18.02.2012
(Platená inzercia)

Televízia Joj predstavila vo svojom programe začiatkom tohto roka novú dokumentárnu reality show s názvom Geissenovci – Ťažký život milionárov. Prvá časť mala premiéru 9. januára 2012 a ďalšie časti sa vysielajú každý pondelok po desiatej hodine večer. Zdá sa, že tento formát si našiel miesto u divákov medzi predbiehaním sa vo vysielaní slovenských seriálov, kriminálok či telenoviel najmä medzi dvoma súperiacimi komerčnými televíznymi stanicami. Slováci mali tú česť sledovať už rôzne reality show, no zväčša „keď sme na jednom kanáli tancovali, tak sme tancovali aj na druhom kanáli“, a tak to bolo i so spevom, talentami, uzavieraní ľudí do spoločných obytných priestorov a pod. No zatiaľ môžeme sledovať život len jednej multimilionárskej rodiny, možno aby sme neboli až príliš unesení, presýtení či deprimovaní.

Kto to vlastne sú?

Rodina Geissenovcov patrí medzi najbohatšie rodiny na svete. Pozostáva zo štyroch členov a nespočetne veľkého majetku. Hlavou rodiny je Robert Geiss, ktorý v roku 1986 založil spolu so svojim bratom, Michaelom Geissom, vlastnú firmu. Paňou domu je Carmen Geiss, ktorá sa stala v roku 1982 Miss Fitness. Dnes si však už len plní svoje sny, šatník a voľný čas venuje prvorade svojej rodine. Carmen a Robert sú rovesníkmi a spoznali už na škole a bližšie v Robertovej firme, kde Carmen pracovala ako vedúca predajne a pózovala i ako modelka pre Geissenovu módnu značku. Keď mali obaja tridsaťosem rokov stali sa pyšnými rodičmi. Dnes majú dve dcéry – Davinu Shakyru, ktorá má dnes osem rokov, a Shaniu Tyru, ktorá má sedem. Obe malé princezné navštevujú prestížnu súkromnú školu v Monaku, kde sa učia trojjazyčne – anglicky, nemecky a francúzsky. Rodičia Geissenovci žijú momentálne svoj štyridsiatysiedmy rok života.

Ako zbohatli?

Robert Geiss hrdo hovorí o tom, ako v škole nestrácal čas a hneď po dokončení desiatej triedy v základnej škole opustil školské lavice a začal podnikať. Zakladanie spoločnosti zrealizoval s vlastným bratom, spomínaným Michaelom Geissom. Išlo o značku športového oblečenia Uncle Sam, ktorá sa zakrátko vypracovala na top značku svojho druhu na trhu. Registračné sídlo ako aj celá firma sídlila v Kolíne, kde to všetko začalo a veru pokračuje aj dodnes.

Začiatkom roku 1995 sa Robert s Michaelom rozhodli firmu predať, a tak zarobili 140 miliónov nemeckých mariek. V tridsiatke bol už Robert za vodou a mal majetok, o ktorom sa bežným smrteľníkom ani nesníva. Od tej doby už nemusel vstávať každé ráno, aby prišiel na čas do práce, nemusel sa starať o rozdeľovanie úloh, zamestnancov, podvojné účtovníctvo či ako navrhnúť nové modely. Spokojne a právom si odvtedy mohol robiť čo sa mu len zachcelo, kedy sa mu zachcelo a kde sa mu zachcelo. Rýchlo prišiel na to, že daňové raje sú to, čo mu vyhovuje a tak začal zbierať, stavať a budovať svoj majetok po celom svete.
Zatiaľ čo Robert sa už o bývalý podnik vôbec nezaujíma odkedy ho predal, pričom momentálne sa zaoberá kúpou domov, ich prerobení na luxusné vily a následný predaj, jeho brat Michael v roku 2004 odkúpil spoločnosť Uncle Sam späť a dodnes stojí na jej čele.

Majetok Geissenovcov

Geissenovci vlastnia tri nehnuteľnosti – a to v Monaku, Kitzbüheli a St. Tropez. Spolu tak vlastnia 1670 m2 obytnej plochy, 28 obývacích izieb, 11 spální a 5 poschodí. Vlastnia aj jachtu a v garáži majú päť áut – Audi Q7, Bentley, Rolls Royce, Mini Cooper a Hummer H3. O posledný menovaný v hodnote sto tisíc eur však v decembri prišli, keď ho dedko Geissen, ktorý je Robertov otec a má sedemdesiat rokov, rozbil. Viezol v ňom obe vnučky na horskú chatu v Kitzbüheli, kde dostal na čerstvom snehu šmyk a auto sa vymklo kontrole. Nikomu sa našťastie nič nestalo, pádu do úžľabiny pri ceste zabránili dva stromy.
Preprava vrtuľníkom nie je ničím výnimočným, veď to šetrí čas. Vyzdvihnutie detí zo školy v Monaku a dovezenie ich do domu v St. Tropez trvá tak iba dvadsať minút, pričom autom by to trvalo dve hodiny, a jeden let ich vyjde na „smiešnych“ 1300 €.
Deti mali už niekoľko opatrovateliek, pričom kritéria sú jasné: žiadna vyzývavá slečna, nefajčiarka, musí to vedieť s deťmi, nesmie holdovať alkoholu a musí ovládať cudzie jazyky. Tiež musí vedieť správne odhadnúť výšku svojho platu a uvedomiť si, že neprišla na dovolenku. Dcéry v Geissenovskej rodine momentálne opatruje Slovenka Simona.

Odkiaľ sa zobrali na našich obrazovkách?

Televízia Joj odkúpila formát danej reality show od nemeckej RTL II a zaútočila na slovenského diváka s niečím, čo tu ešte nebolo.

Risk alebo výhra?

Je však otázne či si Joj-ka získa divácku priazeň alebo skôr vzbudí odpor. Sto ľudí, sto chutí. No chcú Slováci sledovať prepych nejakých Nemcov, keď značná časť populácie nášho štátu musí dennodenne zvažovať koľko rožkov si dnes kúpi a koľko môže minúť, aby mala aj zajtra čo do úst? Alebo sa na to takto vôbec nepozerajú a sledujú život v bavlnke, pričom si oddýchnu a show berú ako relax tela i ducha? Je zaujímavé, že Geissenovci napriek svojmu blahobytu nie sú možno až tak rozhýčkaní. Varia či nakupujú si sami, hrajú sa s deťmi a snažia sa ich vychovať, aby si cenili to, čo sa nedá kúpiť. Deti dostávajú i vreckové, s ktorým sa učia sami hospodáriť. Niekde v hĺbke sú aj oni „normálnymi smrteľníkmi“ a peniazmi si len uľahčujú život. V podstate nejde o nič zlé, veď si ich vyslúžene vydreli a teraz sú už za vodou. Takže táto relácia môže byť považovaná v konečnom dôsledku i za náučnú – ak chce človek niečo dosiahnuť a veľkú časť života si len nažívať, musí si ísť tvrdohlavo za svojim, obetovať čas a „jednoducho zamakať“. Heslom Geissenovcov je: „Bohatstvo vám šťastie neprinesie, ale nie je na škodu.“.

M. CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 2


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

eva580 (Neregistrovaný užívateľ) 12.06.2013 14:59
eva580

ja pozeram velmi rada tuto reality a bavim sa na nich dost dobre, hlavne na Carmen. Vzdy lepsie ako reality s Mojsejkou .

ps (Neregistrovaný užívateľ) 06.04.2013 12:31
ps

gajsenovcy v com podnikate

mc (Neregistrovaný užívateľ) 20.02.2013 14:34
mc

Hummer H3 stal 50 000 eur a nie 100 000 eur.

jane78 (Neregistrovaný užívateľ) 11.06.2012 14:25
jane78

V zaplave kadejakych reality show je toto celkom zaujimave. Geissenovci hrubo nenadavaju, len sa sem tam podpichuju, nie je tam ziadna erotika a clovek sa aj cosi dozvie (napr. cast, ked boli v Dubaji ci v Hongkongu bola zaujimava). Carmen netreba brat vazne, podla mna sa na blbu blondinu iba hra a je to vidiet, nie je to ziadna vycibrena herecka. Akoze dobra kulisa k nudnemu pondelkovemu veceru (ak prave nejde futbal).

nanus (Neregistrovaný užívateľ) 09.06.2012 22:46
nanus

ti kokos na 2 dni 10000000000000000000000000000000000 topánok

Ňeľľč (Neregistrovaný užívateľ) 27.05.2012 15:20
Ňeľľč
sandra bulla napísal:

tak to si vystihol perfektneXD

mierne retardovaný človek :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

sandra bulla (Neregistrovaný užívateľ) 27.05.2012 14:46
sandra bulla
Milan Švidroň napísal:

Naozaj 100 ľudí, 100 chutí. Ja sa na nich bavím. U mňa je madam Geissenová obyčajná bohatá sliepka. Hlavne po otázke "ako mohlo byť toto postavené pred 2500 rokmi, keď máme iba o niečo viac, ako rok 2000?" ..nuž sliepka. Takúto sprostosť by sa neopýtal ani mierne retardovaný človek. Nič v zlom :) bavím sa...naozaj

tak to si vystihol perfektneXD

Milan Švidroň 08.03.2012 11:30
Milan Švidroň

Naozaj 100 ľudí, 100 chutí. Ja sa na nich bavím. U mňa je madam Geissenová obyčajná bohatá sliepka. Hlavne po otázke "ako mohlo byť toto postavené pred 2500 rokmi, keď máme iba o niečo viac, ako rok 2000?" ..nuž sliepka. Takúto sprostosť by sa neopýtal ani mierne retardovaný človek. Nič v zlom :) bavím sa...naozaj

Prihlásenie
 
 
Reklama