08.11.2018
(Platená inzercia)

Ráno vstať, ísť do práce, osem hodín na nohách, cesta domov. Tak to má vo svojom zamestnaní veľa pracovníkov. Musia väčšinu dňa stáť. Dlhé státie na jednom mieste je vyčerpávajúce a čoskoro sa dostaví únava. Existuje však spôsob, ako takúto prácu spríjemniť, a tým zvýšiť jej efektivitu. Pomôžu ergonomické rohože.

Uľavujú, izolujú a chránia

Sú to hrubšie gumové rohože s výraznejším vzorom, ktoré sú o niečo mäkšie ako bežné rohože. Keď sa spojavšetky ich pozitívne vlastnosti, rohože uľavujú kĺbom i chrbtici zamestnancov. Ak na nich stojíte, musíte stále jemne balansovať,čo nenecháva telo úplne stuhnúť a podporuje to krvný obeh. Vďaka tomu ergonomické rohože odďaľujú únavu a práca je efektívnejšia.
Ak do svojich výrobných hál do okolia strojov položíte ergonomické rohože, zvýšite tiež bezpečnosť práce. Gumené rohože sú zároveň protišmykové. A to aj v priestoroch, kde je často mokro. Zaobstarať sa dajú aj ergonomické rohože do mokrých prevádzok. Znížite tým pravdepodobnosť rôznych pracovných úrazov a budete môcť pokojnejšie spať.

Treťou výhodou gumovej rohože sú jej izolačné vlastnosti. Izoluje teplo, ale aj hluk a vibrácie. V zime nepôjde pri státí na protiúnavovej rohoži zima od nôh a ak sa práca odohráva v blízkosti veľkých strojov, ktoré vysielajú vibrácie alebo príliš hučia, rohož ich stlmí, aby ste mali na prácu väčší pokoj.

Ergonomická rohož je teda ideálnou výbavou pre niektorépracovné pozície. Ocenia ju:

  • pracovníci obsluhujúci výrobné a montážne linky,
  • obsluha strojov,
  • pokladníčky v obchode,
  • predajca za pultom,
  • kuchár,
  • pekár,
  • hostesky a promotéri

Všeobecne sa oplatí pri všetkých povolaniach, kde sa stojí viac ako 4 hodiny v kuse.

Nákup rohoží môžete nechať na profesionála

Protiúnavové rohože si môžete kúpiť a položiť sami, alebo si objednať službu, ktorá vám pomôže s výpočtom plochy vhodnej pre položenie rohoží, a potom ich pripraví a dodá. Ak budete zháňať rohože samostatne, dostanete ich najčastejšie ako jednotlivé štvorce, ktoré je možné skladať na seba, alebo ako jednu rolu. Niektoré rohože nemajú po stranách okrajovú lištou a treba ju prikúpiť. Tá slúži k plynulému prechodu zo zeme na vyššiu rohož a býva výraznejšie farebná, aby ste rohož neprehliadli.
Pokiaľ si rohože objednáte u špecializovanej firmy, postarajú sa o výber rohoží aj príslušenstva a všetko dovezú a položia na miesto. Využiť tiež môžete službu prenájmu rohoží. V takom prípade vám firma pomôže s výberom a výpočtom plochy, všetko pripraví, dovezie a následne sa o rohože stará. Keď sú poškodené, odvezie ich a položí hneď nové. Poškodené potom opraví.

Pohodlie a dobrú náladu svojich zamestnancov teda nemusíte zaisťovať iba automatom na dobrú kávu. Kvalitná rohož k tomu pomôže tiež, a to celkom nenápadne.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama