22.05.2014
(Platená inzercia)

Niektorých to možno ešte len čaká, iní už firmu riadia, alebo sa starajú o jej chod. Avšak vždy to býva neľahká úloha. Pri najvyšších postoch vo firme, bez ohľadu na jej veľkosť, je nutné vykonávať denne množstvo správnych rozhodnutí, od ktorých sa odvíjajú ďalšie faktory.

Začiatky bývajú ťažké

Na začiatku treba firmu založiť a vykonať všetky návštevy úradov, respektíve získať potvrdenia či povolenia, na základe ktorých môže firma existovať a správne fungovať. To nie je príliš jednoduchý proces, zvlášť, ak niečo podobné vykonávate po prvýkrát. Začne sa Váš boj s byrokraciou a neochotou jednotlivých pracovníkov. Legislatíva sa často mení a neustále prichádzajú novely.

Aj preto je pre laika často nemožné, aby bol pripravený skutočne na všetko. Rýchlo sa môže stať, že zostane zaskočený z chýbajúceho dokladu, ktorý treba urýchlene doložiť, potvrdiť či inak zabezpečiť. I pre tieto dôvody sa mnohí rozhodli zveriť založenie firmy do rúk odborníkom, ktorí šetria drahocenný čas. Vy tak nemusíte riešiť zdĺhavú administráciu ešte predtým, ako samotná firma začne fungovať.

Zverte sa do rúk profesionálov

Postupne, ako sa firma bude rozrastať a budú Vám pribúdať objednávky, nastane čas prehodnotiť aj spôsobilosť Vášho účtovníka. Čo to znamená? Za žiadnych okolností by ste nemali mať neporiadok v papieroch – faktúrach, zmluvách, bločkoch či iných dôležitých materiáloch. Menšie firmy sa často spoliehajú len na jednorazovú pomoc od účtovníčky, ktorá sa nie vždy rozumie do špecializovanej problematiky. Skôr by ste mali voliť dlhodobú spoluprácu a vedenie účtovníctva prenechať na skúsenú firmu, ktorú nájdete aj TU.

Nenechajte sa okrádať

Čo sa týka Vašich zamestnancov, platí tu známe pravidlo: „Dôveruj, ale preveruj.“ Aj preto by ste nemali zabúdať na to, že so zamestnancami síce môžete mať ideálne vzťahy, ale vždy je lepšie, ak si z času na čas preveríte, čo robia v rámci pracovného času, ale i to kde sa pohybujú. Samotný pohyb sa dá monitorovať napríklad prostredníctvom GPS monitorovania vozidiel, čo je azda najpresnejšia metóda. Je to skvelý prostriedok, ako mať všetko pod kontrolou, či ako monitorovať činnosť Vašich zamestnancov.

Profesionálne monitorovanie vozidiel je lepšie ako zavádzanie povinnej agendy typu kto, kde, o koľkej, dokedy… K zamestnancom treba pristupovať s úctou a uznať ich zásluhy, no na druhej strane si treba dávať pozor na podvodníkov. Vy vediete firmu, sú to v prvom rade Vaše peniaze a je na Vás, ako sa o ne postaráte. Ak plánujete napríklad zriadenia vozového parku, rozhodne sa Vám oplatí GPS monitorovanie vozidiel, pri ktorom monitorujete všetkých zamestnancov veľmi dôkladne, jednoducho a zodpovedne.

Svoj biznis musíte mať v srdci

Biznismen Thomas John Watson pekne vyjadril tajomstvo úspešnej firmy: „Aby ste boli v biznise skutočne úspešní, musíte mať svoje srdce vo svojom biznise a Váš biznis vo Vašom srdci.“ Je to tak, niekedy nestačia ani peniaze a moc, aby ste mohli svoje problémy vyriešiť. Najskôr sa musíte s nimi vyporiadať vo svojom srdci. Prajeme Vám veľa šťastia, tucet dobrý nápadov, pevné nervy a najmä, aby ste nikdy nestratili svoje srdce.

Obrázky: venice.sk, gxsolutions.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama