26.05.2014

Záľubu v móde nemusia mať iba ženy. Pánska móda možno nie je toľko ospevovaná ako dámska, ale určite rovnako atraktívna. Mnohé ženy sa mylne domnievajú, že muži na seba nahádžu šaty bez ladu a skladu. Toto ale nie je pravda! Aj pánom záleží na tom, ako budú vyzerať a snažia sa nájsť svoj štýl. Pokiaľ ho ešte iba hľadáte, tak sa nechajte inšpirovať, ako sa zaodieť, aby ste boli „cool“ či „in“.

Nielen košele sú elegantné

Keď chce byť muž elegantný, musí nosiť košele? Ťažká otázka, na ktorú neexistuje jednoznačná odpoveď. Najdôležitejším kritériom je Váš vkus. Väčšina pánov uprednostňuje pred košeľami skôr pohodlné tričká. I tu sú však rôzne možnosti. Môžete vyzerať ako rocker, sladký chlapec, športovec alebo kulturista. Nie každý štýl sadne každému. Musíte si kupovať oblečenie podľa typu Vašej povahy. Samotná elegancia sa často posudzuje podľa strihu, ale aj podľa farieb či vzorov. Ako sme sa už presvedčili v minulosti, módou nie je vždy len to, čo vyzerá na prvý pohľad vkusne. Veľakrát je to spojenie výrazných farebných odtieňov či použitie extravagantného strihu. Štýlové pánske tričká musia odrážať Vašu osobnosť. Pokiaľ si nie ste istý, či Vám daný kúsok sadne, vezmite si poradcu či poradkyňu. Nie pre všetkých je rozhodujúce, či je daný kus oblečenia práve v móde, ale skôr to, ako sa v ňom cítia. Ani v tomto prípade však netreba zabúdať na materiál, z ktorého je odev vyrobený. Ak Vám stále nie je jasné, či s košeľou alebo bez nej, tak Vám možno trocha viac napovie táto veta: „Elegancia je viac otázkou osobnosti, než otázkou oblečenia.“ Keď už sa rozhodnete byť neodolateľne elegantný, nezaškodí, ak viete, čo sa pokladá za absolútne faux pas.

Módne doplnky pre mužov

Páni na ženách často obdivujú módne doplnky – náušnice, retiazky, kabelky a mnohé iné. No aj muži majú svoj doplnkový repertoár. A nemusia to byť iba retiazky či náušnica v uchu. Možno Vám to vyznie trocha komicky, ale aj páni môžu nosiť „kabelky“. Tento výraz však nie je úplne vhodný. Ide skôr o pánske tašky, ktoré svojím spôsobom plnia rovnaký účel. Dajú sa v nich nosiť rôzne drobnosti, pričom takáto taška vyzerá naozaj vkusne a pridáva mužovi na neodolateľnosti. Doslova núti zamyslieť sa, čo v nej ten sexi pán asi skrýva. O ženských taškách sa už toho popísalo mnoho, no ako je to s mužmi? Na trhu je celý rad pánskych tašiek a nájdete ich napríklad aj TU. Všetky sú vhodné aj na každodenné nosenie. Tašky či vaky plnia viacúčelovú funkciu, preto si ich môžete celkom pokojne vziať aj k formálnejšiemu oblečeniu, nielen k športovej súprave. Odbremeníte tak svoje vrecká a získate neoceniteľný komfort.

Pre mnohých štýlových mužov sú samozrejmosťou, iní si k ním cestu ešte iba hľadajú. Áno, sú to hodinky, ktoré sa pokladajú za tradičný pánsky doplnok. Pritom ani zďaleka nejde iba o ustriehnutie času. Je to najmä o prestíži a zmysle pre vkus. Hodinky vyjadrujú štýl tak, ako asi žiadny iný doplnok. Základnom kritériom je uvedomenie si, na aký účel a kam ich budete nosiť. Zvážte tiež to, aký štýl obliekania je Vám blízky, a teda či ste vhodne vybrali. Luxusný, krásny a neodolateľný sortiment nájdete aj na tomto odkaze.

Ženský a mužský módny svet, ako aj celkový pohľad na vkus či štýl, je rozdielny. Najlepšie to vystihuje asi tvrdenie, že žena, ktorá vidí na mužovi krásnu látku, odmyslí si toho muža. Muž, ktorý vidí krásnu látku na žene, odmyslí si tú látku. Aby si dámy nemuseli nič odmýšľať, je nutné ich zaujať aj nejako inak ako oblečením. A pokiaľ má pán čo ukázať, nemusí ho trápiť malý módny prehrešok. No i napriek tomu všetkému, je to aj móda, čo nás spája.

Ďalšie užitočné rady nájdete aj na týchto odkazoch:
style.hnonline­.sk/moda-136/pani-iba-kravata-nestaci-aj-muzske-doplnky-mozu-byt-sik-foto-459799
spolocenskaeti­keta.sk/tag/e­legantny-muz/
all4men.sk/no­vinky/pansky-satnik-vo-formalnom-style---etiketa-odievania/
hodinky-klenoty.cz/jak-vybrat-spravne-hodinky
jaktak.cz/jak-spravne-vybrat-panske-hodinky.html

Obrázky: style.hnonline.sk, crossbody.sk, idelux.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama