18.08.2020
(Platená inzercia)

Svadba je jedným z najkrajších dní v živote ženy i muža. Predtým, než si svoj veľký deň naplno vychutnáte, vás čaká množstvo príprav, ktoré treba do dátumu svadby splniť. Aby sme vám to uľahčili, poradíme vám, ako vybrať svadobné obrúčky, aj ako prežiť nezabudnuteľnú rozlúčku so slobodou.

Snubný prsteň — viete, aká je jeho história?

Snubné prstene darovali muži ženám už v starovekom Egypte a Ríme. V tomto období však snubný prsteň nevyjadroval len oddanosť a lásku. V starovekom Ríme bol symbolom vlastníctva. Táto tradícia sa rokmi menila a dnes je jeho darovanie vyjadrením túžby stráviť s vyvolenou partnerkou celý život. Požiadanie o ruku je tak zároveňprvým krokom k začatiu plánovania svadby.

Aký vybrať?

Kúpa zásnubného prsteňa je na mužovi. Ak si neviete rady, ktorý vybrať, poraďte sa s najlepšou kamarátkou alebo sestrou svojej partnerky. Tie jej vkus iste poznajú. Môžete si tiež všímať, aké šperky nosí a zvoliť štýl prsteňa podľa nich.

Tradičný snubný prsteň je vyrobený zo zlata a zdobí ho diamant vsadený do korunky. Okrem diamantov však môžu prsteň zdobiť aj rôzne farebné drahokamy. Ak vaša partnerka nemá rada jednotvárnosť, možno ju očarí napríkladzlatý briliantový prsteň s ametystom. Fialový drahokam vyzerá v kombinácii so žiarivým briliantom originálne a luxusne.

Svadobné obrúčky

Svadobné obrúčky pripomínajú manželom sľub vzájomnej lásky. Je to šperk, ktorý budete nosiť mnoho rokov, a preto si jeho výber zasluhuje zvýšenú pozornosť. V prvom rade zvážte preferovaný štýl. Chceli by ste niečo jednoduché, alebo by ste chceli, aby svadobné obrúčky na ruke výrazne vynikli?
Klasikou sú zlaté svadobné obrúčky. Žlté zlato dá obrúčkam tradičný vzhľad. Čoraz väčšej obľube sa tešia aj červené a biele zlato. Výnimkou nie sú ani moderné šperkové kovy ako sú titán, chirurgická oceľ alebo volfrám.

Svadobné obrúčky môžu navyše zdobiť drobné diamanty alebo iné drahokamy. Táto kombinácia vynikne o to viac, ak ruku ženy zároveň zdobí zásnubný prsteň s diamantom. Ak sa vám páčia minimalistické šperky, tou správnou voľbou môžu byťtitánové svadobné obrúčky ozdobené zirkónmi.

Rozlúčka so slobodou

Svadbe tradične predchádza rozlúčka so slobodou, kedy sa budúci ženích a nastávajúca nevesta lúčia so slobodným životom. Malo by ísť o radostnú udalosť prežitú s najbližšími priateľmi a rodinou. Jej prípravy sa tradične ujímajú svedok a svedkyňa alebo družička a družba. Dôležité je, aby ju organizovaliblízke osoby, ktoré dôverne poznajú ženícha a nevestu a vedia, aká zábava ich zaručene nadchne.

Fantázii pri príprave sa nekladú žiadne medze. Ženy sa radi stretnú so svojimi kamarátkami, najedia sa v dobrej reštaurácii alebo si doprajú relax vo wellness. Mnohí muži uprednostňujú búrlivý večierok s kamarátmi, peknými ženami a množstvom alkoholu. Pre iných je, naopak, najkrajšou rozlúčkou víkendový pobyt v horách, zábava na chate či trocha adrenalínu pri zoskoku padákom alebo iných zážitkoch.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Izabelka (Neregistrovaný užívateľ) 23.02.2021 16:50
Izabelka

Pre nás osobne boľ najcáčši stres nájsť nejake priestory, kde nasáčkujeme všetkých hostí a kde budeme oslavovať, ale nakoniec sme potom po referenciách a prieskume našli toto www.hotelzochovachata.sk/konferencie/ a bolo to super :) Veľké priestory a možnosť ubytovania priamo v hotely boli na nezaplatenie

Prihlásenie
 
 
Reklama