11.12.2019
(Platená inzercia)

Rozhodli ste sa aj vy urobiť niečo pre seba a plánujete po prvý krát navštíviť posilňovňu? Ak neviete, čo na seba, poradíme vám, aké oblečenie budete potrebovať, aby ste sa počas cvičenia cítili pohodlne.

Ako sa obliecť do posilňovne

Ak s cvičením iba začínate, nemusíte sa ihneď vydať na nákupy športových odevov pre profesionálnych športovcov.Na úvod vám bude stačiť kúpiťtričko, kvalitnú funkčnú bielizeň, ktorá dobre odvádza pot z pokožky a športové tepláky. Mali by byť dlhé alebo aspoň ¾, aby ste mali kolená v teple.

Pri výbere vhodných kúskov prihliadajte aj na strih. Spodná bielizeň či tričká by sa vám nemali zarezávať do pokožky. Myslite tiež na to, aby bolo vaše telo pri cvičení dostatočne zahriate. Najlepšou voľbou je vrstvenie odevov. Prvá vrstva odvádza z pokožky pot a druhá sa postará o dostatočné zahriate svalstva. Nezabudnite na mikinu. Oblečiete si ju po skončení cvičenia, aby ste neprechladli.

Ako vybrať topánky

Pri cvičení oceníte kvalitnú športovú obuv. Vyberajte tenisky so svetlou podrážkou, aby ste na podlahe fitnesscentra nezanechávali šmuhy. Tenisky by okrem toho mali byť pevné a dostatočne fixovať členok. Dôležité je aj vaše pohodlie pri cvičení. A to nie len na bežeckom páse či rotopede. Pohodlie pre nohy potrebujete aj pri úvodnom strečingu a na posilňovacej lavici či iných posilňovacích strojoch. Vyberte si preto obuv vhodnej veľkosti z priedušných materiálov.

Z posilňovne priamo do práce?

Ak patríte medzi tých, ktorí si radi zacvičia ráno, nezabudnite si okrem oblečenia zabaliť do športovej tašky aj hygienické potreby do sprchy. Zo športového vzhľadu sa potom rýchlo premeníte hoci aj na sviežo vyzerajúceho elegána v obleku. Nezabudnite na doplnenie energie po cvičení. Vaša pánska taška na rameno, ktorú nosíte do práce, by mala okrem bežných vecí obsahovať ľahký snack plný proteínov. Napríklad v podobe zdravej proteínovej tyčinky.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama