18.01.2012
(Platená inzercia)

Chcete podnikať? Dôležité je sa do toho obuť, a ak ste vnútorne presvedčený a zapálený, že je to to, čomu sa naozaj chcete venovať, tak smelo do toho! Odhodlanie býva zväčša najťažšie, no kde je vôľa, tam je sila. Keď si pôjdete totiž cieľavedome za svojim snom, urobíte určite maximum pre to, aby sa vám darilo. Napokon, pôjde o vaše peniaze… A vtedy sa človek správa úplne inak, akoby podnikal pre niekoho cudzieho.

V akej oblasti sa dnes oplatí podnikať?

● v ktorej ste už pred tým pracovali
Je to azda najjednoduchší spôsob, nakoľko v danej sfére už máte isté kontakty, známosti, a najmä zručnosti a vedomosti. Podnikať a zároveň pracovať pre niekoho však súčasne nie je možné, aj keď je to veľmi lákavá idea, no v tomto prípade by išlo o konflikt záujmov. Často sa stáva, že po ukončení pracovného pomeru v spoločnosti je v zmluve bod, ktorý zahŕňa istú časovú lehotu, počas ktorej nemôžete podnikať v rovnakej sfére. No ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša, a za tú dobu si aspoň môžete dôkladne zvážiť kroky vášho podnikania a podrobne sa pripraviť.

● ktorá vás baví, je napr. vašim hobby
Táto možnosť sa môže zdať na prvý pohľad veľmi jednoduchá a zábavná, no treba si poriadne zvážiť, či chcete dennodenne robiť niečo, čím ste si doposiaľ len vypĺňali voľný čas. Bolo by predsa nepríjemné, keby ste za nejakú dobu zistili, že sa vám doteraz vaša obľúbená činnosť úplne znechutila a musíte sa do nej nútiť. Výhodou však je, že o danej činnosti už čo-to viete a máte isté poznatky a zručnosti. No pred tým než sa na takúto cestu vydáte, zistite si či vo vašom okolí nie je niekoľko desiatok podobných ľudí, ktorí ponúkajú rovnaké služby, aké plánujete priviesť na trh i vy. V tom prípade, by ste sa totiž museli veľmi snažiť a ohúriť okolie, aby si potencionálni zákazníci vybrali služby práve od vás, nováčika na trhu.

● v ktorej sa ponúkajú možnosti
V tomto prípade ide o veľmi múdry a jasný krok. Skúste svoju pozornosť zamerať na služby, ktoré na trhu chýbajú, či už vo vašom bezprostrednom okolí alebo v nejakej konkrétnej sfére. Skúste si spomenúť čo ste minule potrebovali a nemohli ste nikoho nájsť, kto by vám s tým pomohol. Alebo čo zaujímavé ste videli napríklad v zahraničí a u nás to nie je, pričom by tu bol o daný produkt záujem. Ak vás nič nenapadá, môžete sa skúsiť opýtať na takéto veci aj ľudí vo vašom okolí.

● v ktorej už niekto podniká
Tu je zárukou, že o dané služby či produkty už záujem je. Vy môžete byť tým, ktorý daný servis vylepší a posunie ho „o latku vyššie“. Zamyslite sa nad tým, čo ste v poslednej dobe vybavovali či hľadali a ako ste boli obslúžený. Čo vám pri vybavovaní zo strany sprostredkovateľa chýbalo, čo by ste zlepšili, urobili inak, s čím ste boli nespokojný?

● oplatí sa i kúpiť licenciu
Ak máte finančné prostriedky, ale neviete si vybrať sféru, v ktorej by ste rozvinuli biznis, je tu možnosť zakúpiť si licenciu už existujúceho podnikania a podnikať s ňou pod vlastným menom. Tomuto typu podnikania sa hovorí franchising. Takto funguje napríklad aj Mcdonalds. No môže ísť o hocijakú sféru podnikania od športu cez odevy či služby až po automobilný priemysel. Existujú domény, ktoré sprostredkúvajú mnoho franchise ponúk, slovenskou je napríklad franchiseportal.sk.

