrovaný, keď pijem po celý deň nápoje? Opäť budem citovať Dr. Batmanghelidja : „Voda je nielen výnimočná, ale aj nenahraditeľná. Náš organizmus sa skladá z 80% z vody. Nie z kávy, ani vína, ale z vody. Ak chceme pomôcť dehydratovanému organizmu, musíme piť vodu. V inom prípade by to bolo tak, ako keby sme liali do benzínového motora naftu a očakávali že pôjde. Vodu nenahradí žiadny nápoj – žiadna káva, žiadny čaj, žiadne alkoholické nápoje. Ani ovocné šťavy. Každý z nich má svoj vlastný program. Vaše telo je zvyknuté na tekutinu, ktorá žiadny program nemá, pretože telo závisí na slobode tejto tekutiny, vody, pretože v tele sú dva druhy vody. Je tu už používaná a zamestnaná voda, ktorá nie je vhodná pre nové funkcie. Telo potrebuje vodu novú, či voľnú, k tomu, aby mohlo nové funkcie vykonávať. Keď dáte telu nápoje obsahujúce cukor alebo kofeín, tieto dve látky majú v tele svoj vlastný chemický program. Marí sa tak účel potreby vody. Hovorím o nealkoholických nápojoch, malinovkách, káve obsahujúcej kofeín, alebo o čaji. Tiež hovorím o alkohole, pretože alkohol vlastne zastavuje núdzové systémy prívodu vody do dôležitých buniek, ako sú napríklad bunky mozgové. Ak ste už niekedy boli opití, viete, o čo ide. Vaše telo sa však bráni. Filtruje a vstrekuje vodu do buniek a tak poskytuje prvú pomoc. Hovorím tomu reverzná osmóza. Telo však kvôli tomuto procesu určite musí zvýšiť krvný tlak, aby mohlo prekonať osmotický ťah vody von z buniek, a opätovne vstreknúť vodu do buniek. To je dôvod, prečo sa u nás pri dehydratácii objavuje vysoký krvný tlak. Tento proces reverznej osmózy je zastavený alkoholom. Alkohol brzdí filtračný systém. Nastáva opäť chronické ochorenie spôsobené nedostatkom vody.“
Dr. Batmanghelidj sa narodil v Iráne a od roku 1982 pôsobil v USA. Od jeho smrti uplynulo takmer 10 rokov, no ja, ako laik oceňujem, že čoraz viac lekárov mu dáva za pravdu. Voda je vynikajúcim prostredkom na liečbu mnohých ochorení. Sú nimi napríklad: bolesti hlavy, migrény, srdcové ochorenia, tachykardia (zrýchlené srdce), epilepsia, obezita, bronchiálna astma, zápaly kĺbov (artritídy), tuberkulóza, meningitída, ochorenia močových ciest (vrátane obličiek), zápcha, zrakové problémy, maternica, nádory, menštruačné ťažkosti, zápaly horných a dolných dýchacích ciest, duševné ochorenia a iné.
Na podrobné opísanie metódy liečby vodou nie je dostatok priestoru, Na tejto stránke si však o nej môžete prečítať všetko.

Pamäť vody

Vedci už dávno zistili, že vstrebávaním informácií získava voda nové vlastnosti. Jej chemické zloženie sa však nemení. Štruktúra vody je teda omnoho dôležitejšia, ako jej chemické zloženie. Pod pojmom štruktúra vody myslíme usporiadanie jej atómov. Formácie takto vzniknuté nazývame klastrami. Voda je citlivá na elektromagnetické vlnenie (tým je napríklad aj myšlienka, zvuk, modlitba, svetlo, elektrické napätie, hudba a podobne). Vodu môžeme porovnať k akémusi počítaču, ktorý má určitý druh pamäti a úložisko dát. Jej správnym „naprogramovaním“ môžeme získať niečo. Čo mnohí pokladajú za zázrak.
Ako si môžeme predstaviť pamäť vody? Spomínali sme zväzky vodných molekúl, ktoré nazývame klastrami. Štruktúra vodných molekúl je dipólová (má po dva póly pozitívne a negatívne). Táto dipolarita umožňuje tvorenie vodíkových mostíkov, z ktorých potom vznikajú zväzky molekúl, teda klastry. Podľa štruktúry klastrov vznikajú potom vlastné vzory, ktoré obsahujú im udelené informácie – teda zásahom zvonku získavajú rôzne tvary zoskupenia od reťazcovitých po guľovité Zjednodušene si môžeme vodu prirovnať k magnetofónovej páske, ktorá zaznamenávala zvuk. Voda však navyše zaznamenáva aj farby, svetlo, emócie, obrazy a podobne. A dokáže to v sebe uchovať. Napriek mnohým negatívnym tvrdeniam skeptikov som sa pri energetizácií vody opieral aj o výskum japonského vedca Masaru Emota. Ten je známy svojim kontroverzným tvrdením, , podľa ktorého keď sú ľudské myšlienky nasmerované na vodu pred tým ako je zmrazená, fotografie výsledných ľadových kryštálov budú buď krásné alebo odporné v závislosti od toho, či myšlienky boli pozitívne alebo negatívne. Masaru Emoto tvrdí, že toto môže byť dosiahnuté modlitbou, hudbou, aj myšlienkou. Kniha Zázračná moc vody – ktorá mimochodom vyšla aj v slovenskom preklade prináša množstvo dôkazových fotografií o tom, že je na tom niečo pravdy. V knihe je celkovo 21 samostatných odborných príspevkov. Príspevky sú rozdelené do troch častí: vedecké príspevky, príspevky z pohľadu zdravia a liečby a napokon príspevky z duchovného a mytologického pohľadu. K Masaru Emotovi sa ešte vrátime v praktických ukážkach energetizácie vody.

