19.11.2011
(Platená inzercia)

Aj vás niekedy zamrzí keď si spočítate koľko peňazí ste minuli? A to ste boli len v potravinách, drogérii a u kaderníčky. Všetko nevyhnutné veci. Je tu však malá finta, ako sa dajú ušetriť nejaké tie peniažky. Ako? Zľavovými kupónmi!

Webstránky so zľavami

Zľavy dňa sú fenoménom dnešnej doby. Reštaurácie, bary, hotely, športové centrá či kaderníctva sa môžu zviditeľniť a ľudia sú radi, že si môžu dopriať služby, ktoré potrebujú za prijateľné ceny. V zľavových kupónoch nájdete kupóny na úplne všetko, od čokoládovej masáže, cez bielenie zubov, kurz herectva, tatársky biftek, až po lyžiarsky pobyt. Bowling, spodná bielizeň, jazyková škola alebo sushi? Na zľavách nájdete po čom vám práve srdce piští.

Niektoré z webových stránok, ktoré ponúkajú zľavy:

  • -zlavy.sme.sk
  • -zlavovekupony­.centrum.sk
  • -zlavoid.sk
  • -zlavujeme.sk
  • -zlavovenebo.eu
  • -zlavomat.sk/sk
  • -zlavy.heureka.sk

Nakupovanie on-line cez internet je vo všeobecnosti vo väčšine prípadov lacnejšie ako v kamenných obchodoch. Či už ide o knihy, dvd-čka alebo elektroniku výhodnejšie sú internetové obchody.

Rady a tipy

Dnes je internet samozrejmosťou. Preto ak chcete a musíte ušetriť, môžete prestať nakupovať Tv programy, časopisy a noviny, pretože všetko je dnes na internete. Po zaplatení predplatného poplatku Piano môžete čítať koľko sa vám len zachce. Je to však úplne iné ako držať hmotné noviny, no ak treba šetriť, tak to inak nejde. Alebo sa aspoň môžete pokúsiť o zredukovanie nakupovania rôznych titulov periodík vyberte si len to, ktoré je vám najbližšie.
Ak si vyberáte peniaze z bankomatu, robte tak len z bankomatov vašej banky. Bankomaty iných bánk totiž účtujú poplatky za výbery. Prejsť sa kúsok ďalej vás nezabije, prospeje to vášmu zdraviu a ešte aj ušetríte. Môžete si skúsiť vybrať aj peniaze na celý týždeň (alebo aj dlhšie obdobie) a kreditku nechajte doma. Nepodľahnete tak nakupovaniu vecí, ktoré nemáte na zozname. Impulzívne nákupy sú najväčšími žrútmi peňaženiek. Dobré je aj keby ste boli vždy najedený pred tým než pôjdete do potravín :).

Ak chcete ušetriť, varte. Nestravujte sa vo fast foodoch, ktoré sú predražené a ešte k tomu aj nezdravé. Ak si budete pripravovať jedlo sami, ušetríte a viete, čo naozaj jete. Variť môžete aj vo veľkých množstvách a jedlo si zamrazte. Napríklad prívarky. Budete mať tak pripravené zdravé, chutné, čerstvé jedlo, ktoré si pripravíte veľmi rýchlo a jednoducho.
Veľa predajní ponúka výrobky vlastných značiek – napríklad Billa má svoju značku produktov Clever alebo Tesco má svoje vlastné výrobky pod rovnakým názvom. Veľa ľudí má predsudky, že tieto výrobky sú zlé. Čo je v skutku choré. Za to, že nemajú ligotavý, lesklý a farebný papier nie sú predsa ničím zlé. Ale ak chcete platiť za obal, ktorý hneď doma vyhodíte do smetného koša, nech sa páči. Kvalita týchto výrobkov býva priemerná až nadpriemerná, čiže ak urobíte svoj nákup výhradne z produktov daného obchodu, ušetríte nejaké tie eurá a chuť potravín bude stále rovnaká.

Klubové karty. Máte ich v peňaženke tiež, ale v konečnom dôsledku neviete prečo a načo zbierate body? Nebojte sa opýtať. Možno budete milo prekvapený koľko bodov ste už nazbierali a ako ich môžete uplatniť. Buď dostanete zľavu na nákup, môžete si vybrať nejaký produkt zdarma alebo zaplatíte len istú čiastku za niektorý výrobok, ktorý si vyberiete.
Keď sa vám niečo pokazí alebo znehodnotí a kúpili ste si to len nedávno, určite to choďte reklamovať. Aj keby ten výrobok stál len pár eur, ide o princíp. Záručnú dobu. Nebojte sa prejaviť, ste v práve. Pracovníci obchodu budú na vás používať rôzne finty, že produkt ste znehodnotili sami a podobne, no bite sa za svoju pravdu. Dajte im pocítiť, že zákazník je pán.

M.CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Martta (Neregistrovaný užívateľ) 15.05.2016 23:28
Martta

Veľmi rada využívam rôzne zľavové portály. Naposledy sa mi podarilo ušetriť na telefóne cez www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/. Nie je to majetok ale poteší :-)

Prihlásenie
 
 
Reklama