Každý váš nápad si preverte u svojich známych, čo by naň povedali, či by využívali a uvítali služby, ktoré by ste chceli ponúkať. Urobte si skrátka prieskum trhu. Samozrejme, že google sa stáva najlepším priateľom človeka, kde si môžete zistiť čia koľko ľudí už v danej sfére podniká, kde, ako sa im darí a pod. no nezabúdajte aj na „živých“ ľudí vôkol a poraďte sa aj s nimi. Nezabudnite, že nemusíte vždy priniesť niečo nové a originálne, aby ste prerazili, ale stačí priviesť niečo známe, jednoduché a obľúbené do dokonalosti. Rozmýšľajte jednoducho!

Ready-made spoločnosti

Spoločnosti, ktoré ponúkajú predaj sro, sa vám v situácii, keď uvažujete nad svojim vlastným podnikaním, môžu zísť. Ready-made spoločnosť je spoločnosť s ručením obmedzeným pripravená ihneď na predaj. Spoločnosť má pridelené DIČ číslo (je registrovaná ako platca dane z príjmu).

Ready-made spoločnosti sú určené klientom, ktorý nemajú čas čakať na založenie úplne novej spoločnosti s ručením obmedzeným (proces založenia trvá približne 4 týždne plus registrácia na daňovom úrade pre daň z príjmu cca 1 týždeň a registrácia spoločnosti na daňovom úrade pre účely platenia dane z pridanej hodnoty cca 1 mesiac).

Tietosú spoločnosti nikdy nepodnikali a založené čakajú na prevod klientom. Sú úplne čisté, bez akýchkoľvek záväzkov, uzavretých zmlúv, obratov alebo finančných operácií.

Ready-made spoločnosti obsahujú štyri základné predmety podnikania, ale nie je žiadny problém rozšíriť alebo zúžiť rozsah podnikateľského oprávnenia spoločnosti podľa požiadaviek klienta.

Prevod pri predaji s.r.o. – „ Ready-made spoločnosti “ na nového majiteľa trvá približne 3 hodiny, pričom zmena majiteľa v obchodnom registri bude zapísaná do 8 pracovných dní. Nový majiteľ nemusí čakať na zápis zmeny do obchodného registra, zmena majiteľa nastáva už pri podpise zmluvy o prevode obchodného podielu.

Cena Ready-made spoločnosti sa pohybuje okolo 620 €.

Čo podporuje podnikanie

Ak podnikáte, nezabudnite na niekoľko základných kameňov, ktoré vám pomôžu pri prosperovaní vášho biznisu. Ide o základní veci ako napríklad webstránka – tá je v dnešnej dobe už samozrejmosťou. Ak niekto hľadá nejakú službu či tovar, „hodí si ju do googla“. Ďalším esom v rukáve sú vizitky. Tie udávajú punc dôvery, poznania a svoje meno a služby rozširujete klasickou, stručnou a spoľahlivou metódou. Profesionálne vyznie i e-mailová schránka, ktorú by ste mali založenú len na čisto pracovné účely, a zodpovedal by tomu i jej názov. Nezabudnite si v nastaveniach vytvoriť a automaticky pripojiť ku každému odoslanému e-mailu svoj podpis s kontaktnými údajmi.

Ak ste sa rozhodli podnikať, nezabúdajte na dobu a konkurenciu, ktorá je všade vôkol. Nevyhnutnosťou je mať stále a rýchle pripojenie na internet, mobilný telefón, počítač či notebook(ak by ste boli i často na cestách, vyberte si taký model, v ktorých batérie pre notebooky vydržia bez pripojenia do elektrickej siete niekoľko hodín) a v ktorých sú dobré procesory. Dobrým krokom k úspechu je i vsadiť na dobrý imidž a vystupovanie s príjemným, no zároveň profesionálnym správaním.

M. CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Qwadry (Neregistrovaný užívateľ) 07.10.2015 21:14
Qwadry

Ahoj, mně se článek moc líbil. Uvažuji o vlastním podnikání, nevím ještě, zda na Slovensku či v ČR. V každém případě bych se nejdřív ráda poradila s odborníky. V ČR jsem se ptala v kanceláři Ing. Radek Bílý (www.dane-bily.cz/podnikatelske-poradenstvi/), poradíte mi, na koho se obrátit na Slovensku, prosím? Děkuji.

Prihlásenie
 
 
Reklama