Masaru Emoto

Masaru Emoto

K pamäti vody sa však viaže ešte jeden nedávno publikovaný vedecký výskum. Týkal sa svätenej vody z Lúrd. Lurdy sú známe hlavne vďaka zázračnej vode. Je zdokumentované množstvo prípadov, keď vyliečila zdanlivo neliečiteľné choroby. Fenoménu Lúrd sa začali venovať aj ateisti, aby sa presvedčili, že tento fenomén existuje a aby odhalili prečo je tomu tak. Dr. Cicolo zistil, že potom čo sa ľudia vo vode z Lúrd kúpali, sa táto skalila, akoby sa z kúpajúceho sa človeka vyplavili do vody toxíny. Štúdia zameraná na pozostatky vo vode odhalila, že ňou boli neutralizované patogény. Fotoelektronická spektroskopia odhalila, že vo vzorku vody z Lúrd boli obsiahnuté všetky kmitočty svetla – to je jav, ktorý sa zvyčajne vo vode nikdy neobjavuje. V skutočnosti sa jednalo o úplne perfektnú, neobvyklú a mocnú zostavu kmitočtov, ktoré zabraňovali patogénnym baktériám v ich reakcii aby škodili.
Iní vedci skúmali vodu z Lúrd za použitia Bovisovej stupnice, ktorá určuje energiu životnej sily. Použitím energie zeme ako základnej hodnoty, má hmota s menej ako 6500 jednotkami Bovisovej stupnice negatívny alebo pre život nevhodný ná

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 3


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Ivan Nôta 09.09.2019 18:50
Ivan Nôta
Mirokop napísal:

Dobry den.
Co sa tyka zmrazovania vody a vplyvu elektrosmogu motora chladnicky na vodu. Da sa tento negativny vplyv aspon ciastocne riesit zabalenim tej flase do hlinikoveho obalu?
Vdaka, Miroslav

Ak myslíte alobal, tak s tým nemám skúsenosť, Vodu bežne mrazím v chladničke s mrazničkou a pri rozmrazovaní v lete vložím do fľaše počas procesu rozmrazovania jeden malý šungit. To by malo postačiť. Ak šungit nemáte, skúste vode dodať energiu spomínanou malou skalkou s prírodnej studničky.

Mirokop (Neregistrovaný užívateľ) 07.09.2019 23:10
Mirokop

Dobry den.
Co sa tyka zmrazovania vody a vplyvu elektrosmogu motora chladnicky na vodu. Da sa tento negativny vplyv aspon ciastocne riesit zabalenim tej flase do hlinikoveho obalu?
Vdaka, Miroslav

Ivan Nôta 26.03.2013 16:31
Ivan Nôta
Phoseput napísal:

zaujímavé aj pekné
Ja žijem vo veľkomeste, kde studničiek niet. Je voda z vodovodu alebo vo flaškách z obchodu - v reklame s magnetizovanými drahými paličkami - čo teraz? ako si pomôžem v týchto núdzových podmienkach?

Aj napriek životu vo veľkomeste (a to nemám z vlastnej hlavy)- máme na Slovensku jednu z najkvalitnejších vôd na svete aj vo vodovodných sieťach. Rebríček vedie okolie Žitného ostrova, kde prirodzenou filtráciou cez štrkopiesky naberá voda kvalitu. Najschodnejšou cestou, ako jej pridať doma ďalšiu hodnotu je použitie krištálov, ktoré je dobré kupovať napr. na burzách. Internet neodporúčam, aj keď to znie divne, ale drahokamy a nerasty z internetových predajní prešli mnohými rukami a tak majú v sebe množstvo rôznorodých emócií od rôznych ľudí, vrátane negatívnych. Na škodu nie je aj zamrazovanie vody v mrazákoch - ako som už spomínal, ten elektromagnetický smog nie je až tak veľmi negatívny vo vzťahu k vode. Poznámka - vodu neodporúčam prevárať. Preváraním sa síce zničia mikróby, no vo vode z kohútika je ich zanedbateľné množstvo - na sruhej strane sa preváraním mení vďaka zrýchlenému pohybu atómov vodná štruktúra a potom to už "nie je ono." Známy mi tiež napísal dobrý postreh. Zmrazovať v umeohmotných fľašiach vodu áno, ale skladovať len v sklenených, pretože z umelých sa po čase dostanú do vody nebezpečné ftaláty.

Phoseput (Neregistrovaný užívateľ) 26.03.2013 11:19
Phoseput

zaujímavé aj pekné
Ja žijem vo veľkomeste, kde studničiek niet. Je voda z vodovodu alebo vo flaškách z obchodu - v reklame s magnetizovanými drahými paličkami - čo teraz? ako si pomôžem v týchto núdzových podmienkach?

evelin21 (Neregistrovaný užívateľ) 25.03.2013 16:33
evelin21

velmi zaujimave a pravdive

timo (Neregistrovaný užívateľ) 25.03.2013 09:18
timo

Kedysi som sa takymto článkom smial. Dnes je pre mňa voda liek navsetko.Energetizovanie naozaj funguje, no aj tak bude vždy najlepšia tá z horskej studnicky

Prihlásenie
 
 
Reklama